Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

Banyolarda Küf Sorunu, Kararmayan, Küflenmeyen Silikon Var Mı? Küvet Kenarı, Duş Kenarı, Tezgah Kenarı Küfünü Yok Etmek

    Öncelikle şunu belirtelim kesinlikle küf tutmayan silikon yoktur. Küfe dayanıklı veya extra dayanıklı silikon bulabilirsiniz. Fakat bunlar da nemli ve ıslak ortamlarda zamanla kararacaktır. Bison, Sika ve Henkel v.b. markalarda küfe dayanıklı silikonlar var.
    Aslında küf için en iyi çözüm kenar bandı veya plastik kenar çıtasıdır. Özellikle küvet kenar bandı olarak bilinen bu bantlar 10 yıla kadar dayanıklı. Bir kere yapıştırıldığında çıkarmak gerçekten zor. Kendinden yapışkanlı bu bantlar küf yapmaz, sararmaz, temizliğe de dayanıklı. Yapı marketlerde Bison, Henkel, Vodaseal v.b markaların bu tür bantları mevcut.

    Kenar çıtaları ise uzun plastik parçalardır ve silikonla yapıştırılır. Ucuz ve estetik görünse de plastiğin arkasındaki silikon küflenme yaptığında, yine sağlıksız bir ortam oluşturacağından küvet kenar bantları çıtalardan daha iyi bir seçenek gibi görünüyor.
(Uygulamalardan önce mevcut silikonu iyice kesip çıkartın. (Silikon sökücü de kullanılabilir.))
Hakkımızda


Blogs lists and reviews
blog search directory Follow me on Blogarama