Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

İÇ VE DIŞ MEKANLARDA FAYANS NASIL YAPIŞTIRILIR?, FAYANS VE SERAMİK YAPIŞTIRMANIN PÜF NOKTALARI NELERDİR?, İÇ VE DIŞ MEKANDA DERZ NASIL ÇEKİLİR?, DERZ ÇEKMENİN PÜF NOKTALARI NELERDİR?

derz nasıl çekilir

Fayans Yapıştırmadan Önce Hazırlık

fayans yapıştırmak
 • Banyo ve tuvalet gibi ıslak zeminlerde fayans yapıştırmadan önce zemine su yalıtımı yapılması gerekir. Derzler silikonlu da olsa su yalıtımı yapamaz, derz üzerinde uzun süre bekleyen su alt kata inecektir.
 • Fayans yapıştırılmadan önce fayans yapıştırılacak zeminin şapı düzgün atılmalıdır. Aksi taktirde kullanılan fayans yapıştırıcısının sarfiyatı fazla olur.
 • 1 torba fayans yapıştırıcısı 25 kg.dır ve 4m²' lik zeminde yapıştırmaya yeter. Zeminin şapının düzgün olması bunu etkileyen en önemli faktördür.
 • 1 torba fayans yapıştırıcısına 6 ya da 6,5 lt. su ilave edilerek topak kalmayana dek (tercihen mikser yardımıyla) iyice karıştırılarak 10-15 dakika dinlendirilir.
 • Her markanın ürününde farklı bir çalışma süresi vardır. Her defasında 1 veya 1,5 m² alan için yapıştırıcı karışımı hazırlayın.

Fayans Nasıl Yapıştırılır?Fayans Yapıştırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

seramik nasıl yapıştırılır

 • Yer için en az 8mm.lik duvar içinse hazır yapıştırıcılarda 3mm.lik tarakla yapıştırıcıyı önce duvarınıza sürerek yapıştırmaya başlayın. (Hazır yapıştırıcı 3 günden fazla sürede kuruduğundan duvarda 3mm.den kalın bir tarakla yapıştırıcı sürmek bırakma riskini arttırır.)
 • Yer karolarını döşemeye, duvar karolarını döşemeyi bitirdikten sonra başlayın. Ancak bu sayede, duvardaki karo birleşme çizgilerinin zeminde kopmadan devam etmesini sağlayabilirsiniz.
 • Yapıştırıcıyı sürdükten sonra duvarınızı mastarla teraziye alıp, yapıştırıcının yüzeye eşit yayılmasını sağlayın.
 • Duvarda en pratiği hazır fayans yapıştırıcısı kullanmaktır.
 • Fayansınızı yapıştırıp aralarına derz artısını koyun ve plastik bir tokmakla hafifçe tokmaklayın.
 • Kenarlardaki fazla kısımları fayans kesme makinesi ve karo kerpeteni ile kesin.
 • Yer yapıştırıcısının kuruma süresi 24 saattir. Bu süreden sonra derz işlemine geçilebilir.

Derzler Nasıl Yapılır?Derz Nasıl Çekilir?Derz Yaparken Neye Dikkat Edilir?

derz nasıl yapılır
 • Fayans aralarına standart olarak 3mm derz artısı konur fakat bunu kendiniz de belirleyebilirsiniz. (2mm,4mm,5mm) Derzi satın alırken kaç mm.lik boşluk için uygun olduğunu sorun. Ayrıca silikonlu flex derzler ilk tercihiniz olsun.
 • Derzinizi yoğurt kıvamında hazırlamalısınız.
 • Hazırladığınız derzi yer karolarını üzerine dökün. Derz harcını, kauçuk bir silecek veya derz malası ile derzlerin arasında hiç boşluk kalmayacak şekilde değişik yönlerden uygulayarak doldurun.
 • Derz işlemi bittikten birkaç dakika sonra nemli bir bez veya sünger ile fayansın üzeri temizlenmelidir. Aksi halde derzin izleri fayans üzerinden çıkmaz. Fayans matlaşır.

