Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

Boya Tabancası İle Boya Yapmak, Boya Tabancası Nasıl Kullanılır?,boya Tabancası İle Duvarları Boyamak, Boya Tabancası İle Tavanı Boyamak

     Eğer evinizin bir odasını veya daha fazla alanı boyayacaksanız bir boya tabancası işinizi çok hızlı ve temiz yapmanızı sağlayacaktır. Fırça ve rulo uygulamasından çok daha hızlı olan boya tabancalarını kullanırken basitçe altındaki deposunu boya ile doldurduktan sonra sadece tetiğine basmanız yeterli olur.

BOYA TABANCASI İLE TAVANI BOYAMAK
 • Önce tavanınızı boyamaktan başlayın. Tavanlar genellikle beyaza boyanır. Siz tavanınızı duvarınızdan farklı bir renge boyayacaksanız kalın bir maskeleme bandı (kağıt bant, boya bantı) ile önce duvarınızın üst kısımlarını bantlayın.
 • Düzgün bir boyamada boya tabancası fırça ve rulo kadar damlatmasa da korunmak için rahat hareket edebileceğiniz ince plastik eldivenler, gözünüzü korumak için iş gözlüğü, kol ve bacaklarınızı da kapatacak kıyafetler giyebilirsiniz. Yerleri ve eşyaları da korumak için naylonlarla kapatabilirsiniz.
 • Boya yapacağınız odanın pencere ve kapılarını açık tutmak boya kokusunun hemen dağılmasını ve boyanın çabuk kurumasını sağlar.
 • Boyanızı boya tabancası ile boyamada tavsiye edilen oranda ve boyanın özelliğine göre su veya tiner ile karıştırdıktan sonra boya deposunu doldurup önce tavandan boyamaya başlayın.
 • Boyamaya köşeden başlayın. Soldan sağa çok hızlı olmayan hareketlerle boyayın ve başka bir bölgeye geçmeden önce önce yaptığınız yerin iyice kapandığından emin olun.
 • Tavan boyama işi bittikten sonra geri dönüp kaçırdığınız bölgeleri kontrol edin. Gerekirse elinizle de boyanmamış yerleri kontrol edebilirsiniz.
 • Duvar yüzeyindeki kağıt bantlarınızı dikkatlice ve yavaşça çıkartın.
 • Duvar boyamaya başlamadan önce hazne içindeki boya kurumadan hemen boşaltıp temizlemeniz gerekir. Temizleme işini makine üreticisinin temizlik açıklamalarına göre yapın.
BOYA TABANCASI İLE DUVARLARI BOYAMAK
 • Duvarları boyamaya başlamadan önce de pencere ve kapı kenarlarını priz ve elektrik düğmelerini, süpürgelikleri de boya bulaşmaması için kağıt bant ile bantlayın.
 • Boya tabancasını ileri geri gezdirerek tavan duvar birleşim yerlerini yavaşça boyayın. Bir duvarı tamamen bitirdikten sonra diğer duvarları aynı şekilde yavaşça boyayın.
 • Duvar boyama işiniz bittikten sonra hemen boya tabancanızı temizleyin. Temizliği hemen yapmazsanız makinenizin sprey ucu kuruyup tıkanabilir. Ayrıca içini temizlemek de daha sonra çok zor olur. Kapı ve pencere kenarlarına ve süpürgeliklere kullandığınız kağıt bantlarınızı, da yavaşça çıkartın. 
UYARI VE TAVSİYELER
 • Her şeyden önce üretici firmanın boya tabancası ile ilgili talimatlarına uymak işinizi kolaylaştırır.
 • Satın alacağınız veya aldığınız boya tabancasının sizin yapacağınız boyama işine uygun olup olmadığına dikkat edin. Boya tabancalarının da küçük, orta ve uzun işler için olanı bulunur.
 • Ayrıca boya tabancasını çok uzun süre devamlı kullanmak makinenize zarar verebilir. Talimatlara uygun olarak çalışırken belirli aralıklarla boya tabancanızı dinlendirmelisiniz.
 • Boyamaya başlamadan önce kendinize test yapabileceğiniz bir yer bulun. Bu sayede boya tabancasını duvarda hangi hızda gezdireceğinizi ayarlamak daha kolay olacağından hata yapma olasılığınız da düşecektir.
 • Boyanızı ister boya tabancası ile ister fırça veya rulo ile yapın ustaların tavsiyesi en iki kat uygulamadır. İki kat boyamada homojen renkler ortaya çıkar ve gözden kaçabilecek hataları da ortadan kaldırırsınız. Boya su bazlı ise yaklaşık 2 saat, yağlı boya ise 24 saat sonra ikinci kat yapılır.