Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

KIRIK CAM NASIL YAPIŞTIRILIR?, EN İYİ CAM YAPIŞTIRICISI HANGİSİ?, HANGİ YAPIŞTIRICILAR CAM YAPIŞTIRIR?, KIRIK CAM EŞYA YAPIŞTIRMAK, KIRIK AYNA YAPIŞTIRMAK


CAM NASIL YAPIŞTIRILIR?

     Kırık cam eşyalarınız için cam için özel üretilmiş cam yapıştırıcıları, şeffaf epoksileri, genel maksatlı yapıştırıcıları ve japon yapıştırıcılarını kullanabilirsiniz. Sizin için hangi yapıştırıcının daha uygun olduğunu anlamanız için aşağıda detaylı anlattık.

(UV) Ultraviyole Işığı (Güneş Işığı) Yardımı İle Cam Yapıştıran Yapıştırıcılar


    Kırılan sizin için çok önemli bir eşya ise özellikle uv cam yapıştırıcılarını kullanmanız uygun olur. Çok daha sağlam ve uzun ömürlü bir yapışma sağlanabilir.  Uv cam yapıştırıcıları işini gerçekten çok iyi yapıyor. Küçük, noktasal cam yapıştırmalarında bile çok iyi sonuçlar alabilirsiniz. Genellikle bu yapıştırıcılar ultraviyole lambası ile satılır.  Tek yapmanız gereken kırık bölgeye yapıştırıcıyı sürüp yapıştırdıktan sonra uv lambasının ışığını yüzeyde gezdirmek. Birkaç dakika içinde çok kuvvetli bir yapışma sağlanacaktır. Uv lambanız yoksa yapıştırdığınız camı güneşte 2-3 dakika bekletmeniz yeterli. Kırık gözlükler, kırık aynalar, temas eden yüzeyi küçük cam eşyalar için uygundur.  Örnek uv cam yapıştırıcıları: Bison glass, Bohle uv, Loxeal uv v.b.

Şeffaf Epoksiler İle Cam Yapıştırmak


     Kırık cam eşyaları yapıştırmak için bir diğer seçenek epoxy yapıştırıcılardır. Masa Camı gibi büyük alanlar için uygundur. Ayrıca camı metal ahşap gibi farklı materyallere de yapıştırabilir. Dolgu yapabilir.
    Şırınga veya tüp içinde bulunan epoksi komponentlerini eşit miktarda karıştırın, cam yüzeye sürüp yapıştırın. Kuruma süresi markaya göre değişkenlik gösterebilir. Yarım saatten birkaç saate kadar çıkabilir. Renksiz epoksiler cam yapıştırmak için daha iyi bir seçenek olabilir. Örnek Yapıştırıcılar: Pattex epoksi, Bison epoksi, akfix Epoksi, Uhu Epoksi, Vodaseal Epoksi v.b.

Genel Maksatlı Yapıştırıcılar İle Cam Yapıştırmak


    Genel maksatlı yapıştırıcılar ile küçük veya büyük camlar yapıştırılabilir. Fakat bu yapıştırıcılar uv yapıştırıcıları gibi noktasal kırıklar için çok uygun değildir. Ayrıca epoksiler gibi de dolgu yapamaz. Ahşap, metal, cam plastik gibi bir yüzeye fırça ile sürüp üzerine cam yapıştırmak için uygun olabilir. Renkli veya renksiz türleri bulunur. Bu yapıştırıcılar çok geç kururlar. 24-48 saat arası. Bazı renksiz genel maksatlı yapıştırıcılar: Pattex Şeffaf Metal-Plastik-Cam, Bison Üniversal

Japon Yapıştırıcılar İle Cam Yapıştırmak


    Japon yapıştırıcıları cam için çok kuvvetli olmasa da elinizde varsa küçük yapıştırmalar için kullanabilirsiniz. Kırılmış camdan küçük süs eşyaları, biblolar, dekoratif küçük eşyalar için japon yapıştırıcısı kullanılabilir.