Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

ÇEŞİTLİ YÜZEYLERDEN BOYA SÖKME YÖNTEMLERİ, BOYA NASIL SÖKÜLÜR?


        Hangi boya olursa olsun kuruduktan sonra bir yüzeyden boya sökmek çok zahmetli bir iştir. Farklı yüzeylerden boya sökme yöntemlerini ve dikkat etmeniz gereken noktaları sizin için derledik.

METAL YÜZEYDEN BOYA SÖKMEK

 • Metal yüzeylerin boyası genellikle sentetik (yağlı boya) veya selülozik boyadır. Piyasadaki sprey veya krem şeklindeki boya sökücüleri kullanabilirsiniz. Boya sökücüyü yüzeye sürdükten sonra yaklaşık yarım saat bekleyin. Boya yumuşayınca metal bir spatula kazıyın. Boya metalden tamamen çıkmadıysa işlemi tekrarlayın. Boya sökücüyü elinize bulaştırmayın tahriş edicidir. Mutlaka eldiven kullanın ve temas halinde sabunlu su ile elinizi hemen yıkayın.
 • Ayrıca metalden boya sökmek için seülozik tiner de kullanabilirsiniz. Selülozik tiner; ufak tefek boya sıçrayan yüzeylerde  kullanılabilir. (Sentetik tiner kolay çıkarmaz.) Bir beze selülozik tiner döküp biraz ovalayın. (Selülozik tineri elinize temas ettirmeyin. Uzun süre tende bekleyen selülozik tiner yanma kabuklanma yapar.)
 • Sıcak hava tabancası da metal yüzeylerden boya sökmenize çok yardımcı olur. Sıcak hava tabancası boyayı yumuşatarak yüzeyden kolayca kazımanıza imkan verir.

PVC ve PLASTİK YÜZEYLERDEN BOYA SÖKMEK    

 • Kesinlikle boya sökücü kullanmayın. Plastiğin yüzeyini deforme eder, büzüştürür. Özellikle PVC pencere, kapıya bulaşan boyaları sökmek için boya sökücü kullanmayın. Zaten birçok boya sökücü ambalajının üzerinde " pvc ve plastiklerde kullanmayın veya kullanmadan önce test edin " şeklinde uyarı yazısı vardır.
 • Selülozik tiner pvc ve plastikten boya sökmek için işe yarabilir. Fakat yüzeyde uzun süre kalan selülozik tiner yine plastiği deforme eder, büzüştürür, matlaştırır. Bir bezin kenarını selülozik tiner ile ıslatarak sadece boyanın bulunduğu noktaya temas edecek şekilde temizlemeye çalışın. Boyayı temizledikten sonra yüzeyi sabunlu bir bez ile tekrar silin.
 • Sentetik tiner ise çok keskin değildir. Bu nedenle hassas yüzeylerde risk almadan kullanılabilir. Daha çok güç sarf ederek de olsa plastik ve pvc den basit boyaları sökmenizde size yardımcı olabilir. Bir beze sentetik tiner döktükten sonra yüzeye bastırarak oval hareketlerle silin. (Bazı yüzeylerde matlaşma yapabilir.) Boyayı söktükten sonra yine yüzeyi sabunlu bir bez ile silin.

AHŞAP YÜZEYLERDEN BOYA ÇIKARMAK

 • Ahşap yüzeylerden boya sökmek için rahatlıkla boya sökücü kullanabilirsiniz. Boya sökücüyü sürdükten sonra yaklaşık yarım saat boyanın yumuşamasını bekleyin ve metal spatula ile boyayı kazıyın. Girintili-çıkıntılı yüzeylerde tel fırça kullanılabilir.
 • Bir sonraki boyama işlemine başlamadan önce yüzeyden boya sökücüyü iyice temizleyin.
 • Ayrıca selülozik tiner de iyi sonuç verecektir. Boyayı bir ahşaptan tamamen sökmek için değil de yüzeye sıçrayan boyayı çıkarmak için selülozik tiner işe yarayabilir. 

CAM VE SERAMİK YÜZEYLERDEKİ BOYAYI ÇIKARMAK

 • Sentetik tiner ve selülozik tiner cam ve seramik yüzeylerden boya sökmenizi sağlar. Özellikle selülozik tiner inatçı boyalar için kullanılabilir. 
 • Yine boya sökücüyü seramik ve camdan boya sökmek için kullanabilirsiniz.
 • Tiner ve boya sökücü uygulamasından sonra seramik ve camda matlaşma olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. 
 • Boya sökme işi bittikten sonra yüzeyi sabunlu bir bez ile silin.

BETON, DUVAR, TAŞ ÜZERİNDEN BOYA SÖKMEK

 • Boya sökücü kullanabileceğiniz gibi zımpara makinesi ya da matkap veya taşlama ucuna takılan zımpara aparatlarını kullanarak hızlı bir şekilde beton, duvar ve taş üzerindeki boyayı çıkarabilirsiniz
 • Sıcak hava tabancaları da duvar, beton, taş üzerindeki boyaları yumuşatarak kolayca kazımanıza imkan verir.

HALI, ELBİSE, KUMAŞ ÜZERİNDEKİ BOYAYI TEMİZLEMEK

 • Boya yüzeyde kalın bir şekilde duruyorsa. Fazla boyayı peçete veya bez ile yaymadan çekerek alın. 
 • Tinerli boyaları yüzeyden çıkarmak imkansıza yakındır. Sadece birkaç küçük damla ise selülozik tiner ile silip ardından sabunlu su ile temizleyin.
 • Su bazlı boyaları çıkarmak ise kurumadıysa daha kolaydır. Su bazlı silikonlu veya plastik boyalarda boyanın kabasını dağıtmadan bez veya peçete ile alın. Boya kurumadan hemen sıcak su ile yıkanması gerekir. Eğer yıkanamıyorsa ıslak bir bez ile silip su içinde bekletin.

BOYA SÖKÜCÜ NASIL KULLANILIR?


