Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

Boyanın Kapatmaması, Duvar Ve Tavan Boyasında Örtücülüğün Düşüklüğü, Duvar Boyası Neden Kapatmaz?

    Boya uygulamalarında çok sık karşılaşılan sorunlardan biri de örtücülük problemidir. Aldığınız boya ne kadar kaliteli olursa olsun doğru şekilde uygulanmazsa boya alttaki rengi kapatmaz. Yani alt boya (renk) veya kirler kapatılamaz.
  • Boyanın gereğinden fazla inceltilmesi, kullanım bilgilerinin dışında inceltme yapılması,
  • Gerekli yerlerde astar kullanılmaması veya doğru astarın kullanılmaması,
  • Uygun boyama aletlerinin seçilmemiş olması.
  • Bilinenin aksine açık renkten koyu renge geçişlerde örtücülük düşük olur. Koyu renkli boyaların örtücülüğü daha düşüktür. 
  • Bazı inatçı is ve lekelerin ise özel kapatıcı boyalar ile kapatılması gerekir.