Sitemize hoş geldiniz... www.techrehber.com

DELİK KAPI NASIL TAMİR EDİLİR?, ÇATLAK KAPI TAMİRİ, DELİK KAPI TAMİRİ, KIRIK KAPI TAMİRİ

Kırık kapı nasıl tamir edilir

DELİK, KIRIK, ÇATLAK KAPI NASIL TAMİR EDİLİR?

    Kapınızda delik veya kırık varsa boşluğu kapınıza uygun macun ile doldurup, aynı türde boya ile boyamanız gerekiyor. Farklı türdeki delik ve kırık kapılar nasıl edilir?

PANEL KAPIDA KIRIK VEYA DELİK VARSA

 • Delik büyük ise önce gazete veya kağıt havlu ile doldurun. 
 • Daha sonra hazır renkli su bazlı ahşap tamir macununu spatula yardımı ile düzgün bir şekilde delik bölgeye yayın. Birkaç saat macunun kurumasını bekleyin. (Uygulama kalınlığına göre kuruma süresi değişir.) Macun kuruyunca içeri hafifçe çökme yapabilir. Eğer çökme varsa ince bir kat daha uygulayıp kurumasını bekleyin.
 • Macun kuruyunca 180 veya 220 numara gibi ince bir zımpara ile zımpara yapın.
 • Yüzeyi panel kapı boyası ile boyayın.

VERNİKLİ KAPIDA KIRIK VEYA DELİK VARSA

 • Delik büyük ise önce gazete veya kağıt havlu ile doldurun.
 • Kapınız ile aynı renkte su bazlı renkli ahşap macununu kırık veya delik yüzeye spatula yardımı ile uygulayın. Birkaç saat macunun kurumasını bekleyin.Macun kuruyunca içeri hafifçe çökme yapabilir. Eğer çökme varsa ince bir kat daha uygulayıp kurumasını bekleyin.
 • Macun kuruyunca 180 veya 220 numara gibi ince bir zımpara ile zımpara yapın.
 • Kapınızın rengine uygun vernikli ahşap koruyucuyu sadece macunu uyguladığınız yüzeye birkaç saat ara ile birkaç kat sürün. Renk farkını azaltmak için daha sonra kapının tamamına sürün.

YAĞLI BOYALI KAPILARDA DELİK VEYA KIRIK VARSA

 • Delik büyükse içini gazete ile doldurun; büyük değilse direkt sentetik macun ile doldurun.
 • Macun kuruyunca 180 veya 220 numara gibi ince bir zımpara ile zımpara yapın.
 • Sentetik astarı veya sentetik boyayı %15 tiner ile incelterek önce tamir yapılan yüzeye sürün. 24 saat kurumasını bekleyin. 
 • Kapınızla aynı renkte sentetik (yağlı) boyanızı 24 saat ara ile 2-3 kat tüm kapıya uygulayın.

ÇELİK KAPIDA KIRIK DELİK VARSA

 • Delik büyükse deliği vida, çivi, metal pul v.b metal parçalarla doldurun.
 • Çift karışımlı epoksi macunları sertleşince çok sert olduğundan çelik kapı için uygundur. Macunu elinizle iyice yoğurup deliğe doldurun ve yüzeye uygulayın. Macun çok hızlı kuruduğundan 10 dakika içinde gerekli düzeltme ve zımparayı yapın. Tam kuruması 24 saattir.
 • 24 saat sonda kapınızı boyayabilirsiniz. Kapınız dövülmüş, çatlak efektli ise hammerton boya; düz ise; mat sentetik veya parlak sentetik boya ile boyayabilirsiniz.
       Not: Metal ve ahşap kırık kapılarda tamir izleri belli olabilir.
 