    Boya sökücüler krem, sıvı veya sprey olabilir. En fazla bulunan çeşidi kremdir. Bazı boya sökücü markaları : Metylan, Dyo, Filli, Polisan v.b. Boya sökücüler yüzeyde ne kadar çok beklerse boya o kadar kolay çınar. İlk boya sökme işlemi yeterli olmazsa tekrar boya sökücü uygulayıp kalan kalıntıları tamamen temizleyebilirsiniz. Yüzeye yeni boya yapılacaksa boya sökücü kalıntıları su ile temizlenmelidir ki yeni boyayı da deforme etmesin.

http://www.techrehber.com/

146 yorum:

 1. Merhabalar,siteyi çok güzel yapmışsınız,çok pratik bilgiler içeriyor. Benim 40 yıllık ahşap oymalı koltuk takımım var.Rengi çok koyu kahverengi, ben beyaz yapmak istiyorum. Üzerindeki boyayı zımparalayıp sonrasında boya yapmayı düşünüyordum ama, çok girintili çıkıntılı yerleri var.zımpara yapmaktansa şu boya sökücülerden kullansam, işimi görür mü? Ömer Faruk

  YanıtlaSil
 2. Evet boya sökücüleri kullanabilirsiniz. Ya da matkap ucuna takılan zımparalar da pratik olabilir. Büyük veya detaylı işler için aparatlar da mevcut.

  YanıtlaSil
 3. merhabalar,
  yeni bir ev aldım. oda kapıları üzerinde boya lekeleri var. sanırım su bazlı. bu boyaları nasıl çıkarabilirim?

  YanıtlaSil
 4. Boya sökücü kullanmayın. Kapının boyasına zarar verebilir. Dikkatlice selulozik tiner ile silin.

  YanıtlaSil
 5. Merhabalar,
  Yeni evimin kapılarında çok fazla ve rahatsız edici derecede minik minik milyonlarca boya lekesi var. Boya su bazlı değil bu nedenle çıkaramıyorum; tinerli boyalardan. Kapı kaplama olduğu için zarar vermeden nasıl çıkarabilirim. Konu ile ilgili bilgi ve tecrübe sahibi olanların yardımlarını rica ediyorum

  YanıtlaSil
 6. MUSTAFA
  merhabalar sızden rıcam seramık ahsap demır ve camdan yaglı boyayı nasıl cıkarabılırım

  YanıtlaSil
 7. Mustafa Bey,
  Boya sökücü kullanabilirsiniz. Ardından hemen sabunlu su ile yüzeyi yıkayın.

  YanıtlaSil
 8. Merhabalar,

  duvarlar silikn boyayla boyanmis, hepsi de 15m2, zimpara ile bir bolumu temizlemeye calistim ama cikmasi imkansiz gibi, boya sokucu ise yara mi? hangisini kullanayim

  tesekkurler

  YanıtlaSil
 9. (Yorumlara isim yazalım.)
  Üzerine ne yapacağınızı yazsanız daha iyi yardımcı olurum.

  YanıtlaSil
 10. 'Adsız dedi ki...
  Merhabalar,

  duvarlar silikn boyayla boyanmis, hepsi de 15m2, zimpara ile bir bolumu temizlemeye calistim ama cikmasi imkansiz gibi, boya sokucu ise yara mi? hangisini kullanayim

  tesekkurler

  2 Ocak 2014 15:20'


  bazi duvarlarin uzerine duvar kagidi, geri kalan duvarlari farkli renkle boyamayi dusunuyorum.

  sorularim su:
  1. silikon boyanin ustune binder astari surup silikonsuz boyayla boyabilir miyim?

  2. bazi boya/alcipan ustalari mevcut boyali duvarlarin ustune astar+saten alci+boya veya duvar kagidi yapiyorlar, bu dogru bir yontem midir?

  hizli cevabiniz icin tesekkur ederim

  YanıtlaSil
 11. 1)Silikonlu boyayı sökmek için vakit kaybetmeyin, binder astar zemini kuvvetlendirir. 1 kat binder astardan sonra silikonsuz boya uygulanabilir.
  2)Yağlı boyalı yüzeyler hariç tüm yüzeylere duvar kağıdı uygulanabilir. Ama yüzeyde bir sağlamlık ve kağıdın iyi yapışması için 1 ya da 2 kat geçiş astarı yeterlidir.

  YanıtlaSil
 12. merhaba ben daha önce ilk katı su bazlı daha sonra sentetik boya kullandığım sehpanın boyasını sökmek istiyorum çatlatma da uygulamıştım hobi olarak boya sökücü işe yarar mı bilgilendirirseniz sevinirim

  YanıtlaSil
 13. (Yorumlara isim yazalım.)
  Tabi işe yarar, fakat boya katmanı fazla olduğu için boya sökücü uygulamasını birkaç kez yapmanız gerekebilir. (Kaliteli bir ürün kullanın.)

  YanıtlaSil
 14. Merhaba ben güler taş takı boyaları çıkarmam için bana pratik öneride bulunur musunuz maddi imkanım kalmadı birçok boya çeşidi dökülmüş tsk ederim

  YanıtlaSil
 15. Güler Hn.
  Selülozik tiner kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 16. metehan özdemir
  merhaba ben evime içten ısı yalıtım sıvası yaptırmak istiyorum duvarlar boyalı sıvanın yapışma özelliği iyi ama sizce boyayı sökmek daha sağlıklı olmaz mı? boya sökücüler altaki alçıya nekadar zarar verir? kendim uygulayabilir miyim?

  YanıtlaSil
 17. Metehan Bey,
  Boya su bazlı ise sökmenize gerek yok.

  YanıtlaSil
 18. Merhaba ben Abdullah. Pratik bilgileriniz icin tesekkur ederim. Yeni bir ev aldim duvarları saten. Ancak daha onceki ev sakini duvarlari sanirim kendi boyamis ve duvarlarda firca izleri mevcut. Usta cagirdim evi komple alci yapmak gerekli diyor. Buda hem cok masrafli hemde zaman gerektiren bir durum. Sorunlu bolgeler icin zimpara uygulamasi ise yaramiyor. Oneriniz nedir?. Tesekkur ederim.

