Boya Tabancası Nasıl Seçilir?, En İyi Boya Tabancası Hangisi?, Tv Deki Boya Tabancaları Nasıl?, Boya Tabancası Nasıl Alınır?


    (GÜNCELLENDİ) Artık bir boya tabancası alarak kendi boyanızı kendiniz yapmak, zamandan ve paradan tasarruf etmek mi istiyorsunuz? Bu pahalı aletleri alırken çok dikkatli olun. Birçok kişinin satın aldığı boya tabancasının performansından memnun olmadığını biliyor musunuz?
    Boya tabancaları genel olarak ikiye ayrılır. Birincisi; boya püskürtmek için havayı kullanır. Diğeri ise, bugünlere yaygınlaşan havasız boya tabancalarıdır. Bu boya tabancalarında elektrikli veya benzinli bir motorun diyafram veya pistonu çalıştırması ile boyanın hortumun içinden dışarıya çıkması sağlanır.
    İster küçük işlerinizde kullanın, isterseniz evinizin duvarlarını komple boyayın size ilk tavsiyemiz havasız boya tabancalarıdır. Geleneksel boya tabancalarına göre havasız boya tabancaları boyayı israf etmez ve çok yönlü kullanıma sahiptir.
    TV'de reklamı yapılan sanki bir mucizeyi gerçekleştiriyormuş gibi anlatılan boya tabancalarını da satın alacaksanız ondan çok büyük işler beklemeyin. Profesyonel ve size her türlü boyama işinizde sorun çıkarmayacak boya tabancaları çok yüksek fiyatlardan satıldığına göre TV 'de satılan ucuz boya tabancalarını almadan iyi düşünün.
    Ayrıca boya tabancaları, kullanım sırasında diğer aletlere göre fazla yıpranan bir alettir. Bazı makinelerde kullanım sırasında 10-15 dakika ara verilerek çalışılır. Bu nedenle dayanıklı, her türlü boyama işine uygun ve sizin senelerce kullanabileceğiniz bir boya tabancası seçin.

UYARI VE TAVSİYELER
  • Boya tabancası satın alırken havasız olanı seçin.
  • İşinize uygun olan bir boya tabancası kullanın. Küçük işler için olan bir boya tabancası ile duvarları boyamak makinenizi çok zorlayıp, ömrünü kısaltır.
  • Satın alacağınız makinenin garantisi, servisi ve yedek parçaları ile ilgili bilgileri alın.
  • Boya tabancanızı satın alırken tabancanın hangi tür boyaları püskürtebildiğini sorun. (Yağlı, su bazlı v.b.)