Sitemize hoş geldiniz... www.techrehber.com

Mermer Nasıl Boyanır?, Mermer Şömine Nasıl Boyanır?, Mermer Eşya Boyamak

    Tezgah, şömine veya mermerden yapılan diğer eşyaları nasıl boyarım diye düşünüyorsanız. Size şöyle bir tavsiyemiz olabilir. Mermerin üzeri kaygan olduğundan ve emici bir yüzey olmadığı için üzerine yapacağınız boya ya tutmayacaktır ya da çok kısa bir süre sonra kabuklanıp kendisini bırakacaktır.
    Mermeri boyayabilecek en iyi boya yağlı boyadır. Fakat yağlı boyayı direkt uygulamak çok kısa ömürlü bir çözüm olur. Daha dayanıklı bir boyama için şu şekilde bir boyama tekniği uygulayabilirsiniz.

a) Mermer üzerine hiçbir parlak bölge kalmayacak şekilde zımpara yapıldıktan sonra geç kuruyan, kaliteli, sentetik bir astardan sonra, yağlı boya ile boyanabilir.

b) İkinci yöntem ise mermer üzeri iyice zımparalandıktan sonra aseton ile temizlenir sonra yağlı boya ile boyanabilir.

    Boyayı en az iki kat uygulamak ve katlar arasında da 1-2 gün beklemek boyanın dayanıklı olmasını sağlar. Ayrıca mermer mutfak tezgahını boyayacaksanız yağlı boya içinde kanserojen maddeler olduğundan boyamanızı tavsiye etmiyoruz. Bunu yerine ahşap veya mermer desenli yapışkan folyoları tezgâhınıza yapıştırabilirsiniz. Suya dayanıklı ve uzun ömürlü olacaktır. Fakat üzerine sıcak yemek veya çaydanlık koymayın..
Hakkımızda


Blogs lists and reviews
blog search directory Follow me on Blogarama