  YanıtlaSil
 19. Abdullah Bey,
  Su bazlı saten mi, eski sentetik satenlerden mi belirtmemişsiniz. Su bazlı saten ise herhangi bir şey yapmaya gerek yok. 2 kat su bazlı boya uygulanır. 2. katta iz kalmaması için tarama yapılır iz kalmaz. (Usta bilir.)
  Sentetik saten olsa bile alçıya gerek yok 2 kat güzel bir uygulama ile eski fırça-rulo izleri kaybolur.

  YanıtlaSil
 20. Merhabalar
  Duvardaki sprey boyayi nasip cikartabilirim?

  YanıtlaSil
 21. Boya sökücü veya selülozik tiner olur ama maliyetlidir. Büyük bir duvar yazısı ise plastik boya ile boyamanızı tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
 22. merhaba, ben Husniye
  evimi boyattim.boya su bazli kapilarim nokta nokta boya oldu.cikaramiyorum.kapilarim yeni oldugu icn kimyasal kullanmaktan cekiniyorum.sizce ne kullanirsan cikarlar.tesekkur ederim.

  YanıtlaSil
 23. Hüsniye Hn.
  Yeni boyandıysa bezi sıcak su ile ıslatıp silin. Uzun zaman olduysa sentetik tiner ile zorlayarak çıkartın. (Selülozik tiner kapı boyasına da zarara verir.)

  YanıtlaSil
 24. İyi günler ben Selim,

  Evimin iç duvarları daha önce tinerli saten boyayla boyanmıştı. Lakin evimiz çok nemli bir bölgede bulunduğundan, tinerli saten boyadan ötürü duvarların nefes alamadığını düşünüyoruz. Neyle çıkarabiliriz? Su bazlı satenle duvarları boyamayı düşünüyoruz, duvarlar nefes alsın diye. Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 25. Selim Bey,
  Sentetik boyayı duvardan tamamen sökmek oldukça zor bir iştir. Özellikle ev eşyalı ise. Zımpara makinesi ile zımpara yapılarak veya boya sökücü kullanılarak sökülebilir. Fakat duvarınızda çatlama, kabarma, terleme yoksa düzenli olarak ev havalandırılıp kullanılabilir.

  YanıtlaSil
 26. Merhaba ben mustafa evim 2+1 giriş kat odanın iç duvarlarında rutubet küflenme var nasıl çöze bilirim ve o duvardaki boyalrı nasıl çıkara bilirim yardımcı olurmusunuz teşekkürler

  YanıtlaSil
 27. Mustafa Bey,
  (Duvardaki boyanın cinsini yazmamışsınız.)1 kat binder astar sonrasında küf dirençli boyalardan biriyle, örneğin Polisan Elegans ile boyayabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 28. Merhabalar ben acil destek istiyorum sizden laminat parkenin üstüne sprey Boya döküldü geç farkettim biraz içine işlemiş sanırım nasıl çıkarabilirim acil lütfen

  YanıtlaSil
 29. (Yorumlara isim yazalım.)
  Sprey boyayı sökerken parkeye de zarar verilebilir. o yüzden çok keskin maddeler kullanamamak lazım. Sentetik tiner biraz zorlar ama çıkartır. Sonrasında üzerini nemli veya ıslak bezle silin.

  YanıtlaSil
 30. ben soner, evimiz 2 yıllık, alırken polisan elegans ipek inci beyazı diye bir boyayla boyanmıştı. Ancak muhtemelen boyacının zemin temizliği yapmadığı için olduğu söylenilen bir nedenle boya kağıt gibi soyuluyor. şimdi duvar kağıdı yapmak istiyoruz boyanın tamamen soyulması gerektiği söylendi .. acaba bir astarla halledilebilir mi...ve eğer kağıt yaparsak daha sonra alttaki boyanın kalkması nedeniyle kağıt atar mı...nasıl bir yol izleyebilirim...eğer mutlaka soymamız gerekiyorsa kolay yolu nedir...teşekkürler

  YanıtlaSil
 31. Soner Bey,
  Tamamen soymanıza gerek yok, sadece soyulan yerleri soyun. 1 kat geçiş astarı uygulayın. Astar iyice kuruduktan sonra kağıt uygulamanıza başlayabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 32. Merhaba ben resim ogrencisiyim yağlı boya yaparken duvara sıçradı. Nasıl geçirebilirim.?

  YanıtlaSil
 33. Nilay,
  Kalın bir tabaka ise önce spatula ile kalıp helinde çıkarmayı deneyin. Çıkmıyorsa selülozik tiner çıkartır, fakat duvarın boyasına zarar verebilir.

  YanıtlaSil
 34. Merhaba,
  Evimize taşınırken saten boyanın üzerine geçiş astarı sürülmeden su bazlı boya yapılmış boya kabardı sonra bizde bir kerede daha boyattık yine su bazlı boya ile boya yine kabarıp soyuluyor.

  Boyacı ustaları ile görüştük su bazlı boyaların kazınması gerekir sonra geçiş astarı sonra zımpara sonra su bazlı boya yapılması gerekir dendi. Bu yöntem işe yarar mı Su bazlı boyaları kendimiz çıkartabilirmiyiz. Duygu

  YanıtlaSil
 35. Duygu Hn.
  Kendiniz de çıkarabilirsiniz. Sırasıyla : Soyulan yerleri elinizle soyun, zımpara yapın, 1 kat geçiş astarı uygulayın. İyice kurusun. 2-3 saat ara ile 2 kat su bazlı boya uygulayın.