Dış Mekanda Seramik-Karo YapıştırmanınPüf Noktaları

dış mekana fayans yapıştırmak
 • Mutlaka yer ve duvarlarda silikonlu flex (esnek) yapıştırıcı kullanın. Dış mekan karo yapıştırıcıları farklıdır ve özellik olarak sert hava koşullarına ve donmaya karşı dayanıklıdır. Dış mekan seramik yapıştırıcısı satın alırken satıcıya dış mekanda kullanacağınızı söyleyin.
 • Teras, balkon, banyo, tuvalet gibi yerlerde yapıştırıcıdan önce su izolasyonu yapılmalıdır. Buralarda kullanılabilecek en sağlıklı izolasyon malzemesi çimento esaslı olanlarıdır.

66 yorum:

 1. selam arkadaşlar öncelikle benim sıkıntım kışı atlatana kadar beni idare edeeceek kadar yardım istiyorum benim çatıdan yağmur yağdığı zamanlarsda çatıdan su akıyor ne yaptıysam kesemedim yandaki binanın duvarından içeri çekiyor ve odaya damlıyor buna nasıl bır çözüm bulabilirim ve neyle yağmur suyunu eve damlamaması için kesebilirim artık yapacağım bana göre köpük yada derz çeksem kesebilirmiyim ??? bana lütfen yardımcı olun öneriniz nedir yazın yaptıracağım catıyı yeniden yaza kadar idare etsin bana yeter tşk edrim şimdiden önerilerinize ve yardımlarınız için ben mustafa

  YanıtlaSil
 2. Arkadaşım bana attığın maile göre iki binanın birleşim yerindeki sıvalar çatlamış. Bunu için orayı kırıp yeni sıva yapabilirsin. Çok çeşitli tamir sıvalarını hırdavatçılardan veya yapı marketlerden bulabilirsin.
  Yok ben sıva yapmak istemiyorum akıtan yerleri biliyorum dersen. Sana poliüretan mastikleri önerebilirim. Bu mastikler kılcal çatlaklar hariç diğer açılmış sıva, beton, metal için idealdir. Yanlız sana normal mastik vermelerine izin verme. Kesinlikle poliüretan mastik bul. Daha yapışkan, daha esnek, hava koşullarına daha dayanıklı, daha uzun ömürlüdür.
  Tavsiye edebileceğim bazı iyi markalar sista, ceresit, sika, kalekim) Bir de mastiği kullanacağın yeri bir fırça ile temizle, kuru olmasını sağla ve iyi bir havada yap. Kolay gelsin.

  YanıtlaSil
 3. çok tşk edrim sizlere bana yardım cı olduğunuz için tavsiyenizi dikkate alıyorum sağolasınız

  YanıtlaSil
 4. Fayanslarımın derzlerinde çatlak beraberi boşluklar ve renklerinde kararmalar oluşuyor... Derz temizleyiciler de zamanla daha fazla dökülmeler yapıyor. Benim ögrenmek istedigim bu sekilde yeni bir derz dolgusu yapabilir miyim? Nasıl?

  YanıtlaSil
 5. Yeni derz yapabilmeniz için eski derzleri kazımanız gerekir. Aksi halde derz tutmaz. Yeni derziniz flex (silikonlu) olsun.

  YanıtlaSil
 6. Merhaba, banyoya fayans döşenirken aralarına derz çekilmiş. Ancak banyo kapısının olduğu yerlerde buralar hep açılma yapmış. Tekrar derzle mi yoksa belli bir macunla mı bunları tekrar kapatmak gerekir?

  YanıtlaSil
 7. Esen,
  Aşınan derzleri iyice kazıyıp, yeni silikonlu derz çekebilirsin.

  YanıtlaSil
 8. Merhaba,
  Yukarıdaki soru bana aitti ama tam olarak ne demek istediğimi anlatamadım sanırım. Kapı ile fayans arasındaki boşluk neredeyse 2 cm yi buluyor. Arkadan beton görünüyor. Kapı ile fayans arasındaki boşboşluğu macun gibi ya da çimento gibi bir madde ile mi doldurmak gerekir? Derz genelde daha ince çigi halinde dolgu yapamk için uygun değil mi? Teşekkürler..

  YanıtlaSil
 9. Ufak bir miktar fayans yapıştırıcısı al onunla doldur. Içinde çimento da var. Iş görür.

