Duvara Zarar Vermeden Birşey Asmak, Duvarda Çift Taraflı Bant Kullanmak, Duvarı Delmeden Nasıl Resim Asılır?

    Duvara resim, saat v.b. eşyaları asmak bazen çok can sıkıcı olabilir. Çivi ile asacaksanız daha sonra resmi kaldırdığınızda duvarınızda çivi delikleri görünür. Çift taraflı bant ile asacaksanız resmi kaldırdığınızda boya sökülür. Aslında resminizi taşıyan duvarınız değil; duvardaki boyadır.
    Özellikle kalitesiz bir boya kullanmak veya astarsız boya yapmak duvar boyasının taşıma ve yapışma gücünü azaltacağından çift taraflı bantlar boya ile beraber çıkar. Bunu düşen bandın arkasına bakarak görebilirsiniz. 
    Çok kuvvetli bir çift taraflı bant bile kullansanız kısa bir süre sonra astığınız şey duvardan boyayı alıp düşecektir. Bu yüzden boyadan sonra uygun astar atmak önemlidir.
    Çift taraflı bant yapıştırmadan önce duvarınıza şu şekilde sağlamlık testi yapabilirsiniz.
    Duvarınızın görünmeyen bir yerine (kalorifer arkası, banyoda ayna arkası veya dolap arkası gibi.) koli bandını yapıştırıp çekin veya kalın etli çift taraflı bandınızdan kesip duvara dokundurup çekin. Boya tabakası geliyorsa asacağınız çerçeve muhtemelen düşecektir.
    Ayrıca özel çerçeve, resim bandı ile de duvara resim yapıştırabilirsiniz. (Bu işler için Tesa, 3m, Vodaseal v.b firmaların özel resim bantları var. Bandı çıkarmak istediğinizde sakız gibi sünerek kopuyor, duvar boyanızı kaldırmıyor ve duvarınızda leke bırakmıyor.