  YanıtlaSil
 36. merhabalar.. yeni aldığım dublex daireye duvar kağıdı yaptırmak istedik ancak ustanın söylediğine göre önceden alcının üzerine astar cekilmeden su bazlı boya yapılmış..bu yuzden ustamız astarı vurup uzerine duvar kağıdı uygulaması yapınca kağıt tutmadı..ustam komple dairenin mevut boyasının kazınıp, onarılıp, astarlandıktan sonra ancak kağıt yapıştırılabileceğini söylüyor..koca dubleksin duvarlarını kazımanın kolay bir yolu varmıdır..başka bir usta da kazıma işlemine gerek olmadığını, plastik boya ile boya yapmamı ve kore malı duvar kağıdı ağır olduğundan daha hafif olan alman malı kağıt kullanmamı söyledi..kafam iyice karıştı sizin öneriniz nedir acaba.. saygılar..

  YanıtlaSil
 37. Ata Bey,
  Duvarı ve kağıdı görmeden bir şeyler söylemek pek doğru olmaz. Genel bir açıklama yapayım. Kağıdınız ağır ise iyi bir yapıştırıcı kullanın. (Metylan marka olabilir.) Duvarı kazımaya gerek yok. 1 kat geçiş astarı uygulayın astar çok iyi kurusun (en az 24 saat bekleyin.) Sonra kağıdınızı iyi bir yapıştırıcı kullanarak işi bilen birine yaptırın.

  YanıtlaSil
 38. Merhaba daireme kartonpiyer yaptırmıştım fakat kartonpiyerler beyaz olduğu için boyacı boyaya gerek yok dedi şuan için sararmalar olduğundan dolayı tavan boyası sürdüm fakat o kadar boya sürmeme rağmen karonpiyerlerdeki sarılıkları çıkaramadım kartonpiyere subazlı beyaz boya vurmak istiyorum fakat kartonpiyerlerde tavan boyasini çıkartamiyorum bu konuyla ilgili hızlı bir şekilde yardımcı olursaniz sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sinan Bey,
   Lekeli isli yüzeyler için Dyo, Polisan v.b markaların özel boyalarını kullanın.

   Sil
 39. merhaba tolga ben
  Evime yağlı boya üzerine plastik boya yapıldı. Yaklaşık olarak 3 senedir kiracı oturuyor. Evin tüm odalarında yer yer boyalar kabarmış. Kağıt gibi duvardan sökülüyor. Şimdi tekrardan boyatmayı düşünüyorum. Plastik boya kullansam tekrar kabarma yapacak. Yağlı boya kullansam kimse tavsiye etmiyor evin nefes almayacağını söylüyorlar. Tek çare duvardaki yağlı boyayı sökmek sizce hızlı ve seri olarak nasıl sökebilirim.

  YanıtlaSil
 40. Ben siyah mutfak dolabımı beyaz sprey boya surdum cikartmam lazim nasil cikar ...yardim

  YanıtlaSil
 41. slm ben muhammet denizliden
  ahşap görünümlü plastik kapı ve pencerelerde tırtırlı yuzeyler nokta nokta slikonlu boya olmuş bunları nasıl çıkarablirim bulaşuk teli ile sentetik tiner ile çıkmıyor sellozik tiner solvent bazlı yada buharlı temizlik çıkarabilirmi cok fazla boya olmuş cıkmıyor

  YanıtlaSil
 42. Tolga Bey,
  Bence duvardaki boyayı sökmeyin. Dökülen yerlere zımpara yapın. Sonra bütün evi 1 kat geçiş astarı ile astarlayın. Astar iyice kuruyunca su bazlı silikonlu veya plastik boya yapabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 43. (Yorumlara isim yazalım.)
  Selulozik tiner ile çıkartabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 44. Muhammet Bey,
  Selulozik tiner plastiğe zarar verir. Sentetik tiner ile biraz zorlayarak çıkartabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 45. merhaba adım ahmet köse. evimi içeriden yalıtım yaptırdım ama sadece tavandan ve dışarıya bakan duvarlardan yapıldı.sebebi dairem son kat olduğundan hem ısınma amaçlı hemde tavandan rutubet ve yeşillenmeyi önlemek amaçlıydı.çatı yüksek çatı ve yukarısı fayans aşağıya su gelmiyor tekrar yeşillenme olurmu?acaba yalıtım yapılan yerlere alçıda çekildi alçının üzerine hangi boyayı önerirsiniz.birde yalıtım olmayan duvarlar silikon boya duvardaki silikon boyadan kurtulmak istiyorum ne yapmalıyım.yalıtım levhasına sürülen elyaflı sıvama harcını duvara sürüp üzerine alçı çeksem faydası olurmu?şimdiden çok teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 46. Ahmet Bey,
  Yalıtım yapılan yerlere alçı üzerine binder astar yaptıktan sonra plastik boya uygulayın. Silikonlu boyanızın üzerini ise zımparaladıktan sonra plastik boya yapabilirsiniz. Elyaflı harç yalıtım yapar. Düzgün yapabilirseniz yapın. Üzerine alçı yaptıktan sonra binder astar uygulayın, sonra da plastik boya.

  YanıtlaSil
 47. Merhaba, ben sema. Saten boyanın altında duvar kağıdı var ve bunu kavlatmak istiyoruz. Kolay yolu var mı bilgilendirebilir misiniz acaba? Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 48. Sema Hn.
  Duvar kağıdı nasıl sökülür konusunu ziyaret ediniz.

  YanıtlaSil
 49. Merhaba,yeni bir ev aldim.evin duvarlari kagit uzerine yagli boyayala boyanmis.Ben kagidi sokmek istiyorum nasil sokmek kolay olur.tesekkur ederim.

  YanıtlaSil
 50. (Yorumlara isim yazalım.)
  Yağlı boya ile boyanmış kağıt, duvarda kalın bir tabaka oluşturmuştur. Bu nedenle spatula ile kenarlarından darbelerle çıkarılabilir. Kenarı açılırsa elinizle de çekerek ayırmayı deneyin.

  YanıtlaSil
 51. Adım fatih benim duvar plastik boya duvardan plastik boyayı nasıl çıkarabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fatih Bey,
   Plastik boyanın üzerine başka bir boya uygulanacaksa üzerine astar uygulanır. Plastik boyayı yine de sökmek istiyorsanız zımpara yapmanız gerekiyor.

