Sitemize hoş geldiniz... www.techrehber.com

Balkonu Kapatmak, Balkonu İçeri Dahil Etmek, Balkonu Odaya Dahil Etme, Balkonu Odaya Katmak, Balkonu İçeri Almak, Balkonu Mutfağa Dahil Etmek

 
Balkonunuzu kapatarak mutfağınızı veya odanızı genişletmek istiyorsanız size bazı tavsiyelerimiz olacak.
  •  Pvc de olsa pencereler ve cam balkon kaplama, evinizde ısı kaybına yol açan faktörlerdendir. Bu yüzden mecbur kalmazsanız balkon kapısının bulunduğu iç duvarı yıktırmayın.
  • Balkonun iç duvarının kırılarak tamamen içeriye dahil olması nem ve terlemeyi getirir. Çünkü balkonunuz dışarıda kalması için dizayn edilmiştir. Bu yüzden gerekli yalıtımları yapılmamıştır. Böyle bir durumda yeni bir fayans yaptıracaksanız alt kısmı boş olan balkonunuz için artık özel bir uygulama yapmanız gerekecek. Çatlamaması için fayanslarınızın dış mekan fayansı ve kaliteli olması gerekir. Ayrıca dış mekanlar için üretilmiş flex bir yapıştırıcı kullanmanız gerekiyor. Derz dolgularınız da silikonlu (flex) olmalıdır. (Fayanslar yapıştırılmadan önce zemine su izolasyon malzemesi uygulanması en iyisidir.) İç balkon duvarını da kırdırıp eve dahil eden bazı ev sahipleri balkonunu kapattıktan 1 kış sonra balkon duvarı çevresine ve altına dışarıdan ısı yalıtım plakaları uygulatmak zorunda kalıyor. Uygulama binanın dış cephesine yapıldığından köpük uygulamasından sonra file, sıva, astar yapılması ve binanın dış cephe boyasına uygun bir renkte tekrar boyanması gerekecek.
  • Her zaman nem almaya müsait, kapattırılmış balkonda masa, sandalye gibi mobilyalar sürekli  bulunacaksa ahşap yerine pvc olabilir.
  • Kuzey cepheye bakan duvarlarınızda terleme ve nem varsa büyük ihtimâlle kapatacağınız balkonda da yine nem sorunu yaşarsınız.
  • Aynı binada balkonunu kapatan komşularınıza terleme olup olmadığını sorarak fikir alabilirsiniz. Ayrıca kapatacağınız balkonun altındaki balkonu daha önceden komşunuz kapattıysa şanslısınız. Isı izolasyonu ve terleme sorununuz büyük ölçüde çözülmüş demektir.

Hakkımızda


Blogs lists and reviews
blog search directory Follow me on Blogarama