Deri Nasıl Yapıştırılır?, Deri Araba Koltuğu Yapıştırmak, Deri Koltuk Yapıştırmak, Deri Yapıştırmak, Deri Sandalye Yapıştırmak, Yırtık Deri Elbiseyi Yapıştırmak

    Araba veya evinizdeki deri veya benzeri yırtılan koltuğunuzu yapıştırmanın en iyi yolu esnek yapıştırıcı kullanmaktır. Kullanabileceğiniz yapıştırıcılar (Kontakt yapıştırıcılar) Derb-Bally benzeri yapıştırıcılardır. (Örneğin Derby, Bally, Pattex metal-plastik-cam, Pattex deri-kauçuk-ahşap, Pattex Tamir Extreme, Bison Kit v.b.)Bu yapıştırıcıları ve benzerlerini hatta renksiz olanlarını yapı marketlerde ve bazı hırdavatçılarda bulabilirsiniz. Bu yapıştırıcılar esnek olduğundan kuruduktan sonra sertleşmez. Yumuşak deri benzeri eşyanıza uyum sağlayıp kendini bırakmayacaktır. Ayrıca yapıştırılan yüzeyde yapıştırıcıyı hissetmezsiniz.
    Yırtık veya delik yere aynı renkte deri ile yama yapabilir veya gerdirebileceğiniz bir yer ise yırtılan yerin bir tarafını diğer tarafın üzerine getirerek yapıştırabilirsiniz. 
    Yapıştırma şu şekilde olmalıdır: Yapıştırılacak yüzeylerin her iki tarafına da yapıştırıcı ince bir katman halinde sürün. Yapıştırmadan önce yaklaşık 4-5 dakika yapıştırıcının gazının (solvent) uçması bekleyin. 4-5 dakika sonra yapıştırma yapılır, sonra üzerine ağırlık konulmalı veya sıkıştırılmalıdır. Yapıştırıcının tam kuruması yaklaşık 24 ile 48 saat arasında olur. Bu süre içinde yapıştırılan bölgeyi hareket ettirmeyin.

11 yorum:

 1. Merhaba ben ince sentetik siyah deriyi yine aynı deriden bir parçaya yapıştırmak istiyorum ama yumuşaklığını ve esnekliğini kaybetmesin zarar da görmesin istiyorum tam olarak neyle yapıştıracağım.

  YanıtlaSil
 2. Berk,
  Pattex Deri-Kauçuk-Ahşap yapıştırıcısı olabilir.

  YanıtlaSil
 3. Deri koltuğum yirtildi üzerine farklı deri parçaları yapistirip bir süre daha kullanmak istiyorum umarım basarili olurum Pattex si denemek istiyorum

  YanıtlaSil
 4. selamlar. deri koltuğumuzun kol kısmında öne bakan yüzey kalktı. ince deri tarafından ziyade daha kalın bir yapıya sahip. orayı ne tür bir yapıştırıcı ila yapıştırmam gerekr acaba. yardımcı olursanız çok sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sıla Birol,
   Kontakt yapıştırıcılar ile veya jel japon yapıştırıcı ile yapıştırabilirsiniz.

   Sil
 5. bir baltanın sapına deri kaplama yapıştırmak istiyorum. bu ürün ile olur mu acaba?
  https://urun.n11.com/diger/denlaks-galon-t28-500ml-P141408272

  eğer olmaz ise ne tavsiye edersiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazdığınız ürün olur. Kontakt yapıştırıcı gibi görünüyor. Bu nedenle yapıştırıcıyı sürüp 3-4 dakika bekleyip yapıştırın. En iyisi amlalajında yazan uygulama talimatına dikkat edin. Ayrıca iyice kurumasını bekleyin.

   Sil
 6. Saati min deri kayişini plastik yüzeye yapistirmak için ne kullanabilirim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Jel japon yapıştırıcısı kullanabilirsiniz.

   Sil
 7. Geleneksel yay yapıyorum,yayımı yılan derisiyle kaplamak istiyorum,ne ile yapıştırmalıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pattex %100 veya Pattex Tamir Extreme'yi kullanabilirsiniz.

   Sil

Yorumunuzu ve Cavabını Bulmak İçin :
* Adınızı yorumlara yazıp son yorumlar kısmına bakabilirsiniz.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır.
* Sayfada yorum çok fazla ise sayfanın altındaki " daha fazlasını yükle " ye tıklayın ki yorumların devamı görünsün.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.

(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com