Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

EN KUVVETLİ YAPIŞTIRICI HANGİSİ?, EN İYİ YAPIŞTIRICI HANGİSİ?, EN DAYANIKLI YAPIŞTIRICI HANGİSİ?

en sağlam yapıştırıcı hangisi

EN KUVVETLİ YAPIŞTIRICI HANGİSİ?


    Bu soruyu direkt cevaplamak çok yanlış olur. Çünkü kullanacağınız maddeye göre en doğru yapıştırıcıyı seçmek gerekir. Çok kuvvetli olduğu iddia edilen, pahalı bir yapıştırıcı alıp, onu amacı dışında kullanmak size faydadan çok zarar getirebilir. Eski yapıştırıcının kalıntısı yeni uygulayacağınız yapıştırıcının da kuvvetli yapışmasını engeller. Bu nedenle doğru yerde doğru yapıştırıcıyı kullanmak gerekir.
    Her yapıştırıcının iyi ve zayıf yönleri vardır. İyi bir yapıştırma için yapıştıracağınız madde için özel üretilmiş bir yapıştırıcı varsa önce onu tercih etmelisiniz. (plastik, metal, cam) Yoksa genel maksatlı bir yapıştırıcı tercih edebilirsiniz.

BAZI YAPIŞTIRICILARIN EN ETKİLİ OLDUĞU ALANLAR

 • Sıvı Japon yapıştırıcısı (Siyanoakrilat): Porselen, ahşap, plastik, küçük ev eşyaları ve biblolar (küçük ve hareketsiz parçalar için.)
 • Jel Japon yapıştırıcısı (Siyanoakrilat): Porselen, ahşap, plastik, küçük ev eşyaları, biblolar, (Daha çok esnek ve yumuşak parçalar.)
 • Kontakt yapıştırıcılar (Derby-Bally cinsi solventli yapıştırıcılar.): Deri, kauçuk, ahşap, pvc, halı, deri koltuk, ayakkabı keçesi ve yumuşak parçaları. (Daha çok esnek eşyalar için.)
 • Solventli Montaj Yapıştırıcısı (Montage yapıştırıcı) : Ağır malzemeler, metal, taş, tuğla, ahşap plakalar, duvara ağır malzeme yapıştırılması. İyi bir yapışma için en az bir yüzey emici olmalı. (Daha çok sert ve ağır maddeler için.)
 • Solventsiz Montaj Yapıştırıcısı (Montage yapıştırıcı) : Köpük kartonpiyer, Stropiyer, ahşap, pvc. (Esas amacı stropiyer ve köpük yapıştırmakdır.)
 • Deniz Tutkalı: Ahşap masa, koltuk, sandalye tamiri, ahşap mobilya tamiri. Birçok türü yapıştırırken şiştiğinden işkence ile sıkıştırmak gerekir. (Suya ve deniz suyuna dayanıklı türleri vardır.)
 • Beyaz Tutkal: Küçük ve orta büyüklükte çok fazla hareket etmeyen ahşap parçalar. (Sehpa, küçük ahşap eşyalar.)  (İşkence ile sıkıştırılabilir.) (Kuruyunca şeffaflaşan türleri vardır.)
 • Epoksi Yapıştırıcı: Porselen, metal, ahşap, plastik, cam. Epoksiler genel maksatlıdır. Aynı türde ve farklı türlerde malzemeleri birbirine yapıştırabilen çift komponentli yapıştırıcılardır. 
 • Kimyasal Dübel: Aslında bu da bir epoksi çeşididir. Daha profesyonel işler için kullanılır.  Duvara ağır malzemelerin yapıştırılması, ankraj işleri (çelik ve demirlerin betona gömülmesi), büyük direklerin betona yapıştırılmasında ve vidaların betona sabitlenmesi. Lcd ve plazma montajında vidaların duvara sabitlenmesinde kullanılabilir.
 • Çift Komponentli Sprey Yapıştırıcı: Küçük ve orta büyüklükte malzemeleri birbirine yapıştırır. Esnek değildir. Düz, pürüzsüz bir zeminde yapıştırma yapılacaksa bu yapıştırıcı tercih edilebilir. Küçük ahşap sehpalar, süpürgelikler, ahşap türleri. (Mdf, Suntalam v.b.)
 • Tek Komponentli Sprey Yapıştırıcı: Basit yapıştırma işleri, üç boyutlu modeller, kağıt kaplama, sergi ve teşhir panoları, kumaş, tahta, keçe, kumaş, fotoğraf, poster, alüminyum folyo, mantar gibi malzemeleri birbirine yapıştırmak için uygundur. (Gerektiğinde çıkarabilmek için yapıştırılan malzemeler.)
    Bazı yapıştırma işleri için özel üretilmiş yapıştırıcıları da kullanmak çok iyi netice almanızı sağlar. Örneğin : Cam için özel cam yapıştırıcıları, oto dikiz aynası için yapılmış özel yapıştırıcılar, kumaş ve elbise için yıkanmaya dayanıklı esnek kumaş yapıştırıcıları,  pvc ve plastik den yapılmış maddeler için özel pvc ve plastik yapıştırıcılar, sıcak bölgeler için ısıya dayanıklı yapıştırıcı ve silikonlar gibi.
    Sizin için yapıştırıcının hızı da önemliyse şunu unutmayın: Kuvvetli yapıştırıcıları hızlandırmak için içine konulan kimyasallar yapıştırıcının kuvvetinin azalmasına neden olur. Bu mantıkla şöyle söyleyebiliriz bir yapıştırıcı ne kadar hızlıysa ağır yüklere o kadar dayanıksız olur.
    Ayrıca her yapıştırıcıyı doğrudan yapıştırılacak yüzeye sürüp yapıştıramazsınız. Bazı yapıştırıcılar da yüzeyin zımparalanması gerekir, bazıları yakıcıdır, bazılarında karışım yapmak gerekir, bazıları ise sürüldükten sonra bir süre beklenerek uygulanır.
    Sonuç olarak dayanıklı ve uzun ömürlü bir yapışma için doğru yapıştırıcı ile doğru uygulama yapılması gerekir. Bu nedenle yapıştırıcının ambalajında bulunan kullanma talimatını okumak en iyisidir.

380 yorum:

 1. merhaba adım kemal.benim sorum evin dış kapısı demir kapı. ama çok bakımsız. kapının alt tarafındaki demirler korozyondan parçalanıp dökülüyor. bana nasıl bir işlem yapmam gerektiği konusunda yardımcı olur musunuz. teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Kemal Bey,
  Kapıyı zımparalayın, dökülen yerlere sentetik macun kullanın. Kuruyunca antipas, o da kuruyunca 24 saat ara ile en az 2 kat yağlı boya ile boyayın.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba adım Ayşegül. Benim yapıştıracağım yer bebek arabasının arka tekerleği. İçi plastik yapışacağı yerde plastik. Çok sağlam olmalı. Teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. Ayşegül Hn.
  Pattex veya Bison marka epoksi macun kullanın.

