Tavan Boyası Duvara Olur Mu?, Tavan Boyasını Duvara Vurmak, Tavan Boyası İle Duvar Boyamak, Tavan Boyasını Renklendirmek

    
    Tavan boyası içerisinde fazla kimyasal olmadığından en sağlıklı boyalardan biridir. Tavan boyasını duvara da kulla bilirsiniz fakat, duvarda yağlı boya olmamasına dikkat edin.
    İyi bir tavan boyası ele çıkmaz, üzerinizde veya elbisenizde beyaz leke bırakmaz. Tavan boyasını duvara vurduğunuzda silinemez, silindiğinde beze çıkar.
    Tavan boyanızı duvara kullanmak istiyorsanız yapışmasını kuvvetlendirmek için içine biraz beyaz tutkal da katabilirsiniz. Katacağınız tutkalı iyi ayarlayamazsanız size faydadan çok zarar getirir. Fazla tutkal duvarınızda pullanma ve çatlama yapar. Büyük bir teneke (17,5 kg.lık) tavan boyası için 1-1,5 kg. tutkal yeterlidir.
    Ayrıca daha önceden artan tavan boyanızı duvara kullanmadan önce boyanın bozuk olmadığına emin olun. Su katılıp kullanılmayan bir boya kısa zamanda bozulur.
    Tavan boyanızı renklendirirken de su bazlı renk tüpü kullanın. Renklendirmeyi yaparken 17,5kg.lık büyük bir tenekeye sadece birkaç damla atarak yapın. Tavan boyaları diğer boyalara göre daha çabuk renklenir. Fazla renk tüpü her cins boyanın bozulmasına yol açar.

7 yorum:

 1. Teşekkürler az öz kisaca isin özü 🖒

  YanıtlaSil
 2. Sıva yapılmış dış cepheye tavan boyası olur mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sıvalı dış cepheye tavan boyası tutar ama hem cok çeker hem de dayanıksız olur.

   Sil
 3. duvar boyası ile tavan boyamanın sakıncası varmı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece plastik duvar boyası ile boyanabilir. (Su bazlı silikonsuz) Diğer boyalar da uygulanabilir fakat terleme veya parlama yapacağından tavsiye edilmez.

   Sil

Yorumunuzu ve Cavabını Bulmak İçin :
* Adınızı yorumlara yazıp son yorumlar kısmına bakabilirsiniz.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır.
* Sayfada yorum çok fazla ise sayfanın altındaki " daha fazlasını yükle " ye tıklayın ki yorumların devamı görünsün.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.

(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com