Basınçlı Yıkama Makineleri Nerelerde Kullanılır?, Basınçlı Yıkama Makineleri Nasıl Kullanılır?, Basınçlı Yıkama Makinelerinin Bakımı Nasıl Olur?

    Bir basınçlı yıkama makinesi sadece araba temizlemek için değil, ev çevresinde yapılan her türlü temizlik işlerinde kullanılabilir. Örneğin bahçe mobilyası, duvar, bina cephesi, sert yüzey temizliği v.b. Farklı kullanım alanlarında makinenin o işe uygun aksesuarı kullanılarak daha etkili temizlik yapılabilir.
    Küçük makineler bireysel kullanım için yeterlidir. Bir basınçlı yıkama makinesi aldığınız zaman daha fazla kullanım alanı keşfedebilir ve temizlik işinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Uzun süreli kullanımlar ve inatçı lekeler için üst sınıf ve daha büyük makineler kullanılabilir.
    20 dakika hiç durmadan kullanılan makinelerde 20 dakikadan sonra motoru korumak için 1-2 saat beklemek gerekir. (Makineye göre) Kullanım kitapçığındaki süre esas alınmalıdır.
    Basınçlı yıkama makinesi normal bir bahçe hortumu ile musluğa bağlanır. Makinenin içindeki pompa, makinenin özelliğine göre yaklaşık 100 ile 160 bar arasında bir basınç üretir ve bu basınçla namlunun ucundan püskürtülen su oluşturduğu yüksek güçle kirin çözülmesini sağlar.
    Bir basınçlı yıkama makinesi kullanarak %80'e kadar su tasarrufu sağlanabilir. Bahçe hortumu (4 bar) saatte yaklaşık 3500lt. su harcar. Basınçlı yıkama makinesi ise 150 bar basınçla saatte sadece yaklaşık 500lt. su harcar.
UYARI ve TAVSİYELER
  • Çalışırken namlunun yüzeye uygun mesafede olmasına dikkat edin. İnatçı lekeler için yakın, hassas yüzey temizliğinde daha uzak mesafeden uygulama yapılmalıdır.
  • Kış mevsimi yaklaşırken makinenizi korumak için basınç hortumu ve namluları çıkartıp, makineyi bir dakika çalıştırıp bütün suyu boşaltmak gerekir. Su giriş filtresi sudaki partiküllerin makineye zarar vermesini engeller.
Hakkımızda