  YanıtlaSil
 5. merhaba ben merve, bizim küçük bi zeplin projemiz var kaplama olarak ripstop kumaş kullanıcaz kumaşı yapıştırmak için hangi yapıştırıcı uygun olur

  YanıtlaSil
 6. Merve,
  Bulabilirseniz Bison kumaş yapıştırıcısı, bulamazsanız pattex metal-plastik-cam yapıştırıcısı olur.

  YanıtlaSil
 7. Merhaba Ben Melek,
  Banyo ve tuvalet fayansına askılık yapıştırmak için hangi tür yapıştırcı kullanmalıyım? Ağırlığa dayanıklı olmasını istiyorum. Şampuan vs. taşıyabilsin. Teşekkürler...

  YanıtlaSil
 8. Melek Hn.
  En kuvvetli yapıştırıcı veya çift taraflı bandı da alsanız bir süre sonra düşecektir. Montage yapıştırıcısı olabilir ama bir yüzeyin emici olması daha iyidir, bilginize. (Pattex PL600 veya Bison Montage)

  YanıtlaSil
 9. Merhaba adım Kemal, ödev için ampullerden oluşan bir heykel yapmam gerekiyor. yaklaşık 3-40 ampul ve büyükçe bir yapı olacak. Bunları birleştirmek için sıcak silikon kullandım ancak bir süre sonra ağırlığı taşımayarak bozuldu. Bu konuda cam yapıtırıcısı işimi görür mü? ya da tavsiyeniz var mı? Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 10. Kemal,
  Uv ışınlı cam yapıştırıcısı dene. Bi de Pattex metal-plastik-cam yapıştırıcısı var, ama geç yapıştırıyor.

  YanıtlaSil
 11. Merhaba ben tuğçe ayakkabıların üzerine taş işleme yapıyorum. Hangi yapıştırıcıyı kullandıysam memnun kalmadım aynı şekilde müşterilerimde öyle. çok güçlü bi yapıştırıcı önerirmisiniz taşların ayakkabıdan düşmeyeceği. Teşekkürler

  YanıtlaSil
 12. Tuğçe,
  Pattex jel japon yapıştırıcısı veya Pattex %100 kullanabilirsin.

  YanıtlaSil
 13. Merhaba, ben Hüseyin. Yeni almış olduğum yırtık kot pantolonun yama yerlerindeki parçalar dikişle değilde yapıştırıcıyla yapıştırılmış. İlk yıkamada maalesef söküldü. Derby işe yarar mı ya da hangi yapıştırıcıyı kullanmalıyım?

  YanıtlaSil
 14. Hüseyin,
  Bison kumaş yapıştırıcısı iyidir. Yıkanmaya dayanır.

  YanıtlaSil
 15. Merhaba sungerin uzerine plastik taslari ve kristal taslari yapistirarak tablo yapiyoruz. Bunun icin en uygun yapistirici hangisi olur. Malzeme satin aldigim yer e6000 veya pattex kullan dedi. Sizce hangi yapistirici saglam tutar

  YanıtlaSil
 16. (Yorumlara isim yazalım.)
  6000 veya Pattex metal-plastik-cam yapıştırıcısı olabilir. Hangisini bulabilirseniz. Yapıştırma süresi uzundur. En az 24 saat beklenmelidir.

  YanıtlaSil
 17. merhaba ben Hüseyin düdüklü tencerenin sapı kırıldı yedek parçasıda çok pahalı bu kuvvetli yapıştırıcılarla yapıştırdım olmadı sanırım sıcaklığa dayanamadılar düdüklü tencereni sapı bakalitten bu malzemeyi yapıştırabilecek ve sıcaklığa dayanıklı bi yapıştırıcı tavsiye edebilirmisiniz teşekkürler...

  YanıtlaSil
 18. Hüseyin Bey,
  Epoksi macun kullanın. Pattex veya Bison olabilir. Kullanma talimatına uyun mutlaka.

  YanıtlaSil
 19. Ahmet;
  Kol saatimin deri kordonu koptu hangi tur yapistiriciyi kullanmaliyim ?

  YanıtlaSil
 20. Ahmet Bey,
  Kordonu yapıştırabilecek yapıştırıcılar var, fakat uç uca yapışmaz. Değişmesi gerekiyor.

  YanıtlaSil
 21. merhaba ben engin. Şemsiyemin tutulacak yeri, şemsiye demirinden kolayca cıkıyor. tutacak sert plastikten oluşuyor, ne tür bir yapıştırıcı kullanmam gerek?

  YanıtlaSil
 22. Engin,
  Epoksi macun kullanabilirsin. İçine oluyorsa biraz içine uygula, olmuyorsa üzerine doldur ve kurumasını bekle.

  YanıtlaSil
 23. Merhaba ben mehmet. Koltuk sungerinin kaymaması için altına erkek cırt cırt diktim. Fakat koltuğa dikmem gereken dişi cırt cırt dikilmedigi için yapistirmak istiyorum. Bu işe uygun yapistirici veya karışım öneriniz var mı? Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 24. Mehmet Bey,
  Pattex Deri-Kauçuk-Ahşap yapıştırıcısı veya Bison Kontakt kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 25. Adım Hasan.motosikletimin çamurluğunu yapıştırmak istiyorum , sert plastik (mika tarzı) ve esnemeye maruz kalıyo yardımcı olur musunuz ?

  YanıtlaSil
 26. adım mert benim 76 model 124 arabam var göğüs berbat durumda bunu deri kaplamak istiyorum güneşte kalacağı için bırakmıyacak veya kırışmıyacak bir yapıştırıcı önerirmisiniz şimdiden teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 27. Hasan,
  Pattex %100, Pattex Tamir Etxreme veya Pattex Rapid Auto kullanabilirsin.

  YanıtlaSil
 28. Mert Bey,
  Pattex Tamir Extreme kullanabilirsiniz. Yapıştırıcıyı her yere eşit sürün.

  YanıtlaSil
 29. ayhan özdemir1 Şubat 2015 18:40

  üzerinde ayna ve taş bulunan yaklaşık 15 kg ağırlığa sahip osb malzemeli aynayı duvara hangi yapıştırıcıyla sağlam yapıştırabilirim?teşekkürler..

  YanıtlaSil
 30. Ayhan Bey,
  Bison Montage veya Pattex PL600 Montage ile yapıştırabilirsiniz. (Osb duvara yapıştırılacaksa eğer.)