   Sil
 52. Merhabalar.. ben solvent bazlı sprey boyayla ahşap masanın üzerinde bişeyler boyarken boya başka yerlere sıçradı gazetenin kenarından. Nasıl çıkarabilirim o boyaları? Tinerle denedim çıkarmadı :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sıfır Sıkıntı,
   Selülozik tinerle deneyin.

   Sil
 53. mrhb onurben benim evim çok aşırı dereede terliyor yağmur yağdığında pencereler ondan sonra duvarlar evin her bölümü bu şekilde oluyor binanın dış cepheside oldu ama yine aynı bi kaç kişiye sordum boyadan diyorlar saten boyaymış sizce neden lütfen yardımcı olurmusunuz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mahsum,
   Aşırı terleme yalıtımla ilgilidir. İçerideki sıcak dışarıdaki soğukla birleşerek terlemeyi oluşturur. Dışarıdan yalıtım yapıldıysa içeriden de su bazlı boya uygulayın. Sentetik (tinerli boyalar çok terleme yapar.) Ya da terleme için özel üretilmiş boyaları kullanabilirsiniz. (Örn. DyoNem)

   Sil
  2. peki eski boyayı çıkarmamız geriyormu ne yapmalıyız yani sorunun tamamen gitmesi için tam ne yapmalıyız söylermisiniz

   Sil
  3. Mahsum Bey,
   Tam çözüm oldukça zahmetlidir. Dış cepheye yalıtım ve içeriden de sentetik boya yapıldıysa kazınması gerekir.

   Sil
 54. Merhaba,
  Oncelikle yorumlarinizla bizleri aydinlattiginiz icin teşekkürler.benim evim ilk insaat zamaninda ustanin dedigine göre jotunun epoksi iç cephe boyası ile boyanmış. Ben taşınmadan oncede geçiş astari ile polisan elegance silikonlu boya kullanildi ama boya yaprak gibi sökülüyor. Simdi tamamen boyanin sökülüp, zimpara, gecis astarı ve yeni boya ile tekrar boyanması gerektigi söyleniyor. Acaba ne kadar dogrudur?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ali Bey,
   Geçiş astarı su bazlı veya sentetik boyalardan önce kullanılır. Epoksi boyanın üzerine boya uygulanabilmesi için epoksi boyanın kazınması gerektir. Büyük alanlarda bu zor olabilir. Sanayi bölgelerinden boya sökücü araştırın. İş bittikten sonra yüzeyi iyice temizletip geçiş astarı ve boya uygulayabilirsiniz.

   Sil
 55. Merhaba ben Şakir. Okulun bahçesine yağlı boyayla bir kaç çizgi çizdikdik. Boyacı sayıları çok kötü çizmiş. Bu sayıları nasıl çıkarabiliriz. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

  YanıtlaSil
 56. Şakir Bey,
  Metylan boya sökücü kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 57. Merhaba, evimizin küçük Odası'nı eşimle ben mavi renge boyadık ancak boyama sırasında bazı yerlerde tavan kartonpiyerine tasma, sıçrama oldu, beyaz kartonpiyerin Üzerindeki mavi su bazlı boya lekelerini nasıl çıkarabiliriz acaba yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Silikonlu su bazlı ise çıkarmak zordur. Sıcak su ve ıslak bez ile deneyin. Çıkmazsa kartonpiyeri boyamanız gerekebilir.

   Sil
 58. Mrb Halil İbrahim ben duvara bozuk boya sürdüm ve çok kötü kokuyor ne yapmalıyım

  YanıtlaSil
 59. Halil Bey,
  Boya sökücü veya zımpara ile boyayı çıkarmanız gerekiyor.

  YanıtlaSil
 60. Merhaba hocam benim bir sorum olacak yaptıgım iş lunapark bazı makinaların boyaları zarar gördü kavladı pas Vs makinayı sökmek ve kumlama ocağına götürmek biraz maddi bir problem yeniden güzel boyaya bilmek için sizin bir cözümünüz varmı peki pasam7000@gmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selülozik Astardan sonra selülozik boya ile boyayabilirsiniz. Dayanıklı olacaktır.

   Sil
 61. Merhaba beyaz esyaya surulen yagli boya nasil cikarilir acaba yardimci olur musunuz acil? Buz dolabini boyamistik ama 😒

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kazım Bey,
   Küçük rötüşler yaptıysanız selülozik tinerle bastırarak silin. Büyük bir alan ise boya sökücü kullanın.

   Sil
 62. Merhaba ben plastik boyalı evimi üzerine hiç bir işlem yapmadan direk polisan elegans boyayla boyattım duvarda ara ara kavlamalar oldu ve ispartolayla kağıt gibi kalkıyor bazı çok az yerleride kalkmıyor bu durumda duvar harita gibi oldu herkes birşey söylüyor kimi kazı ,kimi astar vur diyor şaşırdım ne yapmalıyım acil yardım bekliyorum Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadi Bey,
   Uyguladığınız boya ne kadar kaliteli olursa olsun alttaki boyaya uymaz ise veya alttaki kalitesiz ise astar uygulanması gerekir.
   Soyulan yerleri ve şüphelendiğiniz yerleri zımparalayın, Üzerini nemli bez ile silin. 1 kat geçiş astarı uygulayın. Astar kuruyunca 2 kat boya uygulayın. Duvarınız yeterince sağlam olacaktır.