  YanıtlaSil
 10. merhaba evimin terasından şu an salonuma su sızmakta teras 25m2 kadar .buraya derzleri sökmeden derz uygulaması yapmam bi işe yarar mı ? (sedat)

  YanıtlaSil
 11. Sedat Bey,
  Derz üzerine derz yapılmaz. Derz tutmaz. Eski derzlerin kazınması gerekir. Yeni derzleriniz silikonlu olsun. Ayrıca derz aralarındaki kılcal çatlakları örtmek için de Ceresit ct10 v.b bir malzeme kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 12. Merhaba ismim Çağrı,
  Size uzun zamandır düşünüpte yapamadığım bir iş için danışmak istedim. Oturduğum apartmanın son iki katı bana ait. Son katın önünde genişce bir teras var. Malum kış aylarında yağmur yağdığı zaman bazı yerlerinden su almaya kabarmaya başlıyor alt kattaki tavandan. Ben terastaki fayansları sökmeden uzun fayanslardan yapmak istiyorum. Bunun ne için hangi malzemeler lazım ve nasıl yapılacağı konusunda yardımcı olurmusunuz ayrıca bu işlem alt katın su almasını engellermi şimdiden teşekkür ederim. Saygılar...

  YanıtlaSil
 13. Çağrı,
  Öncelikle fayans üzerine fayans yapıştırmak için özel harçlardan almalısın. Bu büyük ölçüde izolasyon yapar zaten. Yine de izolasyon yapmak istersen son yaptığın uzun fayansların üzerine şeffaf su izolasyon malzemesi kullanmalısın. (Ceresit'in vardı.)

  YanıtlaSil
 14. iyi akşamlar,biz evimizin seramiklerini yeniliyoruz ve benim sorum seramik derz dolguların içine sim katsam sorun yaşarmıyım ? blogda okuduğum kadarıyla duvar boyalarına sim katılabiliyor derz dolgudada kullanılabilirmi ? yardımcı olursanız çok sevinirim tşk.

  YanıtlaSil
 15. Derya Hn.
  Sim derz içinde kaybolur. Kendini belli etmez. Çok atmanız gerekir. Ayrıca temizliğe de dayanıklı olacağını sanmıyorum, zamanla çıkar.

  YanıtlaSil
 16. Iyi aksamlar garajimizin uzerini jalebodur yaptiracagiz ama normal eve doser gibi doseyecekler ? Hic bilgimiz yok lutfen yardim ne kullanilir ozel doseme cesitleri var mi sadece dis mekan kaleboduru secmek yeterli mi ??

  YanıtlaSil
 17. Fadime Hn.
  Dış mekan fayansı ve dış mekan yapıştırıcısı kullanılmalı. Ayrıca isterseniz fayans yaptırmadan önce su yalıtımı da yaptırabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 18. bahcedekı karoları nasıl boyayıp temızleyebılırız hıc bır yerde bılgıbyazmıyor bılıyosanız yardımcı olur musunuz?

  YanıtlaSil
 19. (Yorumlara isim yazalım.)
  Koçtaş ve Bauhaus'larda karo temizleyici var, ya da internetten sipariş verebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 20. Mehmet
  selamlar
  55 metrekare terasımın fayans aralarında su sızıntısı var. Eski derzleri temizledikten sonra derz aralarını beyaz silikon, poliüretan mastik veya sizin tavsiye edeceğiniz neyle doldursam daha sağlam olur.

  YanıtlaSil
 21. Mehmet Bey,
  Poliüretan mastik ile doldurun veya silikonlu derz çekip üzerine Ceresit ct 10 yalıtım malzemesi sürebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 22. banyo daki klozet in etrafını derz le mi yoksa slikonla mı kapatayım? hangisi olmalı dır?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (Yorumlara isim yazalım.)
   Normalde klozet etrafına silikon çekilir. Fakat silikon bir süre sonra küflenmeye başlar bu nedenle klozetinizin iç pimaş boru montajı su kaçırmayacak şekilde çok iyi yapıldıysa sadece kenar boşluklarını kapatmak için derz kullanabilirsiniz.

   Sil
 23. Merhaba ,
  Alaturka tuvalet taşının etrafına komple çevresi boyunca derz dolgu yapmak istiyorum. Hazır tüplerde satılan derz tamir dolgusu mu kullanmalıyım yoksa silikonlu derz dolgu alıp kendim karışım hazırlayarak mı uygulama yapmalıyım. Hangisi su yalıtımı ve ömür açısından için daha iyi olur ? Teşekkürler ..
  Mahmut Erşan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mahmut Bey,
   Uygulamayı biliyorsanız silikon katkılı toz derz alın. Bilmiyorsanız hazır derz de olur. Derzler su yalıtımı yapmaz. (Kuruduktan sonra üzerine Ceresit CT 10 sürün.)

