Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

Şişme Eşya Nasıl Yapıştırılır?, Yumuşak Plastik Nasıl Yapıştırılır?, Vinil Nasıl Yapıştırılır?


YAPIŞTIRICI KULLANIMI

    Şişme bot, şişme yatak, şişme koltuk, şişme oyuncak gibi vinil, lastik gibi eşyalarınızı yapıştırırken esnek bir yapıştırıcı kullanmalısınız. Japon yapıştırıcısı veya epoksi gibi sert ve kalın bir tabaka bırakan yapıştırıcılar vinil yapıştırmak için uygun değildir.


  Özellikle Bison vinil plastik yapıştırıcısı gibi yumuşak plastikler için özel olarak üretilmiş yapıştırıcılar daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.
Uygulama : Ambalajın içinden tamir için bir parça vinil plastik de çıkıyor. Bu parçayı delik veya yırtığın büyüklüğüne göre yuvarlak kesin ve yapıştırıcıyı her iki yüzeye de tamamen sürün. 5 dakika kurumasını bekleyin.
    Parçaları birleştirin ve birkaç saniye iyice bastırın. (Varsa mengene ile press yapın veya üzerine ağırlık koyun.) Kuruma süresi 6 saattir.

    Ayrıca : Bison Şeffaf, Bison Kit, Pattex Deri-Kauçuk-Ahşap, Pattex Metal-Plastik-Cam, Pattex Tamir Extreme, Derby, Bally yapıştırıcıları veya bunların benzeri diğer marka yapıştırıcılar esnek olduğundan bir yama ile beraber kullanılabilir.
    Aynı malzemeden bir parçayı yırtık bölgeye yama yapmalısınız. Her iki yüzeye de ince bir tabaka sürüp 5-10 dakika bekleyin, daha sonra yapıştırın. Yapıştırdıktan sonra mengene ile sıkıştırılmalı veya üzerine ağırlık konulmalı ve 48 saat beklenmelidir.
    Zodyak botlar için daha profesyonel bir yapıştırıcı olan Bison Liquid Rubber kullanılabilir.

BANT KULLANIMI

    Bir diğer yöntem ise medikal bez bant kullanmaktır. (Plaster Bant. Eczanelerde bulabilirsiniz.) Yırtık veya delik bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Şişme eşyanızı şişirebildiğiniz kadar şişirin ve üzerine geniş bir parça yapıştırıp, iyice bastırın. Sonra biraz daha şişirin.
    (Yırtık bölge birleşme yeri ise ince bir zımpara ile zımparalayıp düzeltmeniz gerekir.) Şişme bot, Zodyak bot, şişme su oyuncakları ve malzemelerinde kullanmayın.