Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

DERİ NASIL YAPIŞTIRILIR?, EN İYİ DERİ YAPIŞTIRICISI HANGİSİ?, DERİ EŞYAYI YAPIŞTIRMAK, DERİ KOLTUK YAPIŞTIRMAK, YIRTILMIŞ DERİYİ YAPIŞTIRMAK, YIRTIK DERİ ELBİSEYİ YAPIŞTIRMAK, SUNİ DERİYİ YAPIŞTIRMAK


    Araba veya ev koltuğu, mont, çanta, ayakkabı gibi gerçek veya suni deri eşyalarınızın yırtılan kısımlarını yapıştırmanın en iyi yolu esnek yapıştırıcı kullanmaktır. Esnek yapıştırıcılar derinin yumuşak ve esnek yapısına uyum sağlayıp esneyecektir. Esnek olmayan fakat deriyi yapıştırabilen yapıştırıcılar ise (japon veya epoksi) derinin alt kısmında bozuk para gibi sert bir tabaka oluşturur. Bu yapıştırıcılar deriyi yapıştırsa da sert tabaka zamanla içeriden kırılıp kopacaktır.
    Deri yapıştıran yapıştırıcıların çoğunun ambalajının ön yüzünde deri yapıştırıcısı yazmadığı için bulmak zor olabilir. Aslında üzerinde deri yapıştırıcısı yazmasa da deri için uygun birçok yapıştırıcı vardır. Bunlara kontakt yapıştırıcılar denir. Kontakt yapıştırıcılar esnek ve ince yapılı olduğundan deri için en iyi yapıştırıcılardır.
    Deri için uygun yapıştırıcılara örnek vermek gerekirse : Uhu Leder, Pattex Deri-Kauçuk-Ahşap, Bison Kit, Derby Kontakt, Bally Kontakt v.b. Bu yapıştırıcıları ve benzerlerini kontakt yapıştırıcı adında yapı marketlerde ve hırdavatçılarda bulabilirsiniz.

DERİ NASIL YAPIŞTIRILIR?

    Deri yapıştırıcıları (kontakt yapıştırıcılar) solventli olduğundan yapıştırıcının içindeki solventin uçmasına izin vererek yapıştırmak daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Yani yapıştırmak istediğiniz yüzeye deri yapıştırıcısını ince bir katman halinde sürün ve birleştirmeden önce ve 4-5 dakika solventin uçmasını bekleyin. Yapıştırdıktan sonra üzerine bir ağırlık koyun. Yırtık veya delik yere aynı renkte deri yama da kullanabilirsiniz. Deri yapıştırıcılarının (kontakt) tam kuruması 24 ile 48 saat arasında olur. Bu süre içinde yapıştırılan bölgeyi hareket ettirmeyin.

13 yorum:

 1. Merhaba ben ince sentetik siyah deriyi yine aynı deriden bir parçaya yapıştırmak istiyorum ama yumuşaklığını ve esnekliğini kaybetmesin zarar da görmesin istiyorum tam olarak neyle yapıştıracağım.

  YanıtlaSil
 2. Berk,
  Pattex Deri-Kauçuk-Ahşap yapıştırıcısı olabilir.

  YanıtlaSil
 3. Deri koltuğum yirtildi üzerine farklı deri parçaları yapistirip bir süre daha kullanmak istiyorum umarım basarili olurum Pattex si denemek istiyorum

  YanıtlaSil
 4. selamlar. deri koltuğumuzun kol kısmında öne bakan yüzey kalktı. ince deri tarafından ziyade daha kalın bir yapıya sahip. orayı ne tür bir yapıştırıcı ila yapıştırmam gerekr acaba. yardımcı olursanız çok sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sıla Birol,
   Kontakt yapıştırıcılar ile veya jel japon yapıştırıcı ile yapıştırabilirsiniz.

   Sil
 5. bir baltanın sapına deri kaplama yapıştırmak istiyorum. bu ürün ile olur mu acaba?
  https://urun.n11.com/diger/denlaks-galon-t28-500ml-P141408272

  eğer olmaz ise ne tavsiye edersiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazdığınız ürün olur. Kontakt yapıştırıcı gibi görünüyor. Bu nedenle yapıştırıcıyı sürüp 3-4 dakika bekleyip yapıştırın. En iyisi amlalajında yazan uygulama talimatına dikkat edin. Ayrıca iyice kurumasını bekleyin.

   Sil
 6. Saati min deri kayişini plastik yüzeye yapistirmak için ne kullanabilirim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Jel japon yapıştırıcısı kullanabilirsiniz.

   Sil
 7. Geleneksel yay yapıyorum,yayımı yılan derisiyle kaplamak istiyorum,ne ile yapıştırmalıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pattex %100 veya Pattex Tamir Extreme'yi kullanabilirsiniz.

   Sil
 8. Deri sisme yatak yirtildi hangi yapistirici ile yapabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vinil yapıştırıcı kullanmanız gerekiyor. Bison vinil olabilir.

   Sil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır, ayrıca son konuşulanlar kısmından yorumunuzu bulabilirsiniz.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.
(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com