En İyi Ahşap Yapıştırıcısı Hangisi?, En Kuvvetli Tahta Yapıştırıcısı Hangisi?


    Ahşap yapıştırmak için çok sayıda yapıştırıcı mevcut. Ayrıca birçok genel maksatlı yapıştırıcı da ahşabı çok kuvvetli yapıştırabiliyor.
    Tahtadan bir süs eşyasını yapıştırmak gibi küçük tamir işlerinizde, basit bir japon yapıştırıcısı bile kullanabilirsiniz. Ayrıca çift komponentli sprey yapıştırıcılar ahşap için çok hızlı ve güçlü yapıştırıcılardır. Fakat sehpa, biblo gibi eşyalarda kullanılması daha doğru olur.
     Yine ufak-tefek yapıştırmalarda kontakt yapıştırıcılar (Derby, Bally, Bison Kit, Pattex Deri-Kauçk-Ahşap), epoksi yapıştırıcıları ve beyaz tutkalı da kullanabilirsiniz.
    Kuvvet gerektiren yani çok dayanıklı olmasını istediğiniz ahşaptan yapılmış eşyaları yapıştırmak için de (koltuk, sandalye, masa v.b.) deniz tutkalı ve montaj yapıştırıcısı kullanabilirsiniz. Deniz tutkalını kullanırken yapıştıracağınız eşyayı bir mengene (işgence) ile sıkıştırmanız gerekiyor. Montaj yapıştırıcı ve deniz tutkalı ahşap yapıştırma işlerinde çok kuvvetli olmasına karşın tam yapıştırma ve kuruma süresi 24 saatten fazladır.