Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

Duvara Baskı Efekti Yapmak, Duvara Şekil Yapmak, Desen Rulosu İle Duvara Efekt Yapmak, Tazı Kulağı Efekti Yapmak, Duvara Efekt Boyası Nasıl Yapılır?    Çok zor ve profesyonel bir iş gibi görünse de siz de evinizin duvarlarına efekt boyası yapabilirsiniz. Daha önce de biraz boyama tecrübeniz varsa biraz alıştıktan sonra bütün duvarlarınızı efekt boyası ile boyamak isteyebilirsiniz.
En çok kullanılan sedef efekt boyasının uygulanması:


Gerekli Malzemeler:
 • Geçiş astarı veya örtücü astar
 • Saten rulosu
 • Efekt boya rulosu veya baskı aparatı
 Sedef Efekt Boyası Nasıl Uygulanır?
 • Astar boyasını normal kısa tüylü duvar rulosu ile duvara uygulayın ve kurumasını bekleyin. (2 saat ara ile 1 ya da 2 kat)
 • Astar kuruyunca aynı rulo ile sedef efekt boyasını uygulayabilirsiniz. Sedef efekt boyası çok hızlı kuruduğundan iki kişinin çalışması daha verimli iş çıkmasını sağlayabilir.
 • Bir kişi efekt boyasını saten rulosu ile sürerken ikinci kişi hemen ardından efekt rulosunu yukarıdan aşağıya indirecek. Yani Efekt rulosu boyaya batırılmayacak.
 • Baskı aparatınız varsa (kuş, çiçek, gül, hayvan desenleri) desen boyasına batırarak kullanabilirsiniz. Fakat boyanızı önce ince bir zemine sürün, sonra batırın.
Bazı efekt rulo çeşitleri: Deri efekt rulosu, gül efekt rulosu, tazı kulağı rulosu, folyo efekt rulosu, ince desen rulosu
Baskı efekt aparatları: Deri gül efekt baskısı, kristal efekt süngeri, çizik desen aparatı, ahşap deseni aparatı, derin kabartma süngeri.
Bazı sünger dekoratif baskılar: Meşe, yunus, yıldız, ayı, denizatı, baykuş, dinozor, balık, kedi, fil, kuğu, güvercin, kaz, nota, köpek, şemsiye, tavşan, balerin, at, futbolcu, çam, yelken, elma, uçak, gitar, araba baskıları. Yukarıdaki rulo, damga, aparatlar ve baskıların hepsinde efekt uygulaması aynıdır.

Uyarı ve Tavsiyeler
 • Yukarıdaki anlatım piyasada en çok kullanılan sedef efekt boya içindir.
 • Sedef efekt boya kokusuz, parlak ve çok iyi  silinebilen bir boyadır. 2,5 lt ile tek kat yaklaşık 30 m² alan boyanabilir. İstenirse 2 kat uygulanabilir.
 • Efekt boyalar kullanıma hazırdır. 
 • Bazı efekt boyaların uygulamaları farklıdır. Örneğin: Mermer desenli efekt boya, simli boya, hasır efekt boya.