  YanıtlaSil
 31. Merhaba ben ender benim sorunum polyester ve diger maddelerden yapilan dugmelere nikel kaplı mıknatıs yapıştırmak istiyorum zaman içinde ayrılmaması gerekiyor ve yere düştüğünde atmaması gerekiyor kısa zamanda kuruyabilecek bir yapıştırıcı tavsiye edermisiniz.tesekkurler

  YanıtlaSil
 32. Ender Bey,
  Epoksi yapıştırıcı kullanın. Japon yapıştırıcısı da olur ama epoksi daha kuvvetlidir.

  YanıtlaSil

 33. selamun aleykum ben fatih camı minaresine şerit led takmayı düşünüyürum beton zemine şerit ledin yapışkanı az geliyo nasıl bi yapıştırıcı önerirsiniz

  YanıtlaSil
 34. Aleykum Selam,
  (Montaj)Montage yapıştırıcısı kullanın. (Pattex PL600 Montage veya Bison Montage)

  YanıtlaSil
 35. merhaba, kar botumun tabanı komple çıktı. hangi yapıştırıcıyı kullanmalıyım ki bir daha çıkmasın ve aynı zamanda kar suyununa da dayanıklı olsun.
  teşekkürler

  Kemal

  YanıtlaSil
 36. Merhaba ben Mustafa, aracın çamurluk içerisindeki plastik davlumbazlara halıflex yapıştırmak istiyorum. Bu bölge aynı zamanda su, çamur, kar vs gibi etmenlere maruz kalacak mecburen. Plastik ile halıflex'i ne ile sağlıklı yapıştırabiliriz.

  YanıtlaSil
 37. Kemal Bey,
  Pattex Tamir Extreme kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 38. Mustafa Bey,
  Pattex Metal-Plastik-Cam, Pattex Deri-Kauçuk-Ahşap, Pattex Tamir Extreme veya Bison Kit ile yapıştırabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 39. Merhaba ben ege,
  Benim yapistirmak istedigim yer elektronik baterinin iskelet dirsegi.Kirildiginda bircok sey denedik olmadi.dirsek genelde hareketli. Ve yapistirilan yer ve yapistiracagin parca plastik. Ne onerirsiniz ???

  YanıtlaSil
 40. Ege,
  Epoksi macun ile yapıştırabilirsin.
  Macunu içine ve çevresine uygula ve kuruyunca da uygun renkte sprey ile boyayabilirsin.

  YanıtlaSil
 41. Merhaba ben Fatih,

  Profesyonel uzaktan kumandalı aracımın lastiklerini janta yapıştırmam gerekiyor. japon 502 gibi yapıştırıcaların olumlu sonunç vermedğini söylüyorlar. Jant sert plastik, lastik ise kauçuk kıvamında . sürekli baskı ve hareket halinde olan bir alan. Ne kullanmalıyım sizce?

  YanıtlaSil
 42. Fatih Bey,
  Pattex Tamir Extreme kullanın. Yapıştırıcıyı sürüp 5 dakika bekleyin, sonra yapıştırın. İyice yapışması için 1 gün bekleyin.

  YanıtlaSil
 43. merhaba ahşapdan bıçak kabzası yapacagım aslında perçim kullanacagım ama izlediğim tüm videolarda perçimden önce bir yapıştırıcı kullanıyorlar yani bana ahşabı demire yapıştıran bir yapıştırıcı gerekiyor ilgilenirseniz sevinirim saygılar

  YanıtlaSil
 44. (Yorumlara isim yazalım.)
  Pattex Metal-Plastik-Cam yapıştırıcısını kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 45. Mrb aracının göğüs bölümünde ayrılma var doğru yapıştırıcı nedir

  YanıtlaSil
 46. (Yorumlara isim yazalım.)
  O renkte silikon ile yapıştırabilirsiniz. Önce ayrılan yerlerin kenarlarına kağıt bant çekin, silikon bulaştığı yerden çıkmaz.

  YanıtlaSil
 47. Merhabalar bende pet şişelerle kayık yapacağım onları nasıl birbirine yapıştırabilirim.

  YanıtlaSil
 48. Melahat Hn.
  Pattex Metal-Plastik-Cam yapıştırıcısı veya soğuk silikon ile yapıştırabilirsiniz. İkisinin de donma süresi yaklaşık 1 gündür.

  YanıtlaSil
 49. Merhaba bn şeyma çok beğenerek aldığm imitasyon kolyem koptu demir kısmından tekrar yapıştrabilir miyim

  YanıtlaSil
 50. Şeyma,
  Kopan yer birbirine düz bir biçimde temas ediyorsa jel japon yapıştırısıcı; çok iyi temas etmiyorsa epoksi macun kullanılabilir.

  YanıtlaSil
 51. Merhaba..
  Ham mdf bir masayı deri ile kaplamak istiyorum
  Sizce en uygun yapıştırıcı nedir?

  YanıtlaSil
 52. Ares-wind,
  Pattex Deri-Kauçuk-Ahşap yapıştırıcısını kullanabilirsiniz. Fırça ile her yere sürün, 5-10 dk bekleyip yapıştırma yapın.

  YanıtlaSil
 53. merhabalar kolay gelsin İsmim Furkan Araba Direksiyonuna Kılıf aldım Normalde Sarmalı Tip Ama Ben Bunu Sarmak Yerine Bir Yapıştırıcıyla yapıştırmayı düşünüyorum Estetik Açısından Sizce Ne Tür Bir Yapışkan Kullanmalıyım. Kılıf Yumuşak Deri Tarzında Yanılmıyorsam Suni Deri Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkür Ederim Kolay Gelsin.

  YanıtlaSil
 54. Merhaba iyi çalışmalar..izmirden fatih ben.. sormak istediğim banyo duvar seramiklerinin üstüne pvc zemin döşemesi kaplamayı düşünüyorum.yaklaşık olarak 3 parçadan oluşacak,yapıştırma malzemesi olarak ne tavsiye edersiniz? teşekkür ederim..

  YanıtlaSil
 55. Fatih,
  Yapıştırıcılar hemen yapıştırmaz. Kuruyana kadar da onları sabitlemek zor olacak. En iyi çözüm çift taraflı bant.

  YanıtlaSil
 56. Merhaba ben Kıbrısdan Mehmet. Plastik iki tonluk su depom var ve catladi alttan su akitiyor. Ne ile yapistirmami önerirsiniz.

  YanıtlaSil
 57. Mehmet Bey,
  İçeriden ve dışarıdan epoksi macun kullanın. Kullanmadan önce yüzeyi zımparalayın. (Örn. Pattex Tamir Extreme, Bison Epoksi macun) Macun kuruyana kadar 1 gün depoyu kullanmayın.