   Sil
 24. Fayans Derzlerimi yenilemek istiyorum eski derzler nasıl kazınılır bilgilendirirseniz sevinirim

  YanıtlaSil
 25. Hüseyin Bey,
  Hırdavatçılardan veya yapı marketlerden derz kazıyıcı aparat bulabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 26. Banyoda yer süzgecinin etrafı derzle kapatılmış fakat çatladığı için aşagıya su kaçırıyor.Üstünden derz ile sıvasam olur mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Derzler uzun süre üzerinde su beklerse suyu geçirir. Yalıtım malzemesi değildir. Derzi uyguladıktan sonra üzerine CT 10 uygulayın.

   Sil
 27. Merhaba, banyomu 7 ay önce tadilat yaptırdım, bütün tesisat boruları ve aksesuarlar değişti. Modern görünümlü olsun diye duş teknesi ve kabin koydurtmadım, sadece cam bölme takıldı. Şimdi üzerinden 6-7 ay süre geçmişken alt kat komşuma akıntı olmaya başladı. Akıntı duş yaptığım yerin altında değil, apartman ana gider borusununa yakın olan yertarafında. Duş yaptığım yerdeki derzlerden böyle bir akıntı olabilir mi, tesisatta mı bir hata yapıldı dersiniz? derz üzerine bu ct10 adlı maddeyi yaptıklarını hatırlamıyorum ne yapmam lazım sizce

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Banyo zeminine fayanstan önce su yalıtımı yapılması gerekiyordu. Derz üzerinde su bekleyince içine çeker ve su alttan başka bir yerden de çıkabilir. Şimdi derzleri kurulayıp ct10 uygulayabilirsiniz. İyice emdirin, 6 ayda bir tekrarlayın.

   Sil
 28. Banyo fayans karındaki dersler neden kararır acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayşe Hn.
   Derz üzerinde biriken nem ve su küflenme ve kararma yapar.

   Sil
 29. Merhaba benim banyo fayansları şişmiş yani kabarmış dökülecek benin ne yapmam lazim neden şişerki 3 gündür evde kimse yok su yok .
  ....?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mustafa Bey,
   Kaliteli bir yapıştırıcı kullanılmamış olabilir. Nem su yoksa. Ortamdaki ısı değişikliği veya yapıştırıcının da düşük kalite olmasından kaynaklanabilir. Birkaç fayans ise PL600 montaj yapıştırıcısı ile yapıştırabilirsiniz. (N11 mağazamızda var. Mağaza linklerimiz sayfanın altında ve yanında.)

   Sil
 30. Merhaba 4.katta oturuyorum çok yağmur yağdığında veya kar yağınca tavanlardan su cekiyo odalar taraçada fayans yok ben su sızmasını nasıl önleyebilirim.Birde kış olunca banyo ve küçük odada tuğlaların döşenme hizası belli olacak şekilde siyah lekeler oluyor bunun nedeni nedir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üstten su yalıtımı yapmanız gerekiyor. Siyahlaşan duvarlarınıza ise küf dirençli su bazlı boya kullanın.

   Sil
 31. Merhaba, evin fayanslarını ve tesisat borularını komple yeniletiyoruz. Ustamız fayansları döşedikten sonra 24 saat beklemeden derzlerini yaptı bazı yerlerde derz aralarında sararma olmuş. Ustaya söyledim onlar geçer kaybolur dedi. Dediği gibi geçer mi, bir şeyler yapmak gerekli mi? Teşekkürler. Mustafa.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mustafa Bey,
   Derzler 1 gün sonra tam olarak kurur. Bu süreden sonra tam beyaz olması gerekir. Silince temiz gözükmüyorsa kazıyıp tekrar yapmak gerekiyor.

   Sil
  2. Yanıt için teşekkür ederim, sararma birkaç bölgede oldu derz kalemi ile denemeyi düşündüm, olmazsa dediğiniz gibi yapacağım.

