Sitemize hoş geldiniz... www.techrehber.com

Küvet Kenar Bantları Nasıl Kullanılır?, Küvet Kenar Bantları İyi Mi?, Banyoda Kenar Bantlarını Kullanmak, Lavaboda Kenar Bandı Kullanmak

    Küvet ve duş teknesi kenarına sürekli silikon çekmekten ve üzerinde oluşan küflerden bıktıysanız küvet kenar bantları tam size göre. Kaliteli bir markanın kenar bantı 10 yıla kadar yapışkanlığını koruyup tertemiz bir görünümle uzun vadede iyi bir çözüm olacaktır.
    Bu bantlar banyolarda, duşakabinlerde, klozet ve lavabo kenarlarında silikon yerine güzel bir görünüm oluşturmak, su yalıtım yapmak ve küfü engellemek için kullanılır. Artık silikondan banta geçmek istiyorsanız tercihiniz mutlaka iyi bir marka olmalı. Ayrıca, aldığınız bantı da usulüne uygun ve dikkatli yapıştırmalısınız. Dikkatsiz ve özenmeden yapıştırılan bir kenar bandı size çok daha fazla maliyet yükleyecektir. Çünkü iyi bir kenar bantı silikon fiyatının
yaklaşık 3 katıdır.

    Hazırlık:
  • Montajdan önce, küfleri çamaşır suyu ile temizleyin. Uygulama yüzeyleri temiz kuru ve yağdan arındırılmış olmalıdır. Sabun artıklarını alkol ile temizleyin.
  • Kenar uzunluklarını ölçerek uygun miktarda kesin.
  • Derzlerdeki veya yapıştırılacak yüzeydeki nemi bir fön makinesi ile kurutun.
Uygulama:
  • İhtiyacınız kadar bant kestikten sonra en uzun derz ile başlayın ve eğer birleşme yerlerine birleştirme aparatı kullanmayacaksanız bantı üst üste yapıştıracağınız için birkaç cm. fazla kesin.
  • Bandın arkasında bulunan koruyucu bandın ilk birkaç cm.sini kaldırın. Bandın bu açılmış kısmını derzin üzerine yapıştırın. Bunu yaptıktan sonra bandı esnetmeden üzerine sıkıca bastırarak yapıştırın. Derzin sonunda artan bandı kesin.
  • Bandın özellikle fayans derzlerine iyice yapışmış olmasına dikkat edin.
  • Bandı yerleştirdikten sonra bütün uzunluğu boyunca üzerine bir saç kurutma makinesi ile ısı tatbik edin. İyi bir sızdırmazlık sağlamak için bandın üzerine diğer elinizle sıkıca bastırın.
  • Kullanmadan önce 24 saat bekleyin ve tekrar bandın bu noktada iyi yapışmış olup olmadığını kontrol edin.
    Yapı marketlerde, veya internette ince, kalın, 3 bölmeli lavabo, küvet veya klozet için yapılmış özel bantları bulabilirsiniz.

Hakkımızda


Blogs lists and reviews
blog search directory Follow me on Blogarama