Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

En Kaliteli Duvar Boyası Hangisi?, En İyi Duvar Boyası Hangisi?

 
    Kendi eviniz için seneler boyu kullanabileceğiniz bir boya mı arıyorsunuz? En kaliteli ve en iyi duvar boyasını seçmek bir boyadan ne beklediğinizle ilgilidir.

    Şimdi teknik terimlerle fazla uğraşmadan, duvar boyasında seçim yaparken size çok faydası olacak bilgileri sıralayalım :
  • Sizin için boyada örtücülük önemli ise : 1. kalite plastik boya kullanmalısınız. Plastik boyalar mattır ve silinemez. (Silikon katkılı da olabilir.) Su oranı fazla abartılmadığı taktirde ve katlar arası bekleme süresine uyulduğu sürece kapatmada sıkıntı yaşamazsınız. (Çoğu zaman alttaki rengi örtmek için astara ihtiyaç kalmaz.) Her markada birinci ve ikinci kalite plastik vardır, bunları tespit etmelisiniz.
  • Sizin için silinme özelliği önemli ise : Her markada birinci sınıf ve ikinci sınıf silebilir boyalar vardır. Bunları tespit etmelisiniz. Ayrıca bir boya ne kadar parlak ve canlı olursa o kadar iyi silinebilir. (Yarı mat, İpek mat) Parlak boyalar iyi silinse de pek fazla üretilmez ve tercih edilmez. Çünkü parlaklığı bir süre sonra gözü yormaya başlar. Ayrıca duvardaki boyacı hatalarını ve alçı hatalarını belli eder.
  • Sizin için boyanın sağlıklı olması önemli ise : Plastik boyaları tercih edin. Duvarın hava almasını maksimum seviyede tutar. Bir plastik boyada küf önleme özelliği olmasa bile duvar hava aldığı için küf oluşumuna izin vermez. Ayrıca katkı maddesi en az boyadır.
  • Sizin için boyanın küf tutmaması önemli ise : K1 sınıfı küf önleyici boyaları kullanabilirsiniz. Bunlar birinci kalite plastik boya olursa şansınız çok daha yüksektir. Çünkü silikonlu silinebilir boyalar duvarın hava almasını bir miktar azaltarak küfe zemin oluşturabilir.
  • Sizin için renklerin solmaması önemli ise : İç ve dış cephelerde nano teknoloji boyalarını kullanabilirsiniz. Özellikle dış cephede boyanın cinsi ne olursa olsun renk seçimi de önemlidir. Koyu yeşil, koyu mavi, kırmızı, bordo, lacivert, siyah benzeri koyu renkler çabuk solar.
http://www.techrehber.com/