Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?, Ses Yalıtım Levhaları Nasıl Yapıştırılır?, Ses Yalıtımı, Ses İzolasyon Malzemeleri Nasıl Yapıştırılır?, En İyi Ses Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?

   
En Çok Kullanılan Ses İzolasyon Malzemeleri

    Piramit Ses Yalıtım Levhası:

    Piramit ses yalıtım levhasının üzeri küçük piramitlerden oluşur. Akustik sesi dağıtma özelliğine sahip olduğundan genellikle müzikli eğlence mekanlarında kullanılır. Bar ve disko gibi yerlerde içeriden yapıştırılan piramit ses yalıtım levhaları akustik sesi dağıtarak sesin dışarıya çıkmasını engeller. Piramit ses yalıtım levhası yapıştırıldıktan sonra üzeri sıva harcı ile sıvanmaz.

    Rulo Yalıtım Levhası:

    Rulo yalıtım levhası düz bir şekle sahiptir. Rulo şeklinde satılır. İçerden ses çıkışını ve dışarıdan ses girişini engeller. Genellikle sinema salonlarında ve tiyatrolarda kullanılır. Üzeri sıvanabilir veya açık kalabilir.

    Taş Yünü:

    En iyi ses ve ısı yalıtım şeklidir. Genellikle 3cm.ve 5cm. kalınlığında bulunur. Kalın bir malzeme olduğundan daha çok dış cephelere uygulanır. Döşenmesi diğer ses yalıtım levhalarından farklıdır. Levha ortadan kesilerek bir tam, bir yarım şeklinde döşenir. Yapıştırma esnasında üstteki levha ile altta kalan levha aynı hizada olmaz, T şekli verilir.

    Isı Yalıtım Levhalarını Yapıştırmak:
  • Taraklı mala ile yapıştırıcı duvara veya yere yayılarak yalıtım plakası yapıştırılır.
  • Yapıştırıcı kuruduktan sonra ses yalıtım levhası üzerine özel foamboard dübeli atılabilir.
  • Yapıştırma yapılırken birleşim yerlerinde boşluk kalmaması sağlanmalıdır.
  • Isı ve ses levhaları aynı yapıştırıcılar ile yapıştırılır. Bu yapıştırıcılar çimento esaslı, elyaf takviyeli yapıştırıcılardır. 25kg.lık bu yapıştırıcıların 1 tanesi yaklaşık 5m² için yeterlidir.
  • İsteğe göre ses yalıtım levhası üzerine sıva veya alçı yapılabilir. Boya yapılacaksa sıva veya alçıdan sonra yüzeyin emiciliğini azaltmak için astar atılabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuzu ve Cavabını Bulmak İçin :
* Adınızı yorumlara yazıp son yorumlar kısmına bakabilirsiniz.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır.
* Sayfada yorum çok fazla ise sayfanın altındaki " daha fazlasını yükle " ye tıklayın ki yorumların devamı görünsün.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.

(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com