   Sil
 63. merhaba ben Nurten annemin evi zemin kat ev oldukça rutebetli duvarlar su bazlı silikon boya ön cephe dıştan kalebodur kaplı sanırım hava akımı kesildiği için duvarların alt kısımlarında yer yer boya pul pul dökülüyor ne yapmamızı önerirsiniz teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nurten Hn.
   Söylediğiniz gibi dışarıdaki fayans uygulaması hava almayı engelliyor. Dışarıdan bunları kırıp yalıtım yapmak istemiyorsanız. İçeriden binder astar kullanabilirsiniz. 1 kat astar kuruyunca da 2 kat küf dirençli boya kullanmanızı öneririm. (Örn.Polisan Elegans)

   Sil
 64. Merhaba
  Duvara sprey boyayla yazi yazmistik cikarnak istiyoruz. Nasil yapabiliriz? Cansu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cansu Hn.
   Yazı küçük ise zımpara yapıp boyayın. Büyük ise 1 veya 2 kat örtücü astar veya geçiş astarı uygulayın. 2-3 kat boya yapın. Astar ve boyada katlar arası en az 2 saat bekleyin.

   Sil
 65. Merhabalar;
  duvarlarımız silikonlu boya .alçı yapıldıktan sonra astar vurulmadığı için boya zamanla kalkıyor genellikle aşağı kısımlar el ve ayak değen yer.Boyayı tamamen kaldırabilirmiyiz bunun için ne gib malzeme vardır .ilginiz için şimdiden teşekkürler.Ali KOÇAK

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ali Bey,
   Zımpara yapın, kot farkı oluşursa saten alçı ile düzeltin. 1 kat binder astar uygulayın. Kuruyunca boyanızı yapın.

   Sil
 66. Selam ismim ercan evimiz yeni oldugu icin ilk sene kirec vurduk bu sene boya yapmaya karar verdik fakat alttaki kireci o kadar kazimamiza ragmen boyarken ruloya yapisip kopan yerler oldukca fazla bu kirecten nasil kurtulabiliriz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ercan Bey,
   Kireç üzerine 1 kat binder astar uygulamanız yeterlidir. İyice kuruyunca boyanızı yapın.

   Sil
 67. Merhaba, Doğal gaz borularının üzerinden yağlı boya nasıl çıkar acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zımpara, boya sökücü veya selülozik tiner ile çıkartabilirsiniz.

   Sil
 68. Polizon astarı 1/7 değilde 1/3 kullanmış boyacı boyalar 20 30 cm karelik silikın levha gibi çıkıyor bir bina nın içi komple böyle saten alçıyıda kaldırıyor nasıl söker tekrar boyatırım ve ya ne yapabilirm acil yardım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Turgay Bey,
   Spatula ile sökmeyi deneyin. Yeni astar veya boyadan önce zımpara yapın.

   Sil
 69. Merhaba.Ben Özlem.
  Ham ahşap,üstü oymalı ufak bir sandığım var.Üzerindeki cilasız akrilik boyayı nasıl sökebilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özlem Hn.
   Matkap ucu zımparası kullanabilirsiniz.

   Sil
 70. Slm evinin duvarına arista boya ile desen yaptırdım ancak bazı yerlerde boya taşımaları ve kabarcıkları var desenlere zarar vermeden nasıl temizlenir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dışarı, kenarlara taşmaları selulozik tiner ile temizleyebilirsiniz.

   Sil
 71. http://www.3fvape.com/70943-thickbox_default/authentic-joyetech-cuboid-mini-80w-tc-2400mah-vw-variable-wattage-kit-with-notchcoil-black-180w-5ml-025-ohm.jpg

  Merhabalar ; Yukarıdaki resimdeki cihaza sahibim boyaları atıyor hafiften bazı yerlerinde düşürdüğümden dolayı attı.komple nasıl çıkartabilirim boyalarını cihaza zarar vermeden .

  Şimdiden alakanız için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Küçük bir cihaz galiba, plastik ise denemeyin, plastiğe zarar vermeden çıkarmak çok zor. Metal yerlerini selülozik tiner ile çıkartabilirsiniz. Küçük bir cihaz ise çok zor olacak. Boyanacaksa boyayı sökmeden, önemli yerleri kağıt bant ile kapattıktan sonra plastik yerleri plastik spreyi, demir yerleri ise sentetik sprey ile boyayabilirsiniz.

   Sil
 72. Motorsiklet boyalarını sökmek için bir öneriniz var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Murat Bey,
   Metal yüzeyler için boya sökücü kullanabilirsiniz. Plastik yüzeyler ise astarlanıp tekrar boyanabilir.

   Sil
 73. Akvaryum içindeki dekor amaçlı kayanın boyasını nasıl çıkartabilirim. Boyası temizlendikten sonra da akvaryum da kullanacağım bunu da göz önünde bulunduralım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu kaya taş mı, yoksa taş görünümlü plastik mi.?

   Sil
 74. Yeni aldığımız evin duvarları saten üzerine astar vurulmadan direk boya uygulanmış.Bide rengi beğenmedik aynı marka farklı renk boya vurduk fakat belli bir zaman sonra boya bant gibi soyuluyor.Astar vurulmadan boya atıldığını öğrendik.Şimdi eski boyayı nasıl söküp yeni boya yapabiliriz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uygulamanız şu şekilde olacak:
   Duvarlarınızı hafifçe zımparalayın. Çıkan tozu nemli bir bezle silip soyulan yerleri kontrol edip soymaya çalışın. 1 kat geçiş astarı uygulayın. Yeni boya için en az 1 gün bekleyin.

   Sil
 75. Elektrikli, yağlı radyatörümüzü ödünç verdik. Geri yağlı boya ile boyanmış bir şekilde geriye aldık. Isındığında koku yaymaya başladı. Yağlı boyayı radyatörden nasıl çıkartabiliriz, hangi malzemeyi kullanmalıyız, tekrar hangi boya ile boyamalıyız. Şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kıvanç Bey,
   Boyanın kokusu bir süre sonra kesilecektir. Eğer kesilmezse boya sökücü kullanmanız gerekiyor. Boyayı tamamen sökebilirseniz özel ısıya dayanıklı boyalarla boyayın.

   Sil
 76. Eski yapı kireçli zemini nasıl kazınır bir yöntem varmı kazımayla çıkmıyor zemin bayağı kabartmış boyanacak çünkü bilgileriniz için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mehmet Bey,
   Çimento artığı temizleyici kullanın.

