Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

Buzdolabının Kapısı Neden Kapanmaz?, Buzdolabı Kapak Contasının Tamiri, Buzdolabının Kapağının Tutmaması, Kapanmayan Buzdolabı Kapısı, Açılmayan Buzdolabı Kapısı

    
    Özellikle yaz aylarında en son istediğimiz şey buzdolabında çıkan bir sorundur. Buzdolaplarında mıknatıslı kapısının kapanmaması veya çok sıkı kapanıp açılamaması gibi şikayetler yaygındır. 

BUZDOLABININ KAPISININ KAPANMAMASI

    Birçok buzdolabının contası kapaktaki bir kanala monte edilmiştir. Yani kolayca çekip çıkarabilirsiniz. Mıknatıslı contayı tamamen çıkardıktan sonra aralarını eski bir diş fırçası ile temizleyin. Büyük ve geniş bir kaba kaynar su koyup en az 15-20 dakika burada bekletin. Contayı taktıktan sonra saç kurutma makinesi ile mıknatıs contanın her yerini iyice ısıtın. (Takarken zorlanırsanız bazı yerlerine vazelin sürebilirsiniz.)
    Contayı çıkaramıyorsanız kapak altına havlu koyup içindeki malzemeleri çıkardıktan sonra mıknatıs conta üzerine kaynar su dökebilirsiniz. Ayrıca buzdolabının contalarının yapıştığı karşı yüzeyi de sıcak su ile silebilirsiniz.

BUZDOLABININ KAPISININ ZOR AÇILMASI

    Buzdolabı mıknatısının kapıyı kilitlemesini engellemek içinse mıknatıs contanın birleşim yerlerine biraz (talk) bebek pudrası dökebilirsiniz.
Hakkımızda


Blogs lists and reviews
blog search directory Follow me on Blogarama