Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

MERMER NASIL YAPIŞTIRILIR?, TAŞ NASIL YAPIŞTIRILIR?, AKEMİ NEDİR?, AKEMİ NASIL KULLANILIR?

Mermer-taş yapıştırıcısı akemi

AKEMİ NEDİR?

MERMER NASIL YAPIŞTIRILIR?

    Halk arasında akemi de denilen yapıştırıcı aslında çift karışımlı mermer-taş yapıştırıcısıdır. Büyük olan kutu yapıştırıcı, küçük kutu ise sertleştiricidir. Sertleştiriciyi tavsiye edilen oranda kullanmak gerekir. Sertleştiriciyi fazla kullanmak yapışma kuvvetini arttırmaz, yapışma hızını artırır.
    Her türlü mermer, taş, granit, karo ve fayans gibi malzemelerin yapıştırılmasında, delik ve çatlakların onarımında, kopan parçaların tamirinde kullanılır. Macunumsu bir yapıdadır, akmaz, rengi değişmez, kırılmaz, üzeri boyanabilir. (Genellikle rengi kırık beyazdır.)
    Evde genellikle kırılan mermer lavabolarda ve evyelerde kullanılır. Mermer tezgah süpürgeliği yapıştırmada da sık sık akemi kullanılır.
    Akemi çok kuvvetli bir yapıştırıcıdır. Fakat uzun süre suya dayanıklılığı yoktur. Bu yüzden suya maruz kalabilecek yerlerde yapıştırma yapılacaksa su izolasyonu için üzerine silikon sürülebilir.
    Farklı markalar tarafından üretilse de kullanılışı aynıdır.

Akemi Nasıl Kullanılır?    

Mermer-Taş Yapıştırıcısı Nasıl Kullanılır?

  • Yapıştırılacak malzemeler kuru, tozsuz, yağ ve kirden arındırılmış olmalıdır.
  • Spatula veya benzeri bir aparatla, ayrı bir yerde 100 gr. macuna 2-3 gr. sertleştirici (1 çorba kaşığına 1 nohut iriliğinde sertleştirici) karıştırılır. Yapıştırılacak yerlere sürülür. Hazırlanan karışım, 2-7 dakikada donar. Uygulamadan 30 dakika sonra yapıştırıcı tamamen taşlaşır.
  • Kalıntıları karışım sertleşmeden önce aseton veya tinerle temizlenebilir. Sertleştikten sonra sonra ise aletin üzerinden yakılarak, yüzeyden mekanik olarak temizlenebilir.
    Uyarılar ve Önlemler
  • Kullandıktan sonra artan karışım, tekrar kullanılmak üzere pakete eklenmemelidir.
  • Çok hızlı donduğundan yapıştırıcının sertleştiricisi daha az kullanılabilir. Çoğu zaman yapıştırıcı karıştırırken kabın içinde sertleşir. Bu nedenle çok hızlı uygulama yapmak gerekir.
  • Çalışma alanı iyi havalandırılmalıdır.
  • Çocukların ulaşması engellenmelidir.
  • Göz ve ciltle teması halinde su ile yıkanmalıdır.
  • Yanıcıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır, ayrıca son konuşulanlar kısmından yorumunuzu bulabilirsiniz.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.
(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com