  YanıtlaSil
 58. merhaba, Ben Muhsin Antalya'dan.
  Ahşap pencerelere sineklik yapmak için tül ve cırt cırt aldım. pencerenin ölçüsüne göre tülü kesip cırt cırtın dişi tarafını tüle dikip Erkek tarafını ahşap pencereye yapıştırmak istiyorum. Zaman zaman tülü çıkartıp yıkamayı düşünüyorum.
  Hangi yapıştırıcıyı tavsiye edersiniz? Selamlar.

  YanıtlaSil
 59. Muhsin bey,
  Özel sineklik bantları var bunları kullanırsanız. Cırtları tüle yapıştırmanıza gerek kalmaz. (Pattex %100 deneyebilirsiniz.)

  YanıtlaSil
 60. Antalya'dan muhsin,
  İlginize ve verdiğiniz bilgilere teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 61. Merhaba ben mine. Benim elbise dolabimin derisi olan kismi cikti bu deriyi tekrar yapistirmak istiyorum. Hangi yapistiriciyi önerirsiniz.

  YanıtlaSil
 62. Mine Hn,
  Pattex Deri-Kauçuk-Ahşap veya Bison Kit bulabilirseniz kullanabilirsiniz. (Sürüp 5 dk. bekleyip yapıştırın.)

  YanıtlaSil
 63. (koray) Klozet kapaginin ucundan küçük bir parça kırıldi hangi yapıştiriciyi önerirsiniz

  YanıtlaSil
 64. Koray Bey,
  Orayı yapıştırıcının tutacağını zannetmiyorum ama japon yapıştırıcısı deneye bilirsiniz.

  YanıtlaSil
 65. Merhabalar polyester bikinim var akrilik taş aldim e6000 ile yapistirdim ama denize girip ciktigim icin dustu taslar hangi yapistirici almam lazimm???

  YanıtlaSil
 66. (Yorumlara isim yazalım.)
  Pattex Tamir Extreme'yi deneyin.

  YanıtlaSil
 67. Merhaba ben Aynur.
  harika bir site, emeğinize sağlık. Çift kablo çıkışlı lambamın kablolarını tavanı delmeden yapıştırmak istiyorum. Ucunda hafif kağıttan japon fenerleri var. Salon çok uzun olduğu için ortada tek avize yetmiyor. Şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
 68. (ZEYNEP)
  ÖNCELİKLE MERHABA, İYİ ÇALIŞMALAR, BEN GELİNLİK AYAKKABIMI TASARLAMAK İSTİYORUM , BUNUN IÇIN BEZ OLAN CONVERSE LERDEN KULLANACAĞIM , ÜSTÜNÜ PARLAK TAŞ VE DANTELLERLE KAPLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM , BİLİYORSUNUZ KI BU AYAKKABILARIN ÜST KISMI BEZ ALT KISMI SERT PLASTİK HANGİ YAPIŞTIRICIYI KULLANMAMI ÖNERİRSİNİZ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zeynep Hn.
   Pattex Tamir Extreme kullanabilirsiniz.

   Sil
 69. Aynur Hn.
  Epoksi macun kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 70. Merhaba saatimin kordonu kopmak üzere bir yüzeyi Çelik diyer yüzeyi plastik yapıştırmak için önerdiğiniz bi tutkal varmı cok sevinirim

  YanıtlaSil
 71. Yavuz Bey,
  Şeffaf epoksi yapıştırıcı kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 72. merhaba ben ali ,halı yıkamalı elektrik süpürgesinin hortumu boruya bağlantı kısmından ne ile yapıştırdıysam çıkıyor(sıcak silikon,japon,hızlı yapıştırıcı denedim)yapıştırmak için öneriniz nedir?

  YanıtlaSil
 73. Ali Bey,
  Tutunma yüzeyi küçük olduğu için oraya yapıştırıcı değilde bant kullanabilirsiniz. 3M, Henkel ve Tesa gibi markaların tamir bantları var.

  YanıtlaSil
 74. Merhabalar,

  Patlatma taş (doğal taş) banyo duvarına Cam etajer yapıştırmak istiyorum. Bu mümkün müdür?
  Teşekkürler,

  YanıtlaSil
 75. (Yorumlara isim yazınız.)
  Patlatma taş üzerine epoksi yapıştırıcı veya epoksi macun ile cam etajer yapıştırabilirsiniz. Yine de üzerine fazla ağırlık koymayın.

  YanıtlaSil
 76. Merhaba ben Zeynep
  Size sorum kumaş üzerine etamin işliyorum bu kumaşı metal kolye aparatlarına ne ile yapıştırabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 77. Zeynep Hn.
  Pattex Metal-Plastik-Cam yapıştırıcısı kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 78. Merhaba ben Esra,
  Ben kumaş üzerine keçeyi bison kumaş yapıştırıcı ile yapıştırıyorum müşterilerden şikayet gelince buharsız ütü yapmaya başladım üstüne. Oda olmadı yine keçeler çıkıyor. Daha kuvvetli bi yapıştırıcı lazım. Ayrıca keçe ince olduğu için çokda belli olmaması lazım Ne ile yapmalıyım ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Esra Hn.
   Pattex Metal-Plastik-Cam yapıştırıcısı kumaşta yapıştırıyor. Şeffaftır. Deneyin.

   Sil
 79. Merhabalar ben Serbülent.
  Siteniz hizmeti için öncelikle teşekkürlerimi sunarım. Benim sorum; Aracımın sol dikiz aynası kırıldı. İçini açtığımda, ayna eksenini araca bağlayan metalin (döküm sanırım) top darbesiyle, bağlı olduğu metalden kırılmış. Bu metali, ya da metal karışımını çok sağlam bir şekilde yapıştırıp kemikleşmesini sağlayabileceğim yapıştırıcı önerebilir misiniz?







  YanıtlaSil
 80. Serbülent,
  Sizin için en uygun yapıştırıcı Epoksi macun. Bison Epoksi macun veya Pattex Tamir Express kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 81. Merhaba. Ben de maden suyu şişesini hasır iple kaplamak istiyorum. Hasır ipini silikon tabanca haricinde neyle yapıştırabilirim?

  YanıtlaSil
 82. Merve,
  Kontakt yapıştırıclar; örneğin : Pattex Deri-Kauçuk-Ahşap, Bison kit kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 83. Merhaba bn kutlu materyal tasarim odevim icin küp sekerden kale yapmayi dusunuyorum sekeri en kuvvetli sekilde hangi maddeyle yapistirabilirim tesekkurler

  YanıtlaSil
 84. Arabamın ön cam kenarlarındaki fitilin ucu açıldı. Bally ile yapıştırdım ama olmadı. Ne ile yapıştırabilirim .Ön cam dış taraftaki cam kenarlarına koyulan sert lastik malzemeyi kastediyorum.

