Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

Polietilen Nasıl Yapıştırılır?, Polipropilen Nasıl Yapıştırılır?, Teflon Nasıl Yapıştırılır?

    Birçok yapıştırıcının arkasında '' Polietilen, polipropilen, teflon hariç. '' uyarısı yazılıdır. Yapıştırıcının bu maddeleri yapıştıramayacağını belirten bu yazıyı profesyonel yapıştırıcılar dahil birçok yapıştırıcının arkasında görebilirsiniz.
    Peki nedir bu polietilen, polipropilen, teflon? Bu maddeler bazen plastik görünümünde bazen de süngerimsi bir yapıdadır. Örneğin aldığınız yapıştırıcının kapağı kendisine yapışmaması için bu maddelerden üretilmiştir. Ayrıca ısı yalıtım levhalarının bir kısmı da polietilenden üretilir.
    Poliüretan yapıştırıcı, beyaz tutkal, japon yapıştırıcısı ve epoksi gibi yapıştırıcılar polietilen ve polipropileni yapıştıramazlar.
    Polietilen ve Polipropileni çok kuvvetli olmasa da basit bir kontakt yapıştırıcı ile  yapıştırabilirsiniz.
    Kontakt yapıştırıcıyı ince bir katman halinde sürüp 3-4 dakika beklettikten sonra yapıştırın. Üzerine bir ağırlık koyup 24 saat kadar bekletin. (Bazı markaların kontakt yapıştırıcıları: Pattex Deri-Kauçuk-Ahşap, Pattex Metal-Plastik-Cam, Bison Kit, Bison Şeffaf, Derby, Bally, Pattex Tamir Extreme.)