Sitemize hoş geldiniz... www.techrehber.com

Panel Kapının Rengini Değiştirmek, Vernikli Kapının Rengini Değiştirmek, Vernikli Pencerelerin Rengini Değiştirmek, Yağlı Boya Kapı Ve Pencerelerin Rengini Değiştirmek


PANEL KAPININ RENGİNİ DEĞİŞTİRMEK

        Panel kapınız beyaz veya açık renk ise koyu renk yapmak istiyorsanız sadece panel kapı boyası ile bir kat boyayıp kuruduktan sonra bir kat daha boyamanız yeterli.
    Panel kapınız koyu renk ise açık renk yapmak istiyorsanız (Örneğin beyaz, krem, şampanya, fildişi) bu sizin için daha zor olacak. Normal şartlarda 2,5 lt bir panel kapı boyası aynı renk veya benzer bir renkte 6-7 kapıyı çift kat boyar. Fakat panel kapınızın rengini açık bir renge çevirmek istediğinizde en az 3 kat boyama yapmanız gerekecek. Bu da yaklaşık 2 kat daha fazla boya sarfiyatı olacak demektir. Yani 6-7 kapı için yaklaşık 5 litre boya harcarsınız. (Özellikle kahverengi, sütlü kahve, kesekağıdı gibi koyu renkli kapıları, beyaz, fildişi, krem gibi açık renklere boyamak istediğinizde.)

YAĞLI BOYA KAPI VE PENCERELERİN RENGİNİ DEĞİŞTİRMEK

    Kapınız veya pencereleriniz yağlı boya ise renk değişimi kolay olacak. Yağlı boya oldukça kapatıcı bir boyadır. Açık renkten koyu renge veya koyu renkten açık renge geçişlerde. Tek yapmanız gereken istediğiniz rengi 1 gün ara ile 2 kat uygulamak. Gerekirse boyadan önce sentetik astar da kullanılabilir.

VERNİKLİ AHŞAP KORUYUCULU KAPI VE PENCERELERİN RENGİNİ DEĞİŞTİRMEK

    Kapı ve pencereleriniz vernikli ahşap koruyucu ise kendi renginde, benzer tonlar veya daha koyu renkler tercih etmeye çalışın. Vernik uygulamalarında da koyu renkten açık renge geçmek çok zor oluyor. Renk kapanmıyor veya dalgalı oluyor. Vernikli pencere veya kapılarda renk değişikliği yapmak istiyorsanız ahşabı ham ahşap görünene kadar zımpara yapmanız gerekir.
Hakkımızda


Blogs lists and reviews
blog search directory Follow me on Blogarama