Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

Taş Yünü Nedir?, Taş Yününün Özellikleri Ve Kullanım Alanları Nelerdir?, Isı, Ses Ve Rutubet Yalıtımda Neden Taş Yünü?

Taşyünü 

    Günümüzün gelişen teknolojisine paralel olarak yürütülen birçok iş ve işlemde de bu gelişmişliğin etkilerini görmek mümkündür. Özellikle son zamanlarda büyük bir gelişim gösteren inşaat sektörü mevcut işlerinde daha pratik hareket edebilmek ve son teknolojiden yararlanabilmek istemektedir. İnşaat sektörünün bir numaralı tercihi haline gelen yalıtım işlemleri için günümüzde en çok tercih edilen ürün taşyünüdür.
Binalara yapılan yalıtım sistemleri sayesinde bireyler hem sıcak havalardan hem soğuk havalardan hatta yüksek sesli ortamlardan uzaklaşmış olacaklardır. Taş yününün bir diğer ismi ise kaya yünüdür. Taş yünü volkanik kayaçlar yardımı ile üretilen bir üründür. Volkanik kayaçlar yardımı ile üretilen bu ürün meydana getirilirken volkanik kayaçlar 1600 derece veya daha yüksek bir ısıda eritilmekte ve elyaf haline gelene kadar uygulanan ısı düşürülmemektedir. Elyaf haline gelen volkanik kayaçlar taş yünü olarak kullanılmaktadır. Taş yünü üretildiği malzemenin sahip olduğu yapıdan dolayı doğal yalıtım malzemesi olarak tercih edilmektedir. Bu ürünün üretilmesinde ana faktör olan volkanik kayaçların yapısı mineral açısından zengin olduğu için inorganik taş yapısına sahiptir. Bu özellikten dolayı da birçok yapı kuruluşu tarafından büyük rağbet görmektedir. Taş yünü ısı ve ses yalıtımı için kullanılan bir numaralı ürün olarak bilinse de sahip olduğu yararlı yapısından dolayı organik tarımda toprak yerine de kullanılmaktadır.  

Taşyününün Kullanım Alanları Nerelerdir? 

    Taşyününün kullanım alanı oldukça geniştir. Bu ürünün kullanım alanının geniş olmasında ki en büyük etken sahip olduğu inorganik yapıdır. Taşyünü, fırın izolasyonlarında, çatılarda, dış cephe yalıtımlarında, çelik kapı yalıtımlarında, birbirinden farklı bölme duvarlarda, elektronik ev aletlerinde ve daha birçok alanda kullanılmaktadır. Taş yünü kullanıldığı alanlarda ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve rutubete karşı büyük bir direniş göstermek ile birlikte 1000 derece ısıya karşı olan dayanıklı yapısı sayesinde oluşabilecek olası bir yangına karşı da mevcut mekanlarda üst düzey güvenlik sağlamaktadır. Son yıllarda özellikle günümüzde taş yünü yalıtım amacının dışına çıkarak organik ve seracılık içinde tercih edilmektedir. Taş yününün köklere kazandırdığı su tutucu özellik ve hava bu ürünün tercih edilmesinde rol oynayan en önemli faktörlerdendir. Taşyünü sahip olduğu bu özelliklerden dolayı kullanıldığı mevcut ürünlerde kalite artışı sağladığı için ve mekanın özelliklerini en iyi seviyede tuttuğu için aynı zamanda mekanda ısı yalıtımı sağladığı için birçok birey tarafından tercih edilmektedir. 
    Taş yününün üretiminde kullanılan ham madde doğal bir ürün olduğu için, bu ürün yapı itibari ile ekolojiktir ve doğaya zarar vermez. Buhar geçirme özelliğine sahip olan taş yünü nem barındırma özelliğinin yanı sıra su itici özelliğini de bünyesinde barındırmaktadır. Aynı zamanda bu ürünün boyut özellikleri bulunulan ortama göre değişiklik göstermemektedir. Ortamın ısısı ne olursa olsun ürünün boyutu aynı kalmaktadır. Taşyünü alanında lider firmalardan birisi olan Kanyon Yapı’nın web sitesini ziyaret etmek ve ürünlerini görmek için tıklayınız.