Bahçe Masası Nasıl Boyanır?, Bahçe Mobilyası Nasıl Boyanır?, Okaliptüs Mobilya Boyamak, Tik Mobilya Nasıl Verniklenir?, Okaliptüs Bahçe Mobilyalarının Bakımı Nasıl Yapılır?

    Bahçe mobilyaları genellikle tik ve okaliptüs gibi sert ağaçlardan yapılır. Tik yağları özelliği gereği bahçe mobilyaları tarafından derinlemesine emilir, yüzeyde herhangi bir film tabakası bırakmaz. Çok yüksek su geçirmeme özelliğine sahiptirler. Sert hava koşullarına dayanıklılık sağlarlar ve ahşabın yapısını bozmazlar.
    Bahçe mobilyanızın bakımını yapacaksanız aşağıdaki teknik bilgiler size faydalı olacaktır.
    Yüzey Hazırlama: Tik yağı uygulanacak yüzeyler yağ lekelerinden, talaş tozlarından, eski boya ve vernik kalıntılarından tümüyle temizlenmiş ve zımparalanmış olmalıdır. Bünyesinde reçine ve doğal yağlar bulunduran sert ahşaplar üzerinde uygulama yapılmadan önce yüzey selulozik tinere batırılmış bir bez ile temizlenmelidir. Alt yüzeye önce solvent bazlı emprenye (koruyucu) kullanılabilir.
    Uygulama: Homojen ve düzgün bir görüntü elde edebilmek için tik veya okaliptüs mobilyanızdaki gözenek ve çizgilerin gidiş yönüne fırça ile bol bol uygulanmalıdır. 2 ya da 3 kat uygulanabilir. Katlar arasında bekleme süresi yaklaşık bir gündür. İkinci kata geçmeden önce ahşabın tik yağını iyice emmesi ve kuruması beklenir.
Bahçe mobilyasına vernik uygulanır mı? : Bahçe mobilyalarına vernikli ahşap koruyucu veya yat vernik de uygulanabilir. Fakat yüzeyde camsı bir tabaka oluşturduğundan artık zımpara yapılmadan tik yağı uygulanamaz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuzu ve Cavabını Bulmak İçin :
* Adınızı yorumlara yazıp son yorumlar kısmına bakabilirsiniz.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır.
* Sayfada yorum çok fazla ise sayfanın altındaki " daha fazlasını yükle " ye tıklayın ki yorumların devamı görünsün.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.

(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com