  YanıtlaSil
 85. Kutlu Bey,
  Şeffaf soğuk silikon ile yapıştırabilirsiniz. El ile sıkılabilen tüplerden alın. Tam kuruma süresi 1 gündür.

  YanıtlaSil
 86. Rafet Bey,
  Jel japon yapıştırıcısı veya esnek herhangibir yapıştırıcı kullanın. (Kontakt yapıştırıcılarda olabilir.) Soğuk havalarda 5 derecenin altında yapıştırma yapmayın, yapışmaz. (Kullanacağınız yapıştırıcı ne olursa olsun arkasındaki kullanım talimatına ve uygulama sıcaklığına göz atın.

  YanıtlaSil
 87. Merhabalar... Kolay gelsin... Biz halısaha işletiyoruz ve kullandığımız toplar genelde derilerin birbirlerine tutturulduğu yerlerden açılıyorlar. Sapa sağlam topları atmakta insanın zoruna gidiyor. Biz bu deri yerleri birbirlerine ne ile sağlam yapıştırabiliriz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alperen Bey,
   Bison kumaş, Bison Kit, Pattex Deri-Kauçuk-Ahşap yapıştırıcılarından birini kullanabilirsiniz. Kullanım talimatlarını aynen yerine getirin.

   Sil
  2. İlginiz için teşekkürler.

   Sil
 88. MERHABA ;
  MOTORSİKLETİMİN KORUMA TAKOZUNUN BAĞLANDIĞI BAĞLANTI APARATI DEVRİLDİĞİNDE VİDA YERİNİN BİRAZ İLERİSİNDEN KIRILDI EPOKSİ DENİLEN DUVARA BETON DOLDURMA İŞLEMİNDE KULLANILAN BİR YAPIŞTIRICI İLE YAPIŞTIRDIM BİRAZ KALIN KULLANDIM SAĞLAM OLSUN DİYE KAYNAK İŞLEMİ YAPTIRMADAN KULLANDIM ACELA GEREKTİĞİ İÇİN TORNACIDAN O ŞEKİLDE BİR PARÇA YAPTIRMAYA ÇALIŞACAĞIM YOKSA YENİSİNİ ALMAM GEREKECEK SİZCE SAĞLAM OLMUŞMUDUR GÜVENEBİLİRMİYİM BU KULLANDIĞIM ÜRÜNLE DUVARA KİLİT MEKANİZMASI İÇİN DELİK AÇIP İÇERİSİNE METAL AKSAM SOKUP DOLDURMUŞTUM SUAN ÜSTÜNE ÇIKIP ZIPLIORUM HERHANGİ BİR DEFERMASYON İZİ BİLE GÖZÜKMÜYOR SİZCE GÜVENEBİLİRMİYİM?

  YanıtlaSil
 89. kerem yön
  BU ARADA YANITINIZI MAİL ADRESİME ATARSANIZ SEVİNİRİM kerem_ulas@hot...

  YanıtlaSil
 90. Kerem,
  merbakar@gmail.com ardesime fotoğraflı mail atarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

  YanıtlaSil
 91. Merhaba, ben Zeynep suya dayanıklı bir yapıstirici ariyorum elimde mikro su bazli ve faber castelin bir yapistiricisi var hangisi daha dayanikli olur? Hemen cevap verebilirseniz çok mutlu olurum teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zeynep Hn.
   Bu yapıştırıcıların özelliğini ve kimyasını tam olarak bilmiyorum. Kullanacağınız yer de önemli. Fakat şunu söyleyebilirim yapıştırıcıların çoğu kuruduktan sonra suya dayanıklıdır.

   Sil
 92. selam ben Caner osb tahtaya bilboard kağıdı yapışır mı? yapışırsa nasıl yapıştırıcı kullanmam gerek eğer yapışmaz ise kağıt dışında tek seçeneğimiz branda mı kalıyor osb tahtaya?teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Caner Bey,
   OSB boyasız ise duvar kağıdı yapıştırıcısı kullanabilirsiniz. (Kalın kağıtlar için üretilmiş Metylan Sprecial olabilir.) OSB de boya varsa 1 kat geçiş astarı uygulayın, kuruduktan sonra duvar kağıdı yapıştırıcısı uygulayın.

   Sil
 93. merhaba, babam omurilik felçlisi ve oturmak için altına havalı bir minder koyuyor. minder bir nevi iç lastik gibi minderin bir yerinde yırtık var acaba ne ile yapıştırmam gerek. saygılarımla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hakan Bey,
   Bison Vinil Plastik yapıştırıcısı veya ona benzer başka bir marka kullanabilirsiniz.

   Sil
 94. Selam ben kamber bıçak bileyleme de kullandığım şerit bez zımparaýi kendim yapmak istiyorum istediğim ölçüde kesmiş olduğum zımpara nın birleşen uç kısmı ve alttan sağlam yapış ması gerekiyor yapıştirdiktan sonra Mengene ile sıkıştırip basınç uygulayacağım siz neyi önerirsiniz. Bide bu zımpara nın arkasındaki bant ne tür bir bant nasıl temin edebilirim Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kamber Bey,
   Pattex %100 veya Pattex Tamir Ectreme'yi kullanabilirsiniz. Bantı sanayi bölgelerine sorabilirsiniz.

   Sil
 95. Merhaba hediyelik icin cam siselerin uzerine tul yapistirmam gerekiyor hangi yapistiriciyi kullanmam gerekiyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (Yorumlara isim yazalım.)
   "Pattex Metal-Plastik-Cam" kullanabilirsiniz.

   Sil
 96. Semih Kocero.Kumaş yapıştırıcısı sprey olarak ne önerirsiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Semih Bey,
   Tesa veya Bison sprey kumaş yapıştırıcısı kullanabilirsiniz.

   Sil
 97. abdullah efe ben...verdiğininz bilgi ve sorulara verdiğiniz cevaplar hakikaten çok ikna edici..çok teşekkürler..benim sorum şu: bulaşık makinası temizliği yaparken alttaki fıskiyeyi yerinden çıkarmak isterken fıskıyeyi gövdeye bağlayan tırnakçık yerinden kopuverdi..bunu epox veya başka bir yapıştırıcı ile yapıştırabilirmiyim acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Abdullah Bey,
   Yüzeyi kuruladıktan sonra epoksi macun ile yapıştırın. Çevresine de sürün, 1 gün hiç kullanmayın. (Pattex Tamir Extreme olabilir.)