   Sil
  3. Merhabalar arkadaşlar ben derzden harç yapmak istiyorum çimento gibi vazo gibi işlerde kullanmak istiyorum Olur mu

   Sil
  4. Ayşe Kamur Hn.
   Maalesef olmaz, bu iş için kil kullanabilirsiniz.

   Sil
 32. Banyoda yeni silikonlu deriz çektirdim ne zaman kurur acaba ne zaman banyoya temizleyeyim

  YanıtlaSil
 33. Lütfullah Kayalar, merhaba öncelikle böyle bir hizmet verdiğinizden ötürü çok teşekkür ediyorum. Benim sorunum,balkon kapısının eşiğinden mutfağa su ve soğuk geliyor.eve gelen ustalar kapının alt kısmına mermer eklendiğinde sorunun kalmayacağını söylediler ve mermer monte edildi. Ancak ilk yağmurda yine içeri su sızdı. Artık her çağırdığım ustaya boşa masraf yaptırmak istemiyorum çünkü birkaç defa daha çağırdım beyaz çimento ile mermer tozu harcı yapıp sürdüler yine içerisi ıslanıyor.burada yanlış yapılan nedir? Kapının içine ve dışına sağlam bir sıva yapmak istiyorum. Silikonlu derz işimi görür mü?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lütfullah Bey,
   Suyun balkon kapısının eşiğinden geldiğine eminseniz sıvı yalıtım malzemesi kullanmanız gerekiyor. Mermer, çimento, silikonlu derz v.b malzemeler su yalıtımı yapmaz. Üzerinde yürünebilir bir su yalıtım malzemesi kullanın. Bauhauslar'dan veya büyük yapı marketlerden bulabilirsiniz. Bence tüm balkona uygulayın. Ayrıca o bölgede suyun birikmesini de engelleyin biriken su mutlaka bir yol bulup içeri girecektir.

   Sil
 34. Merhabalr ben sefa banyoya derz yapmam lazim ama bazi bosluklar 1. Ve 2 mm ye kadar dusuyor silikon bazli olan derz bu aralara girermi ct 10 aldim derz konusunda biri olur diyor biri olmaz ilgilendiginiz icin tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sefa Bey,
   Derzi satın alırken ambalajına bakın. Üzerinde kaç mm. için uygun olduğu yazar. CT 10 derz için su yalıtım malzemesidir. Çok daha küçük kılcal çatlaklar içindir. 6 ayda bir yenilenmesi gerekir.

   Sil
 35. Merhaba. Tek katlı müstakil evimizin balkonlarında yapımının 3-4.yılında oturmalar oldu. Ve evle(ana gövdeyle) birleşen hatlarda yer yer 1-1,5 cm. ye varan açılmalar oldu. Bu boşlukları hazır kartuş silikonla doldurmayı düşündüm,uygun olur mu yada daha doğrusu ne yapılabilir? Şimdiden teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Poliüretan mastik kullanın. Daha dayanıklı ve daha esnektir. Boya da tutar.

   Sil
 36. merhaba, pazar günü mutfaktaki tezgah arası bölümüne seramik döşettim.beyaz seramik ve beyaz derz kullandık. çarşamba günü control ettiğimde beyaz derzler kararma yapmış, piz bir kahverengi almıştı. derzin bozuk olma ihtimali var mı? derz uygulamasını seramik döşemesi bittikten 30 dk sonar yaptım. bunun bir yan etkisi mi olmuştur. üretici firmayı sorumlu tutuyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Derzi bir gün sonra yapsaydınız daha iyi olurdu. Şu anda derz kalemi ile beyazlatma yapabilirsiniz. (Derz bozuk da olabilir, ambalajı duruyorsa tarihini kontrol edin.)

   Sil
 37. Merhaba,açık teraslı bir evde oturuyorum,bir bölümde bir kaç kere kırım tadilat oldu,sonradan yapılan 5-6 seramik derzleri silikon ve yeni tarihli derz dolgusu ile 3-4 kere yenilenmesine bir süre sonra çatlama yapıyor özellikle yağmur ve karda derzleri atıyor ve alt kata su sızıntı yapıyor. Binanın ek yeri ilk yapılan seramikler kırıldı yenileri oynama yapıyor diyorlar çözüm bulamadık. Benim ricam kış günlerinin atlatabilmek için derzlerin atan yerine ne yapabiliriz silikon benzeri bir şey ile çözüm bulabilirmiyiz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nesrin Hn.
   Derzler soğukta uygulama yapılmasın ve kullandağınız derzlerin kaç mm. boşluk için uygun olduğuna dikkat edin. (Arkasında yazar.) Geçici olarak büyük boşlukları doldurmak için diş macunu gibi sıkılan hazır derzleri kullanabilirsiniz. Su sızan kılcal çatlaklar için de Ceresit Ct10 kullanabilirsiniz.