   Sil
 77. Feridun ipekci16 Mayıs 2017 11:12

  Solvent bazlı boya izlerini nasıl Çıkarabilirim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Feridun,
   Yüzey plastik veya vinil değil ise selülozik tiner ile deneyebilirsiniz.

   Sil
 78. Merhaba,

  Bir odamızı su bazlı boya ile boyadıktan sonra acemilikten dolayı rulo ve normal fırçalar kurudu. Renk yeşil olduğu için de beyaz fırçalardaki yeşillik geçmiyor.

  Fırçalardaki boyaları nasıl çıkarabilirim?

  Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hakan Bey,
   Boya artık kurumuş, silinebilir boya ise çıkarmak çok zor. Ruloyu sıcak suda biraz bekletin ve yıkayın. Yıkadıktan sonra iplerin kontrol edin. yumuşak ise kullanın. Rengi yeşil olsa da bu rengi duvardaki boyaya vermeyecektir, yeni boyanızı uygulayabilirsiniz.

   Sil
 79. merhabalar,
  ben Seba.
  evin balkonunda sallanan kanepe var. beyaz renkli ancak birçok yerinde boyalar çatlamış, dökülmüş paslanmış. yeniden boyamak istiyorum. eski boyayı çıkarmak için zımpara denedim çok zahmetli ve olmadı. ince demirleri,eklenti yerleri, kıvrımlı demirleri çok.eski boyayı ve pası kimyasallarla çıkarabilir miyim? ne kullanmalıyım.
  teşekkürederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seda Hn.
   Sadece kabuklanan yerleri zımpara yapın. Pas üzerine direkt uygulanabilen boyalar var. Örn. Marhall Hammerite, Permolit Monotip, Dyo Pasboyar.

   Sil
 80. Merhabalar...
  İlk evimizi aldığımızda bizim acemiliğimiz ve ustanında uyarmaması sonucunda saten boya üzerine su bazlı teflonlu dyo marka boya yaptırdık. duvarlar o günden beri ağlıyor ve rutubetten kurtulamıyoruz 4.katta otuyoruz ve durum bu. bu boyadan kurtulmak için ne yapabiliriz. yardımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil
 81. Merhaba metal yüzeyden vernik nasıl çıkarabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (Yorumlara isim yazınız.)
   Metal zımparası, tel zımpara veya boya sökücü kullanılabilir.

   Sil
 82. Merhaba ev sahibi şu an taşınmak zorunda olduğum evin her yerini diş cephe boyasıyla boyamış boya çok kuvvetli deniz kumu şeklinde nasıl çıkarabilirim bu boyayı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Boya üzerine alçı uygulanıp daha düzgün bir yüzey elde edilebilir. Ya da daha kolay bir çözüm olarak: Yüzey zımparalandıktan sonra 2-3 kat geçiş astarı uygulanır. Sonra boya yapılabilir.

   Sil
 83. Bir odamı kalın sedef bayandan yaptım nasıl o byoyayi cikaririm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ali Özmen,
   Zımpara yapıp 1 kat geçiş astarı uyguladıktan sonra başka boya yapabilirsiniz.

   Sil
 84. Merhaba, plastik boya ile boyanmış eski tip kalorifer peteklerinden boyayı söküp ısıya dayanıklı sprey boya ile boyamak istiyorum. petekleri sökmem mümkün değil. Rica etsem en etkili ve kolay yöntemi yazabilir misiniz? ilginize ve yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Uyguladığınız boyanın duvarlara bulaşmaması için petek arkalarına ve yanlarına gazete veya karton kutu parçaları yerleştirin. Odanızı hemen havalandırın.
   Kolay gelsin.

   Sil
 85. Merhaba ben Suat. Boyaci Amerikan panel kapıları panel kapi boyası ile boyadı ancak bant çekmediği için buzlu kapi camlarina ve kapı kollarının kenarlarına boya bulaştı. Boya kurudu ve aradan zaman gecti, jiletle, tinerle uğraştık, ne camdan ne de kapı kollarından cikmadi. Kapiya zarar vermemesi icin bant çekip boya sökücü sprey kullansam cikar mi, ya da ne onerirsiniz? Teşekkürler şimdiden.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Suat Bey,
   Camdan boya çıkarmak kolay, Boya sökücü veya selülozik tiner olabilir. Kapı kollarında daha dikkatli olun. Kapı kolunun kendi boyasına zarar verebilir. Selülozik tineri bezle sadece boya olan kısma hafifçe sürün.

   Sil
 86. Merhaba evimiz yüksek giriş ve biz bir hata yaptık ve yağlı boya ile boyadık.çok kötü bir şekilde ev rutubet aldı ne yaptıysam önünü alamadım.duvarlar aşırı terleme yapıyor. Esyalar hersey rutubet oldu.bu Yağlı boyadan nasıl kurgulabilirz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef zımpara veya boya sökücü kullanmanız gerekiyor.

   Sil
 87. merhaba dilşah ben,
  evımızde saten boya vardı uzerıne kagıt yaptık.sonra tınerlı saten boya ıle boyadık.sorun yaşamadık.takı tınerlı boyanın ustune duvarları su bazlı(plastık) boya ıle boyadık ve cogu yer kabardı.badanacı kabaran yerlerı zımparaladı alcı cektı butun duvarlarada astar surup su boya ıle ıle odayı boyadı.ancak hala hemen hemen her yer kabardı parca parca dokuluyor.zemındekı tınerlı boyadan kaynaklandıgını dusunuyorum.bu kabarmalardan kurtulmak ıcın komple duvarı kazıyıp alcı yapıp oyle mı su bazlı ıle boyayalım.yoksa bı daha kabarmaması ıcın boyacının yaptıgı astardan daha guclu bır astar var mıdır?
  tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dilşah Hn.
   Duvarı tırtıklayıp diş, diş yapın. Sonra alçı çekilsin. Sonra da astar ve boya yapın.