   Sil
 98. Merhaba ismim Sertaç aracımın tavan döşemesini yapıştırmak için ne kullanmalıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tek komponentli sprey yapıştırıcılardan Bison veya Tesa yı kullanabilirsiniz. Uygun fiyatlı bir yapıştırıcı isterseniz Pattex Metal-Plastik-Cam yapıştırıcısı olur. Bu yapıştırıcıyı her yere eşit miktarda sürün 3-4 dakika bekleyip yapıştırın.

   Sil
 99. Merhaba ben hasan, mimarlık ogrencısıyım maket kartonlarını birbirine yapıstırmak için ne kullanabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hasan Bey,
   Hızlı yapıştırma için çift komponentli sprey yapıştırıcı veya japon yapıştırıcısı kullanabilirsiniz. Süre önemli değilse beyaz tutgal da olur.

   Sil
 100. Araba tamponu yapıştırmak icin ne önerirsiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Soner,
   Pattex Metal-Plastik-Cam yapıştırıcısı ile iç taraftan plastik bir parçayı yama gibi kullanarak yapıştırabilirsiniz.

   Sil
 101. Merhaba adim mücahit bilgisayar kasasinin on tarafinin icinde plastikler kirldi birbirine yapistiracagim iki parcada plastik kucuk bolgeye sikcam sikacağim bolge dar acaba hangi yapistirici daha sağlam isimi gorur?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mücahit,
   Jel japon veya sıvı japon yapıştırıcısı kullanabilirsin. Çok iyi birşey istiyorsan Pattex %100 kullanılabilir. Temas yeri çok küçük ise içene ve çevresine de epoksi macun da kullanabilirsin.

   Sil
 102. Merhaba ben hayati meteryal dersi yapiyorum agac falan yaptim o agaclari kaldirip geri yerine koyabilmek icin alti yapiskanli cirt cirt bantlar aldim ama kaldirirken cirt cirtin altida kalkiyo o cirt cirtlari mukavvaya daha sabit agaci kaldirinca cikmicak sekilde hangi yapistiriciyla yapistirmam lazim acil lutfen

  YanıtlaSil
 103. Merhaba, ahşap aksesuar üretimi yapmaya başladık. çam çıtalardan küçük kitaplıklar,şaraplıklar vs yapıyoruz. Hangi yapıştırıcıyı önerirsiniz? Çivi vida kullanıyoruz ama yetişmedği yerler oluyor. şimdiden teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 104. Hayati Bey,
  Pattex %100'ü kullanabilirsiniz. (Kullanma talimatına göre uygulayın.)

  YanıtlaSil
 105. (Yorumlara isim yazalım.)
  Ahşap aksesuarlar için. Pattex PL600 veya Bison Montage benzeri bir yapıştırıcıyı kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 106. Merhaba ben yazıcım için 2 lt 'lik şeffaf plastik mürekkep tankı aldım. Bunu yazıcının arkasına yapıştırmam gerekli. Çift taraflı bant aldım ama olmadı. Siz ne önerirsiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hüseyin Bey,
   Pattex, Bison, Tesa, 3M v.b. markaların çift taraflı köpük bantlarını kullanabilirsiniz. Yapıştırıcı kullanmak istiyorsanız Bison Plastik veya Pattex %100 kullanabilirsiniz.

   Sil
 107. Merhaba ben aydin fort fiyesta arbam var kapialdaki boslukalra lastik aldim yapiseiricam ama hangi yapistirici kullmaliyim yardim edermsiniz lutfen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aydın Bey,
   Bison Kit veya Pattex Metal-Plastik-Cam kullanabilirsiniz.

   Sil
 108. merhaba.bir firmadan aldığım şifonyerin çekmece ön kapağı vidalarından her çektiğimde sürekli çıkıyor.çok çok sağlam bi yapıştırıcıyla bu dertten tamamen kurtulmak istiyorum.hangi yapıştırıcıyı kullansam acaba? saygılar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pattex PL600 veya Bison Mirzaye vb. bir yapıştırıcı kullanabilirsiniz.

   Sil
 109. Merhaba ben küçük mukavva kartlarını yıpranmasını önlemek için pvcye benzer bir kırtasiye malzemesi ile kapladım ve o malzemenin üzerine Çırtçırt yapmıştırmam gerek ne kullanmalıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ece Hn.
   Tesa ve 3M'in kendinden yapışkanlı cırt bantları var. Bulamazsanız Pattex Metal-Plastik-Cam, Pattex Deri-Kauçuk-Ahşap veya Bison Kit ile yapıştırabilirsiniz.

   Sil
 110. Merhaba, duvara raflari yapistiriciyla sabitlemek istiyorum.
  agirlik tasiyabilmesi onemli.kitap aksesuar vs koyabilmek icin.Hangi yapistirici uygun olur ?
  Tesekkurler , Seda

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seda Hn.
   Rafların kenar kısmından duvara yapıştırırsanız ağırlık kaldırmaz. Bunun yerine raf ayaklarını yapıştırıp rafları üzerine koyun. Pattex PL 600 veya Bison Montage'yi kullanabilirsiniz. (Çift yapıştırma tekniğini kullanın. Arkasında yazar.)

   Sil
 111. plastik su tesisat borusunda ince bir kaçak var tavsiyeniz nedir şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ardaşarman,
   Suyu kesin, boruyu hafifçe zımparalayın Pattex Tamir Express veya Bison tamir macunu ile yama yapın. 1 gün kurumasını bekleyin.

   Sil
 112. Merhabalar. Hareketli ve sarsıntılı bir demiryolu makinesinde boyalı sac bir parça(90*50mm ebatında) malzemenin üzerine, tabanı düz ve plastik olan bas konuşlu mikrofonu(65*38mm ve 150gr ağırlığında) yapıştıracağım.
  Ne tür yapıştırıcı kullanmalıyım.
  Veya cırt banta yapıştırıcı uygulayıp yapıştırmam mı gerekir.
  Ve uygulama esnasında ne yapmamı önerirsiniz.
  Sabırsızlıkla cevabınızı bekliyorum..
  Saygılarla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Punctual,
   Pattex PL600 veya Bison Montage v.b. montaj yapıştırıcılarını kullanabilirsiniz. Kullanım talimatı arkasında yazar.

