Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

Fayans Üzerine Duvar Kağıdı Olur Mu?, Fayans Üzerine Duvar Kağıdı Yapıştırılır Mı?, Banyoya Ve Mutfağa Duvar Kağıdı Yapıştırmak

    Direkt fayans üzerine duvar kağıdı yapıştırılmaz. Sıradan duvar kağıdı yapıştırıcıları beton, alçı, alçıpan, ahşap gibi emici yüzeylerde yapışma sağlar. Dolayısıyla fayans emici bir yüzey olmadığından yapışma sağlanamaz.    Banyonuzda duvar kağıdı kullanmak istiyorsanız size birkaç önerimiz olacak.
  • Fayans üzeri önce tırtıklanarak küçük delikler oluşturulur. Sonra alçı çekilir. Daha sonra üzerine 1 kat geçiş astarı sürülerek duvar kağıdının yapışması sağlanabilir.
  • Fayansınız üzerine emici bir zemin oluşturmak için özel astar da uygulayabilirsiniz. Bu sayede duvar kağıdınızı fayans üzerine yapıştırabilirsiniz. (Örnek astar markaları: Henkel CT-16, YKS GISOPAKT, Bauhaus mağazalarında BAUMIT Supergound, dolgulu astarlar. (Bu astarların üzerine yine geçiş astarı uygulanırsa daha iyi yapışma olacaktır.)
  • Banyo veya mutfakta kullanacağınız duvar kağıdı vinil kaplama olursa daha kullanışlı olur. Bu kağıtlar daha kalındır ve üzeri kaplamalı olduğundan rahatça silinebilir.
  • Direkt fayans üzerine duvar kağıdı yapıştırmada ısrar ediyorsanız kendi yapıştırıcısı yerine şu yapıştırıcıları kullanın: Bally, Derby, Pattex Metal-Plastik-Cam, Pattex Deri-Kauçuk-Ahşap, Bison Kit.)  Kalın ve kaliteli bir duvar kağıdı seçin. Kağıt arka kısımdaki derz çizgilerini belli edebilir. Kağıdın arkasına veya duvara hiç bir boşluk kalmayacak şekilde tamamen yapıştırıcı sürmelisiniz. Bu yapıştırıcılar kağıda tamamen sürülmezse kağıdın arka kısmında hava boşluğu bırakır ve kabarma yapabilir. Yapıştırıcınızı kağıda veya fayansa sürdükten sonra 4 dakika içinde duvar kağıdınızı yapıştırın.