Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

Köşe Kestirme Boyası Nasıl Kolay Yapılır?, Köşeleri Boyamak, Kestirme Yapmak

    İster usta olun ister amatör bir boyacı, boya kestirmesi yapmak yani köşeleri boyamak dikkat gerektiren, zahmetli ve zaman kaybettiren bir iştir. Tavan-duvar köşelerini, kapı ve pencere kenarlarını daha hızlı ve zahmetsiz boyamak için aşağıdaki teknikler işinize yarayabilir.

BOYA KESTİRME TEKNİKLERİ

  FIRÇA İLE KAĞIT BANT KULLANARAK BOYAMAK


    Bu tekniği kullanarak plastik veya su bazlı silinebilen boya yapacaksanız diğer elinizde ıslak bir bez bulundurun. İstemediğiniz bir bölgeye bulaştığında boya kurumadan hemen silin ki iz kalmasın. Yağlı boya için de tinerli bir bez kullanabilirsiniz. Kağıt bant, (boya bandı) ile boya yapmayacağınız yerleri de kapatmak fırça ile kestirme yapmanızı kolaylaştırır.

   KESTİRME APARATI KULLANMAK

     Resimdeki gibi bir aparatı kullanarak boya kestirmelerinizi çok hızlı ve zahmetsiz yoldan yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aparatı boyaya batırıp tekerlekli kısmını köşede yürütmek.

   
MASTARLI KESTİRME


    Hızlı ve kullanışlı olmasına rağmen çok fazla bilinmeyen bir yöntemdir. Bir elinize plastik mastarı alıp köşeye koyar diğer elinizle de boyanızı rahatça yaparsınız. Plastik mastarı satın alabileceğiniz gibi 30-40 cm.lik düzgün, sivri kenarlı bir plastik parçasını da mastar yerine kullanabilirsiniz.
                                  
                           UYARI ve TAVSİYELER
  • Fırçanızı veya kestirme aparatınızı boya içine çok fazla batırmayın.
  • Kestirme yapacağınız boyayı iz kalmaması için biraz daha sulu yapın.
  • Kestirmenizi kısım kısım yapıp boya kurumadan geri dönüp düzgün olup olmadığını kontrol edin.
  • Kestirmenizi boyaya başlamadan önce yapın.