Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

Hazır Derz Dolgularını Kullanmak, Hazır Derz Dolguları İyi Mi?, Hazır Derz Dolgusu Nasıl Kullanılır?, Bozuk Fayans Derzlerini Tamir Etmek

   
    Hazır derz dolguları ile seramiklerinizde zamanla oluşan delik ve boşlukları zahmetsizce doldurabilirsiniz. Genellikle diş macunu gibi tüplerde satılan hazır derz dolgularını kullanırken tek yapmanız gereken yüzeyi temizleyip tüpü derz boşluğuna sıkmak. Ustalar gibi su ile derz karışımı hazırlamanıza gerek yok.

HAZIR DERZLERDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR
  • Hazır derz dolguları ufak alanlarını tamiratında kullanmak daha doğru olur. Büyük alanlarda normal toz derz dolgularını kullanmak maliyeti düşürür.
  • Derzi yüzeysel kullanmayın, eski derzin üzerine sıkmayın. Hazır derzin uygulanacağı yerler tamamen delik veya boş olmalıdır.
  • Uygulama yapmadan önce zeminde su, nem veya toz varsa temizleyin.
  • Derzi uygulayacağınız yerin genişliği en fazla 5mm. olmalıdır. Fazlası çatlamaya neden olabilir.
  • Derz dolgusunu sıktıktan sonra derzin şeklini tercihen plastik bir spatula ile düzeltin, taşan derzi kurumadan silin. Uygulamadan sonra fayans kenarlarını da nemli bir bez veya süngerle silin.
  • Uygulama esnasında sıcaklık +5°C nin üzerinde olmalıdır. Tam kuruma yaklaşık 12 saatte olur.
  • Kalan derz dolgusunun kapağını sıkıca kapatıp +5°C ile +30°C arasında muhafaza edin.
  • (Örnek ürünler: Polidol derz tamir dolgusu, Superprofi , Vodaseal derz dolgusu)