Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

Kale Supar Nasıl Bir Boya?, Kale Supar Nerelerde Kullanılır?, Kale Supar İle Ahşap Mobilya Boyamak


    Supar, Kale (Kalekim) Firması'nın ürettiği parlak, su bazlı, akrilik emülsiyon esaslı genel amaçlı bir boyadır.

Kale Supar ile Neler Boyanabilir?

    Kale Supar ile iç ve dış cephelerde boyalı-boyasız duvar, kara sıva, alçı, alçıpan, beton, çimentolu yüzeyler, ahşaplar, dolaplar ve metaller, metal parmaklıklar boyanabilir. Yani genel maksatlı bir boyadır.
Uygulama Öncesi Hazırlık Nasıl Olmalıdır?
  • Uygulama yapılacak yüzeyde boyanın tutunmasını azaltıcı toz, kir yağ var ise temizlenmelidir.
  • Sentetik boya üzerine veya aşırı parlak bir yüzeye uygulanacak ise yüzey zımparalanıp pürüzlü hale getirilmeli ve zımpara tozları temizlenmelidir. Ayrıca bu gibi yüzeylerde boyanın iyi tutunması için boya uygulaması yapılmadan önce 1 kat geçiş astarı uygulanabilir.
  • Daha önce hiç boya yapılmamış ahşap, mineral, emici yüzeylerde 1 kat binder astar veya Supar %15-20 inceltilerek ilk kat astar olarak uygulanır. Yaklaşık 6 saat sonra Supar boya hiç inceltilmeden uygulanır.
  • Metal yüzeylerde Supar kullanılmadan önce 1 kat Kale Antipas kullanılabilir.
Kale Supar Nasıl Uygulanır?
  • Yüzeye göre yukarıdaki yüzey hazırlıkları yapıldıktan sonra rulo, kıllı fırça ve püskürtme yöntemi ile katlar arası yaklaşık 6 saat beklenerek en az 2 kat uygulanması tavsiye edilir.
  • Su bazlı renk tüplerini kullanarak açık ve orta tonlarda Kale Supar Boya'yı isteğinize göre renklendirip kullanabilirsiniz.
***
    Yüksek silinebilme özelliği ile çeşitli yüzeylere iyi tutunduğundan evinizde eski dolaplarınızı boyamada, hobi boyamalarınızda, metal parmaklıklarda Kale Supar'ı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

www.techrehber.com