Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

En İyi Vernik Hangisi?, En Kaliteli Vernik Hangisi?, En Uzun Ömürlü Vernikler Hangileri?, En İyi Dış Mekan Verniği Hangisi?


    Su bazlı boyalarda olduğu gibi vernikleri de piyasada farklı kalitelerde bulabilirsiniz.
Kaliteli vernikler diğer verniklere göre gerçekten uzun süre ahşabın renklerini koruyup güneş ve zorlu dış hava koşullarına karşı çok daha fazla koruma sağlıyor. Ayrıca normal verniklerden en az 2-3 kat daha uzun ömürlü
oluyorlar.
    Verniklerde uygulama 2-3 kat olarak yapılır. Genellikle ne kadar çok kat o kadar çok koruma sağlar. Fakat çok fazla güneş ve zorlu hava koşullarında (hatta bazen normal hava koşullarında bile) normal vernikler sadece 1-2 yıl koruma sağlayabiliyor.
    Siz de özellikle dış mekandaki rengi solan ahşaplarınızı sürekli olarak verniklemekten bıktıysanız. Kalite vernikleri veya ustalar tarafından piyasada en çok tutulan ithal vernikleri kullanabilirsiniz. 2 ya da 3 kat uygulama da diğerlerine göre en az 2 kat daha fazla dayanım göreceksiniz.
Örnek ürünler:
Marshall Woodart (normal vernik), Marshall Woodart Ultra (üst kalite vernik)
Polisan politex vernik (normal vernik), Polisan Wood & Wood (üst kalite vernik)
Dyo Pinosan (normal vernik), Dyo Nanolack (üst kalite vernik)
Piyasada ustaların en çok tercih ettiği diğer vernikler: Hickson Decor, Trimetal Silva Vernik
Hakkımızda


Blogs lists and reviews
blog search directory Follow me on Blogarama