Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

Renk Tüpü İle Duvar Boyası Nasıl Yapılır?, Renk Tüpü İle Duvar Boyası Renklendirmek, Renk Tüpü İle Duvara Renk Yapmak, Boyayı Renklendirmek

 
(GÜNCELLENDİ) Evinizi boyarken hazır renk almak yerine kendi renginizi hazırlamak isteyebilirsiniz.  
RENK  TÜPÜ İLE RENKLENDİRME YAPARKEN 
DİKKAT ETMENİZ GEREKEN NOKTALAR
  • Renginizi beyaz boya üzerinde yapın. Renkli boya ile çalışmayın.
  • Rengi hazırlarken boyanızın en fazla bine 5 oranında renk tüpü kullanın. Fazla kullanılan renk tüpleri boyanın kalitesini ve silinebilme özelliğini düşürür. 
  • Renk tüpü katılacak boya çok iyi karıştırılmalıdır. Matkap ucuna takılan boya karıştırma aparatları iyi bir yöntemdir. İyi karıştırılmamış boyalarda farklı duvarlarda farklı renk tonları meydana gelebilir.
  • Boyanıza uygun renk tüpleri kullanın. Boyanız su bazlı ise su bazlı renk tüpü, sentetik ise sentetik renk tüpü veya üniversal (çok amaçlı) renk tüplerini kullanın.
  • Hazır renkli boyanızı koyulaştırmak isterseniz aynı renkten renk tüpü ve biraz da siyah ekleyebilirsiniz. Hazır renkli boyanızın rengini açmak için de beyaz renk tüpü, boya miktarı fazla ise beyaz boya kullanın.
  • Renk tüpleri ile çok koyu renkte boya hazırlamak mümkün değildir. (Örneğin: kırmızı, koyu mavi, fıstık yeşili, lacivert, siyah) Beyaz boyaya katılan renk tüpleri belli bir tondan sonra boya rengini değiştiremez. Boya bayilerinde ve yapı marketlerde hazırlanan koyu renkte boyalar ham maddelerden (baz boyalar) yapılır. Boya makinesinde birkaç rengin birleşmesiyle bir renk elde edilir.
  • Bazı renklerin hazırlanışı:
Kum beji: Bol miktarda oksit sarı renk tüpü ile az miktarda sarı, kırmızı ve siyah renk tüpleri ile yapılabilir.
Şampanya: Bol miktarda oksit sarı, az miktarda kırmızı ve kahverengi ile yapılabilir.
Fildişi: Bol miktarda sarı ve birkaç damla siyah ile yapılabilir.