   Sil
  2. Çok teşekkürler yardımınız için. Ceresit CT10 daha önce de duydum ama hiç bir yerde bulamadık alternatif öneriniz olabilir mi?

   Sil
  3. Nesrin Hanım,
   Büyük yapı marketlerden derz arasına sürülen şeffaf su yalıtım malzemesi diye sorun, marka farketmez. Bulamazsanız 1 litre binder boya astarını 1 litre su ile karıştırarak derz arası su yalıtımı için kullanabilirsiniz. (Bu astar normalde 7 litre su ile karıştırılıp boyadan önce kullanılır.)

   Sil
 38. Yardımınız için tekrar teşekkür ederim,kolay gelsin

  YanıtlaSil
 39. Merhabalar öncelikle tesekkur ederim
  Sorum şudur dükkanıma fayans yapıldı aslında iyi bir usta tutmuştuk fakat kıramayacağım bir yakınım sebebiyle onun yolladığı kişiyi tuttuk sorum şu fayanslar fayans üstüne yapıldı ama zemin hafif tozluydi ve öncesinde fayans icon özel ilacı sürüldü ama ilaç üstüne sıva tozu atıldı ve ilaç daha kurumadan fayans basladialr ve fayans bittiği gün 1 beklemeden hemen üstüne derz yapildi akşam gelince biraz da kızdım ama onlar hiç bir sorun olmayacağını soyledier benim pek güvenin yok sizce işin doğru yapilip yapılmadığını nasıl anlarım bir ses yada dokunma ile belli olur mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yapıştırıcı kuruduktan sonra derz yapılsa daha iyi olurdu. Fakat üzerine basmadılarsa bir sorun çıkacağını zannetmiyorum.

   Sil
 40. Merhaba,
  30 m2 açık terasım var, internetten araştırdığım kadarıyla 2300 FUGAFLEX i uygulamayı düşünüyorum ama siz genelde silikonlu olanları önermişsiniz bunda esnek derz dolgusu diyor açıklamasında ne yapmalıyım; birde ceresit ct 10 u esnek derz dolgusunu alırsam eğer işlem sırasında mı yoksa derz işi bittikten sonra mı uygulayacağım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyleböyle,
   2300 fugaflex zaten esnektir. Başka bir ürüne gerek yok. Derz iyice kurduktan sonra Ceresit ct10'u derze yedirerek uygulayın ve her sene 2 kez uygulamayı tekrarlayın.

   Sil
  2. Hocam çok teşekkürler,
   Peki hava koşulları nasıl olmalı derzi çekerken birde bu dediğiniz gibi 6 ayda birde bakımını yaparsam ne kadarzaman kullanabilirim bu derzi

   Sil
  3. Öyleböyle,
   Çok soğuk havada uygulama yapmayın. Zemin kuru ve temiz olsun. Ct 10 derz için su yalıtımı yapar ve bir miktar dayanım sağlar. 6 ayda yapılan bu uygulama aslında kılcal çatlaklardan su geçmesini engellemek içindir. Derz üzerinde darbe ve baskı olmazsa çok uzun ömürlü olur.

   Sil
  4. Çok teşekkürler yardımlarınız için .

   Sil
 41. merhaba bizim balkon karoları yerinden oynuyor altından sıvaları kalkıyor onun için karoları yeniden derz yapabilirmiyiz ve nasıl yapılır cevaplarsanız sevinirim iyi çalışmalar dilerim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Oynayan karoya derz yapmayın. Önce tekrar kuvvetli şekilde yapıştırın. Derzi yumuşak hamur kıvamında hazırlayıp cam çekçeği ile derz aralarına çekin. Karo üzerindeki temizliği derz kurumadan yapın.

   Sil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır, ayrıca son konuşulanlar kısmından yorumunuzu bulabilirsiniz.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.
(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com

Hakkımızda


Blogs lists and reviews
blog search directory Follow me on Blogarama