   Sil
 88. Merhaba; bit pazarından eski bir metal takım kutusu aldım. Kendi orjinal rengi yeşilmiş ama yılların verdiği yorgunlukla bir çok yeri paslanmış. Bu metal üzerindeki boyayı soyup, sonra yine orjinal rengine boyamak istiyorum. Boya soyma işi için boya sökücü kullanıcam ancak daha öncesinde pasları temizlemem gerekir mi? Ne ile temizleyebilirim? Yardım ederseniz sevinirim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Önve boyayı boya sökücü ile tamamen sökün. Gerekirse astar, antipas ve boya yapın. Bunların hepsinin bir arada olduğu boyalar da var. Örn. Hammerite Boya, Monotip v.b

   Sil
 89. Ateş tuğlasından yapılmış bir bina üstüne dış cepe boya uygulanmış o boya nasıl sökülür yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. * Boya sökücü kullanılabilir. (Çok maliyetlidir.)
   * Zımpara makinesi ile tel ile zımparalanır. (Çok zaman alır.)
   * Pürmüz ile yakılır sonra kabaran terler spatula ile dökülür.
   Yukarıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

   Sil
 90. Yeni aldığım dairede (sanırım) saten boya kullanılmış, fakat tırnak değse kalkıyor ve altından beyaz sıva çıkıyor. Ben tüm boyayı söküp duvarları beyaza boyamak istiyorum. Bu boyayı kaldırarak şerit şerit sökmek dışında daha kolay bir yöntem var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gamze Özfırat,
   Zımpara ve geçiş astarı uygulanabilir. Tamamen sökmek istiyorsanız boya sökücü, ısı tabancası veya pürmüz kullanılarak boyanın çatlaması sağlanabilir. Fakat bilen birinin yapması gerekir, tehlikelidir.

   Sil
 91. yağlı boya olan duvarıma transfer astarı atsak plastık boya ıle boyasak duvar nefes alır mı?
  yani plastik üstüne plastik gibi olur mu?
  yağlı boya özelliğini transfer astarı vurunca kaybeder mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mahmut Bey,
   Plastik boya tutar ama duvar maalesef nefes almaz. Kazınması gerekiyor.

   Sil
 92. Merhabalar ben orijinal ahşap kapılarımı x1 polisan inci beyazıyla boyattım ama memnun kalmadım eskisi için boyayı nasıl cıkarabiliriz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok ince bir zımparadan sonra başka bir marka ile boyayabilirsiniz. Boyayı tamamen kazımanıza gerek yok.

   Sil
 93. Boya sökücü derken hangi boya sökücü bu markası nedir bir oda için ne kadar almak gerekir? Kullanımı nasıl olur? Duvarın en alt katındaki renge kadar gider mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Metylan, Dyo, Filli, Polisan v.b markaların boya sökücülerini kullanabilirsiniz. Yüzeyde ne kadar çok beklerse boya o kadar kolay çınar. İlk boya sökme işleminden sonra tekrar boya sökücü uygulayıp kalan kalıntıları tamamen temizleyebilirsiniz.

   Sil
  2. Peki en alttaki boyada çıkar mı bu şekilde? Astarı var rengi beğenmedik üstünde farklı renkler denedik.

   Sil
  3. Evet, en alttaki boyaya da zarar verebilir. En sağlıklısı astar uygulayıp yeni boya yapmak.

   Sil
  4. Evin kapılarına yağlı boya üzerine su bazlı boya uygulanmis yer yer kağıt gibi kabariyor alttaki boyada kalin boya sökücü denedim ama cok etki etmedi sizce geçiş astarı uygulasam olurmu yardımcı olursaniz sevinirim teşekkürler

   Sil
  5. Boya sökücü kalıntılarını temizleyip geçiş astarı uygulayın. Astardan önce hafifçe zımpara yaparsanız iyi olur.

   Sil
 94. Mrb benim evim sedef boya ama yapan usta evimin ağzına etti desenlerin biri aşağıda biri yukarda göze hiç güzel hitap etmiyor eski haline nasıl dönüştürebilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ersin Sağlam,
   Kabarık desen ise duvarı zımpara ile düzeltin. (Duvar pürüzlü değilse ise zımparaya gerek yok.) Zımparanın tozunu nemli bir bez ile silin. 1 kat geçiş astarı uygulayın. Astardan en az 4-5 saat sonra istediğiniz boyayı uygulayabilirsiniz.
   Kolay gelsin.

   Sil
 95. Merhaba Ben Sebahattin
  Evim yeni bir ev fakat oyacı alçı üzerine saten boya yapmadan normal boya kullanmış en ufak bir darbede boya kalkıyor alçı görünüyor bunun için ne yapmamız gerekir yardımınız için şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Sebahattin Bey,
   Boya uygulanmadan önce astar kullanılması gerekiyordu. Şimdi pek yapacak bir şey kalmamış. Deformasyon arttığında duvarların dökülen yerleri zımpara yapılıp, gerekirse alçılanır ve 1 kat geçiş astarı uygulanır. Daha sonra istediğiniz boyayı uygulayabilirsiniz.

   Sil
  2. Tekrar yazıyorum kusura bakmayın boyayı kaldırım alçıya astar atsak kurtarırmıyız? Boya kaldırmak için baya kaldırıcı sprey işe yararmı yada nasıl yapılması gerekir hayırlı akşamlar

   Sil
  3. Boyayı kaldırdıysanız 1 kat binder astar uygulayın. Binder astar 1 litre astara 7 kat su katılarak uygulanır. Sadece bir kat yapılır kuruyunca boyanızı yapın. Kot farkı varsa alçı yapın veya zımparalayın, zemini düzeltin. Boya sökücü tavsiye etmem, kalıntısı duvarda kalırsa yeni yapacağınız boyayı da zamanla kaldırır.
   Kolay gelsin.

   Sil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır, ayrıca son konuşulanlar kısmından yorumunuzu bulabilirsiniz.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.
(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com

Hakkımızda


Blogs lists and reviews
blog search directory Follow me on Blogarama