Kapı Altı Boşluğu İçin Hangi Malzeme Kullanılır?, Kapı Eşiği Profili Nasıl Yapıştırılır?, Kapı Eşiğinde Yükseklik Farkını Düzeltmek


Kapı Eşiğine Uygun Profil 
     Yeni parke döşendikten sonra kapı altı boşlukları parke rengine uygun bir alüminyum profil parçası ile kapatılır. Bu iş zaten parkeyi döşeyen ustalarının işidir. Zamanla yıpranıp kopmuş veya iyi yapıştırılmamış profiller toz ve pislik toplar. Ayrıca kapı eşiğinde kot farkı (yükseklik farkı) da olabilir. Bunun için (deve boynu) kot farkı profili kullanmalısınız. Bu profilin alt kısmındaki çıkıntı zeminin bir tarafındaki yükseklikten kaynaklanan eğimi düzeltecektir. (Profilin ölçüsü size uygun değilse demir testeresi ile kesilebilir.)
Kapı Eşiğinde Boşluk Varsa 
    Eşik arasında boşluk varsa doldurmak için saten alçı veya derz dolgusu kullanmayın, kısa zamanda deforme olur. Çimento, hazır harç, fayans yapıştırıcısı gibi uzun süre sağlam kalacak ve tozuma yapmayacak malzemeli kullanın. Bunlar iyice kuruduktan sonra üzerine profili yapıştırabilirsiniz.(1-2 gün)
Kapı Eşik Profillerini Nasıl ve Ne ile Yapıştırılmalıdır?
    Birçoğunun arkasında çift taraflı bant veya vidalama sistemi mevcut. Bunlar yoksa arkasına silikon sürüp basitçe yapıştırabilirsiniz. Esneme yapmaması ve sağlam yapışması için üzerine de ağırlık koyup 1 gün bekletmekte fayda var. Daha profesyonel bir yapıştırma içinse Montaj yapıştırıcılarını kullanabilirsiniz. (Örneğin. Pattex PL600, Bison Montage, 404 Sıvı Çivi v.b.)