   Sil
 113. Merhaba,hobi olarak yaptığım bir çalışmada metal bir çatalı porselen bir nescafe fincanına ve tabağına yapıştırmam gerekiyor.Fincanın havada asılı kalması gerekiyor yani çatalın fincanı çok kuvvetli bir şekilde desteklemesi gerekiyor.hangi yapıştırıcıyı kullanabilirim ve tavsiye edeceğiniz malzemeyi yapı marketlerinden bulabilir miyim?Çok teşekkür ederim şimdiden. Özgür ÖZKAYA

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özgür Bey,
   Bu işlemi yanlızca epoksi macunlar ile yapabilirsiniz. Diğer yapıştırıcılar çok kuvvetli olmaz. (Örneğin Pattex Tamir Express, Bison Epoksi Macun) (Pattex beyaz, Bison siyah)

   Sil
 114. Selam. Benim odev icin koli bandi ile sardigim yuzeye cirt cirt yapistirmam gerekiyor. Yuzey kaygan oldugu icin sanirim cok amacli yapistirici tutmadi. Saglamda olmasi gerekiyor. Fazla zamanim da yok . Ne kullana bilirim acaba.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 3m veya Tesa'nin kendinden yapışkanlı cırt bantlarını kullanabilirsiniz. Bulamazsanız jel veya sıvı japon yapıştırıcısı kullanın.

   Sil
 115. Mrb ben oya polyester bir objem kirildi ne ile yapistirabilirim tsk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merbaha,
   Jel japon yapıştırıcısı veya Pattex Tamir Extreme'yi deneyin.

   Sil
 116. Merhaba adım Mahmut. Cam balkon camına jaluzi takmak için yapıştırıcı arıyorum. Jaluzinin parçaları plastik. Ne tür yapıştırıcı kullanmalıyım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mahmut Bey,
   Pattex PL 600 veya Bison Montage benzeri bir Montaj yapıştırıcısı kullanmanız gerekiyor. Çift yapıştırma tekniği ile uygulayın. Yapıştırıcının ambalajında yazar.

   Sil
 117. İyi çalışmalar.Temizlik robotunun su haznesini ana gövdeye bağlayan kancaların sabitlendiği noktalarda esnetince arası dahada açılan çatlaklar var.Malzemenin cinsini tam olarak bilmiyorum ama şeffaf ve cama benziyor sanırım sert plastik.Tamamen kırılmadan önce önerebileceğiniz bir çözüm var mı?Şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Esnek bir yapıştırıcı kullanmanız gerekiyor.
   Pattex Tamir Extreme veya Pattex %100 deneyebilirsiniz.

   Sil
 118. ben kurdele ve bazı kumaşlardan çiçekler yapıyorum.yalnız çook hızlı kuruyan bir yapıştırıcı olmalı ki ben çiçek parçalarını yaparken kaymasın bozulmasın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Devrim Hn.
   Jel Japon yapıştırıcısı deneyin. Pattex, Tesa olabilir.

   Sil
 119. Merhaba, ben cilalı tahtanın üstüne mukavva yapıştırmam lazim. Yapıştırıcı ne kullanmam lazım ?

  YanıtlaSil
 120. Merhaba. Ben Bülent.
  Bebek arabasınin iskelet kısmında ki plastik yer ile metal yerin birbirine yapışık olan yer kırıldı.
  Ağırlık taşıması gerektiğinden ne onerebilirsiniz

  YanıtlaSil
 121. Araba lastigim siyrildi az biryer iplikli kisma gelmedi ne ile yapistira bilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pattex Tamir Extreme veya Pattex %100 kullanabilirsiniz.

   Sil
 122. merhaba, mukavvayı canson kartonla yapıstırmak ıçın ne kullanabılırım? elımde stıck beyaz yapıstırıcı,ve bır de sudorun super yapıstırıcısı (404 benzerı ambalajlı) var. lutfen,çok acıl. bırde kartonu mukavvaya yapıstırdıktan sonra asetat (?) ıle kaplamak ıçın ne yapmalıyım? (odev ıçın, ogrencıyım)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba (Yorumlara isim yazalım.)
   İkisi de olur. 404 daha hızlı yapıştırır ama altta sert bir yüzey oluşturur. (Asetatla kaplamayı anlamadım.)

   Sil
 123. Dışarıda yağmur alan bir alanda Metal yüzeye salyangoz kabuğu yapıştırıcam.Japon yapıştırıcısı denedim ama yağmurda özelliğini kaybetmiş ve düşmüş.Ne tür bir yapıştırıcı önerirsiniz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cagkan,
   Yüzeyin ne olduğunu ve ne kadar yapıştırmak istediğiniz yazmamışsınız. Genel olarak yazayım cevabı. Yüzeyi temizleyip tozunu alın. Pattex %100 ile yapıştırıp geçici olarak bantlayın. Bantı 1 gün sonra çıkartın.

   Sil
 124. Profesyonel yol yarış dış lastiğim çivi deliği gibi delindi bu delikler büyümesin diye neyle yapıştırabilirim sonuçta hava basıldığında çok azda olsa esner deliği daha büyümesin diye nasıl kapatabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim önerdiğim yapıştırırlar ev kullanımı içindir. Sanayi tipi bir yapıştırıcı kullanmanız gerekiyor. Lastikçilerle görüşün, fikir verirler.

   Sil
 125. Merhaba manda boynuzundan yapilmis taragimin disleri kirildi hangi yapisticisiyu onerirsiniz?

  YanıtlaSil
 126. merhaba ben şerit ledi akvaryumun tahta kapağına yapıştıracağım. şerit ledin yapıştırıcısı kuvvetli tutmuyor bir süre sonra nemi yeyince kendini bırakıyor ne kullanabilirim. yapıştırdığım yer suya temas etmiyor ama nem yiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İsokoc,
   Jel Japon yapıştırıcısı kullanabilirsiniz. Yapıştırıcı tamamen kuruyana kadar nem görmesin. (Tesa, Pattex'de var)

   Sil
 127. merhaba, 500 tane karton masura yı üst üste yapıştırmam gerekiyor, bana yardımcı olursanız sevinirim. Ne tür bir yapıştırıcı kullansam daha sağlam olur. Hızlı kuruması ve sağlam olması gerekiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çift komponentli sprey yapıştırıcı kullanabilirsiniz.

   Sil
 128. merhaba ben furkan rc helikopterimin denge çubuğu kırıldı plastikten yapılma hangi yapıştırıcı kullanmalıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Furkan,
   Yapışma yüzeyi küçük ise epoksi macun kullanılabilir. Fakat ağırlık yapıp denge problemi oluşturabilir. Diğer yapıştırıcılar ufak yüzeylerde uzun süre etkili değil.

