Sitemize hoş geldiniz... www.techrehber.com

RİCH MULTİ SURFACE BOYA NERELERDE KULLANILIR?, RİCH MULTİ SURFACE BOYA NEDİR?, RİCH MULTİ SURFACE BOYA NASIL KULLANILIR?, RİCH BOYANIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?


Rich Multi Surface Boya Nedir?
Özellikleri nelerdir?


       Rich multi surface boya, su bazlı, akrilik, genel amaçlı bir boyadır. Rich Multi Surface boya su bazlı akrilik olduğundan koku yapmaz, deri ile temasında zarar vermez.


Rich Multi Surface Boya Nerelerde Kullanılır?


      Metal, duvar, ahşap, polyester, vernikli yüzey, kumaş, seramik gibi tüm emici ve emici olmayan tüm yüzeylerde kullanılabilir. Yani genel amaçlı bir boyadır.
    Rich Multi Surface evde kapı-pencere boyamak için, mutfak dolabı boyamak için, sehpa, dolap gibi mobilyaları boyamak için ve hobi malzemelerinde sıkça kullanılır.
 

Rich Multi Surface Boya Nasıl Uygulanır?


    Rich multi surface boya bir çok yüzeye direkt uygulanabilir. Özellikle ahşap, alçı gibi emici yüzeylere direkt uygulanabilir.
    Aşırı parlak ve kaygan yüzeylere rich multi surface ile boya yapılmadan önce ince bir zımpara ile zımparalamak gerekir. Mdf lam ve kaplama gibi zımpara yapılamayacak yüzeylere 1 kat su bazlı akrilik astar, multi astar veya geçiş astarı (dönüşüm astarı) uygulamak boyanın yapışmasını arttıracaktır. Ayrıca alttaki rengin de daha iyi kapanmasını sağlayacaktır. Birkaç kat uygulama yapılacaksa katlar arası en az 5 saat beklenmelidir. Rich boya iyice kuruduktan sonra istenirse üzerine daha dayanıklı olması için su bazlı, akrilik vernik uygulanabilir.
    Rich boyayı uygularken kadife rulo, su bazlı boyalar için kullanılan saten parmak rulo ile ve kenarlar için de yumuşak uçlu bir fırça ile yapılabilir.
    Rich Multi Surface boya beyaz ve renkli olarak satılır. Renklendirme yapılacak ise sadece birkaç damla su bazlı akrilik renk tüpleri kullanılabilir. Sadece açık ve tonlar yapılmalıdır. Beyaz rich boyaya fazla katılan renk tüpleri boyanın kapatma özelliğini ve  dayanıklılığını azaltacaktır. Bu nedenle kırmızı, lacivert, koyu yeşil, koyu mavi gibi renklerin hazır olarak alınması daha doğru olacaktır.
Hakkımızda


Blogs lists and reviews
blog search directory Follow me on Blogarama