Sitemize hoş geldiniz... www.techrehber.com

Dow Corning Silikon İyi Mi?, Dow Corning 784 Özellikleri, Dow Corning 791 Özellikleri, Dow Corn,ng 796 Özellikleri


Dow Corning Silikonları
    Dow Corning silikon ve de silikon bazlı teknolojide bir dünya lideri iken, her geçen gün kendini geliştirerek daha fazla yeniliklerle dolu ürünleri piyasaya sürmeye çaba sarf ediyor. Yenilikçi silikon ürünleri ve silikon tabanlı teknoloji gelişimleri ile eşsiz iş modellerini de sunuyor. Yıllardır hizmet veren bünyesinde artık Türkçe web sitesi ile daha fazla insana ulaşma gayretinde olan firma çevresini daha da genişletmiş vaziyette olup ürünler ve teknik bilgiler kısmını müşteriye daha rahat aktarabilmektedir.
    Türkiye’de 20 yılı aşkın yıldır aktif olan firma, 2005 yılında İstanbul’da bölgesel bir şube açarak müşterilerine daha iyi imkanlar sunmaya karar vermiştir. Sonrasında ise 2009 yılında Dow Corning Kimya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, tüzel bir kişilik alarak Dow Corning Corporation olarak kurulmuştur.
    Silikon bazlı olan malzemelerin Türkiye’ye taşınmasında bir öncü olan şirket, ülkemize gelecek vadeden teknolojilerin girmesinde son derece önemli bir rol oynuyor. Sorunlara yerel çözümler bulmak için çalışmalar yapan firmanın kozmetik, ulaştırma, inşaat ve tekstil sektörlerine yardımı için bulunan laboratuvarları ile Dow Corning birçok soruna çözüm getirmek için profesyonel kadrosu ve ürünleri ile hizmet vermeye devam ediyor.
    Dünya genelinde 25.000’den fazla müşterisi bulunan firmanın daha iyisini elde etme çabası ile ilerlediği yolda hedefi hep müşteri memnuniyeti altında çalışmak olmaktadır. 7.000’den fazla ürün kapasitesi ile satışların yarısından fazlası ABD dışında gerçekleşmektedir.
    Dünya silikon ihtiyacının %60’lık bölümünü karşılayan firmanın Dow Corning 784, Dow Corning 791 ve Dow Corning 796 gibi ürünleri bulunmaktadır.
Dow Corning 784
    Yosunlaşma ve sararmaya dayanıklı olan Dow Corning 784 elastik özelliği bakımından iyi sonuçlar doğurmaktadır. Ozona ve UV ışınlarına karşı dayanıklı olan silikon macun çok yüksek ve çok düşük sıcaklıklara gösterdiği dayanıklılık ile de tercih edilme sebebidir. Tek komponentli olan ürün cam, alüminyum gibi yapı elemanlarına karşı da uyumludur. Rutubetli yüzeylere de uyum sağlayan ürün banyo ve mutfak pencereleri için son derece idealdir.
Dow Corning 791
    Genleşme ve birleşme derzleri ile pervazlar gibi hareketli olan ek yerleri için son derece ideal olan bu ürün nötr kürlenip olup az kokulu bir yapıya sahiptir. Aşırı sıcaklıklara karşı dayanıklı olması da bir artı durumunda olup %50 hareketlilik özelliğine de sahiptir.
Cephe uygulamalarında, giydirme cephelerde cam ve doğrama işlerinde son derece elverişli olan bu ürün düşük modüllü silikon mastiktir.
Dow Corning 796
    Primersiz olarak pek çok yüzeye uyum sağlayan ürün %100 silikon polimer olup aşırı esnek ve düşük modüllüdür. Az kokulu olan Down Corning 796 çok düşük ve çok yüksek sıcaklıklara karşı son derece dayanıklıdır. Vitrifiye ile kapı ve pencere çerçevelerinde sıklıkla kullanılmaktadır.
Hakkımızda


Blogs lists and reviews
blog search directory Follow me on Blogarama