   Sil
 129. merhaba, 60 litrelik plastik varilleri birbirine yapıştırmak istiyorum, birinin üst diğerinin alt kısmını kesip birbirine geçirip yapıştırmak istiyorum. teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 130. Adim seda ada.
  Merhaba. Sert kalin mukavvalardan ve hani su bildigimiz kahverengi tirtikli kartonlar var ya marketten falan bulabildigimiz
  Onlardan makyaj ve taki kutulari yapacagim. Cekmeceli olacak kapaklari olacak cok degil ama azcik buyuk olacak ne ile cok cok kuvvetli bir sekilde yapitirabilirim ki uzun sure dusmesin? Mukavvayi mukavvaya, o kahverengi tirtikli kartonu ne kahverengi kartona en ii ne yapistirir?
  Bir de bunlara pamuklu kumas, ince kadife, kece falan gibi astarlik icin, doseme icin kumas yapistiracagim lutfen bana cevap verir misiniz?

  YanıtlaSil
 131. Seda Hn.
  Sizin için kontact yapıştırıcılar uygun. Ahşap, karton, kumaş yapıştırabilirsiniz. (Örn. Pattex Deri-Kauçuk-Ahşap, Pattex Metal-Plastik-Cam (şeffaftır), Bison Kit. Sürün, 5 dakika bekleyin yapıştırın, 1 gün kurumasını bekleyin.

  YanıtlaSil
 132. Seda ada.
  Tesekkur ederim. Daha hizli yapistiran bir sey yok mudur kuvvetli olmasi lazim ama?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seda Hn,
   Cift komponentli sprey yapıştırıcılar olur. Fakat kumaş türü ince şeylerde arkada sert bir tabaka oluşturur.

   Sil
 133. Merhaba ben pinar,
  Duvarima niş yaptirdim simdi icine ahsap kitaplik kurmak istiyorum. Duvarin ic kismina masif tahtalari yapistirmam gerekiyor. Yapistirmak icin hangi urunu onerirsiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pınar Hn.
   Montaj yapıştırıcısı kullanmanız gerekiyor. Fakat tek başına yeterli olmaz. Vidalamak lazım.

   Sil
 134. Merhaba ben ece Taşlı agır bir panom Kırıldı hangi yapıştırıcı kullanmalıyım ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ece Hn.
   Bison Montage, Pattex PL600 benzeri bir montaj yapıştırıcısı kullanabilirsiniz.

   Sil
 135. merhaba uzaktan kumandalı benzinli model arabam var bunun ser plastik aksamı kırıldı. tekerlegi tutan bu parçaya yük biniyor ve cok kücük parça. bunu nasıl yapıtırabilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çetin,
   Küçük parçalarda yapışma iyi olmuyor. Bu nedenle epoksi macun kullanmanız gerekiyor. Macunu hazırlayıp arasına ve çevresine de uygulayın. Bekleyin iyice kurusun. (Örn.Pattex tamir express, bison epoksi macun)

   Sil
 136. merhaba ben plastik parmak arası terlikleri kumaş ve taşlarla süsleyip satıyorum biçok yapıştıcı denedim ama olmadı ne kullanmalıyım sizce şimdiden teşekkirler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Minel,
   Jel Japon yapıştırıcılarını veya Pattex %100 kullanabilirsiniz.

   Sil
 137. Merhabalar ben Erhan,
  Arabanın kapı iç döşemesinde kapı tutma kolunu yapıştırmak istiyorum.
  Tutamak plastik ama birleşim yerinde kumaş var nası bir yapıştırıcı tavsiye edersiniz?
  Teşekkür ederim şimdiden

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Erhan Bey,
   Görmeden birşey söylemek zor ama epoksi yapıştırıcı veya epoksi macun olabilir.

   Sil
 138. Evye mermere yapisma yerinden dustu ne yapmaliyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mermer-taş yapıştırıcısı kullanmanız gerekiyor. (Akemi)Kuruyunca üzerine silikon da çekin. Uzun süre su ile temas ederse tekrar düşer çünkü.

   Sil
 139. merhab benim action figürümün eklem kısmı kırıldıda buna ne öneririsiniz küçük plastik ama kauçuk gibi eklem parçası omuzundan kırıldı sert değil ama yumşakta değil plastik gibi ama plastik değil bir yardım etseniz

  YanıtlaSil
 140. Merhaba ben mehmet bisikletimin pedalinin demir kismini demire yapistirmam gerek ne onerirsiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslankaplan,
   Yapıştırıcı geçici çözüm olur, kaynak olması gerekiyor.

   Sil
 141. Erdal Kaya, eski mercedesin orijinal kapı fitilleri sökerken çok yerinden koptu. Bally'den daha kuvvetli yapıştırıcı lazım. Acaba hangisi?

  YanıtlaSil
 142. deri ayakkabıya metal yapıştırmak istiyorum. ne kullanmalıyım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pattex %100 veya Tamir Extreme kullanabilirsiniz.

   Sil
 143. Merhaba adim recep. Aracimin torpidosu gunesten dolayi kalkti. Hangi yapistirici uygun olur. Derby bali yeter mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Recep Bey,
   Yeterli olur, üzerine ağırlık koyun, 1 gün beklesin.

   Sil
 144. Merhaba sayın admin size daha önceden sormuştum. Sac bir zemine plastik zeminli gişe mikrofonunu nasıl sağlam yapıştırabilirim diye. Pattex PL600 önermiştiniz yanlış hatırlamıyorsam. Çok harika yapıştı. Ancak sökmem gerekiyor. Kırmadan nasıl birbirinden ayırabilirim. Saygılarımla...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahmet Y,
   PL600 çok kuvvetli, profesyonel bir yapıştırıcıdır. İnce, çelik bir teli altından geçirin. Testere hareketiyle ileri geri oynatarak yapıştırıcıyı kesin.

   Sil
 145. Merhabalar,suni deri ile suni deriyi birbirine yapıştirmak için hangi kuvvetli yapıştırıcıyı kullanmam lazım ne ile yapıştırdiysam belli bir süre sonra atıyor..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Pattex Tamir Extreme veya Pattex %100 deneyin. Yapıştırıcının arkasındaki kullanma talimatına uyun.

   Sil
 146. Merhabalar,
  Laminant merdivenin metal aliminyum köşebenleti var...
  Bunların bazıları çıkıyor yerinden...
  Silikon ile yapıltırıyorum ama bir süre sonra tekrar çıkıyorlar...
  Çözüm bulamadım...
  Hangi tür yapıştırıcı kullanmakıyım bilemiyorum...
  Yardımcı olursanız sevinirim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öğretmen,
   Silikon artıklarını mümkün olduğunca temizleyin. Pattex PL600, Bison solventli Montage yapıştırıcısı v.b bir montage yapıştırıcı ile yapıştırıp üzerine ağırlık koyun, 1 gün kurumasını bekleyin.

   Sil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır, ayrıca son konuşulanlar kısmından yorumunuzu bulabilirsiniz.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.
(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com