Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

BANYO BATARYASI NASIL DEĞİŞTİRİLİR?, BANYO BATARYASI NASIL TAKILIR?, DUVARA MONTE BANYO BATARYASININ MONTAJI NASIL OLUR?

banyo bataryası nasıl takılır

    Arızalı veya yıpranmış bir banyo bataryasını ustaya ihtiyaç olmadan siz de değiştirebilirsiniz. Banyo bataryasının montajı diğer bataryalara göre kolaydır. Çünkü boru ve bağlantıları azdır. Duvara monte banyo bataryası takarken montajda yapmanız gerekenleri ve dikkat etmeniz gereken noktaları sırasıyla aşağıda sıraladık.
  • Evin banyo veya tuvaletteki ana su vanasını kapatın.
  • Duşunuzun spiral borusunu sökün.
  • İngiliz anahtarı, boru anahtarı, kurbağacık anahtar benzeri bir anahtarla banyo bataryanızın yan bağlantılarını saat yönünün ters istikametine doğru sökün. Sökme esnasında bağlantıları tek tek sökmeyin bağlantıları sırayla 1-2 tur çevirerek yavaş yavaş gevşeterek çıkartın.
  • Banyo bataryasını sökerken yeni bataryanızı nasıl takacağınızı da anlayacaksınız. 
  • Yeni bataryanızın içinden çıkan bir çift yeni " S " borularını takmanıza gerek yok. (S borusu duvardaki tesisat ile banyo bataryanızın mesafesini açar ve düzgün durmasını sağlar. S borusu standart olduğu için duvardan sökmenize gerek yok. (S borusunu da değiştirmek istiyorsanız tekrar ayar yapmanız uzun ve zahmetli olabilir. Ayrıca bu iş için keten veya teflon bant gerekir. Yine de değiştirmek isterseniz teflon bantı 9-10 kez üzerine sıkıca sarıp takın. Sararken bantın kaymamasına dikkat edin.)
  • Banyo bataryanızı takarken önce parlak batarya aynalarını duvara yerleştirmeyi unutmayın.
  • Banyo bataryanızın içine sıcağa dayanıklı kırmızı conta (kırmızı (3/4) üç çeyrek conta veya normal siyah üç çeyrek conta takın. Kutunun içinden çıkabilir veya eskisi de sağlamsa kullanılabilir.
  • Banyo bataryasının takarak aynı anda iki ucunu da önce elinizle çevirin. Diş atlarsa çıkarıp tekrar deneyin. Elinizle sıkabildiğiniz kadar sıkın yeteri kadar sıkı olduğunda anahtarla sıkmaya devam edin. Bataryanın çatlamaması için biraz sertleşince bırakın. Artık duş spiralini takıp ana vanayı açabilirsiniz.
Buradan musluk nasıl değiştirilir?, musluk contası nasıl takılır?, musluk salmastrası (iç göbek) nasıl takılır? yazımıza ulaşabilirsiniz.
Buradan banyo bataryası, lavabo bataryası ve klozet bağlantılarındaki flex hortumların nasıl bağlandığını görebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır, ayrıca son konuşulanlar kısmından yorumunuzu bulabilirsiniz.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.
(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com

Hakkımızda


Blogs lists and reviews
blog search directory Follow me on Blogarama