Sitemize hoş geldiniz... www.techrehber.com

Otomobil Jantı Nasıl Boyanır?, Çelik Jant Nasıl Boyanır?, Oto Jantını Boyamak, Araba Jantı Nasıl Boyanır?

    Arabanızın jantını kendiniz boyamak istiyorsanız sizin için en pratik çözüm özel sprey jant boyasıdır. Yapı marketlerde ve bazı hırdavatçılarda bulabileceğiniz bu spreyi internetten de sipariş verebilirsiniz.
    Ayrıca sentetik spreyleri (modifiye akrilik) de jant boyamada kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, spreyi uygulamadan önce, jantınızı temizleyip kuru ve tozsuz olmasını sağlamaktır. Boyadan önce bir kat sprey astar da boyanın çok daha iyi tutmasını sağlayacaktır. Ayrıca boyadan sonra uygulanan sprey vernik de boyanın ömrünü uzatacak, zor hava koşullarına ve yıkanmaya karşı daha dayanıklı olmasını sağlayacaktır.
    Spreyi çift kat uygulamak daha sağlıklı olur. Birinci katı yapın yaklaşık 20 dakika sonra ikinci katı ters yönde boyayın.
    Başka yerlere boya sıçratmamak için jantınızın içine gazete sıkıştırabilirsiniz. Kağıt bant ile kenarlara bant çekmek de işinizi kolaylaştırabilir.
    Jant boyamada dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da akrilik sprey kullanmamaktır. Akrilik spreyler dış mekan kullanımına çok uygun değildir. 
Hakkımızda


Blogs lists and reviews
blog search directory Follow me on Blogarama