Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

Yağlı Boyanın Üzerine Selülozik Boya Olur Mu?, Su Bazlı Boyanın Üzerine Selülozik Boya Olur Mu?, Selülozik Boyanın Üzerine Hangi Boya Olur?


    Selülozik boya sanayi tipi boyadır ve selülozik tiner ile inceltilir. Genellikle metal boyamada kullanılsa da ahşap boyamak için de kullanılabilir. Selülozik boyanın içindeki selülozik tiner çözücü olduğundan yağlı boya (sentetik boya) ve su bazlı boyanın üzerine yapılamaz. Bu tür bir uygulamada alttaki boya çözülerek kabarma veya çatlamalar meydana gelecektir.
    Daha önce selülozik bir boya ile boyanmış metali ise yağlı boya, su bazlı veya herhangi bir boya boya ile boyayabilirsiniz. Yani selülozik boya üzerine yağlı boya veya su bazlı boya uygulanabilir.
    Selülozik boya çok dayanıklı bir boyadır ve neredeyse metal ile bütünleşir. Bu nedenle üzerine yapacağınız boyada da sorun olmayacaktır.