249 yorum:

 1. Merhaba. Burada gösterilenden daha büyük çaplı kırık ve göçük bulnan bir ahşap kapı için ne yapmak gerekir? Aynı yöntemi kullanabilirmiyiz yada bu tarzda daha büyük bir hasar için ne önerebilirsiniz?
  Ali Ozan

  YanıtlaSil
 2. Resimdekiküçük deliğe aldanmayın. Yumruk büyüklüğünde delikleri bile önce gazete kağıdı ile kapatın. Daha sonra kapı üzerinde su bazlı boya vazsa su bazlı macun, sentetik boya varsa sentetik hazır macun ile delikleri kapatabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 3. Ben kapıdan içeri ayağımı soktum yanı 42 numara bır ayak büyüklüğünde bir delik var kapıda aynı gazete sistemini uygularsam sonuç alabilir miyim Saygılarımla

  YanıtlaSil
 4. Poliüretan inşaaat köpüğü ile kapının içini doldurun. Fazla sıkmanıza gerek yok zaten şişip dışarı taşacaktır. Taşan kısım sertleşince (yaklaşık 1 saat sonra)maket bıçağı ile kesin üzerini ince zımpara ile zımparalayın ve boyayın.

  YanıtlaSil
 5. merhaba, amerikan panel kapıdaki kapı kolları çıkıyor. civatalar artık tutmuyor. nasıl bir yöntem uygulayabiliriz? Tşk.

  YanıtlaSil
 6. Kapının kollarını tamamen sökün ve gevşek olan yerlere epoksi macun ile doldurun. Macun tamamen kurumadan 1-2 dakika içinde kapı kollarının montajını yapın. Epoksi macun sertleşince çok sağlam olur.

  YanıtlaSil
 7. merhaba macunu nerdene ve nasıl alıcaz
  ahşap macunumu olacak.

  YanıtlaSil
 8. (İsminizi yazın lütfen.)
  Yağlı boya yapacaksaksanız sentetik macun, panel kapı ise su bazlı ahşap macunu alın. Hırdavatçılarda, boyacılarda, yapı marketlerde var.

  YanıtlaSil
 9. merhaba ben Sami Cengiz memurum. Benim oğlan kapıya barfiks demiri takmış (iki yana kompres uygulayarak monte edilen bir alet) alet kapıya (kapı değilde iki yandaki kalasların ismi neyse onlara) 5 cm çaplı çok ufak 1mm kadar göçük ve göçüğün etrafında yine 1mm kabartı yapmış ve haliyle boyasını kaldırmış. Ev sahibi görse paragözdür olmadık masraf çıkartıp ödetir acaba bunu nasıl tamir edebilirim. biraz ayrıntılı yardım istesem sizlerden. Çok teşekkür ederim şimdiden

  YanıtlaSil
 10. Kapının boyası yağlı boya ise sentetik macun, panel kapı ise su bazlı macunu spatula ie bastırarak sürün. Kuruyunca zımpara yapın. Eski boyası ile aynı cins ve renkte boyayın. (Göçükleri macunla doldurun kabartıları zımpara ile düzeltin.)

  YanıtlaSil
 11. merhaba.Aynı işlemi amerikan kapılarda da uygulaya bılır miyiz ?
  yaklasık 5 cm çapında bir delik var.

  YanıtlaSil
 12. Olabilir, ama Amerikan panel kapıda iz daha fazla belli olur. Üzerine de kendi boyasını yapmak gerek.

  YanıtlaSil
 13. anladım.peki fazla iz kalmaması için ne yapmam gerekir ?

  YanıtlaSil
 14. * Üzerini su bazlı macun ile düzeltin.
  * Beyaz veya kendi renginde macun ile olabilir.
  * Macunu 2 kat yapın 1. kat kalın, kuruyunca 2. kat ince olsun. Son kat macun mümkün olduğunca kapının kendi rengine uyumlu olsun.
  * Kuruyunca zımpara yapın. Su bazlı panel kapı boyası ile boyayın. (İz tamamen kaybolmaz.)
  Kolay gelsin

  YanıtlaSil
 15. BENİM KAPIDA YUMRUK ÇATLAĞI VAR AMA MEŞE KAPLAMA NASIL YAPABİLİRİM

  YanıtlaSil
 16. Yukarıdaki uygulamaya ilave olarak gazete kağıdından sonra su bazlı hazır renkli meşe tamir macunu ile düzeltip boyayabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 17. merhaba, banyo ve tuvalet kapılarının alt kısımları kabarmış, çatlamış ve dökülüyor...nasıl tamir edebilirim...bir de bir malzeme duydum böyle kapılara alttan giydirme gibi metal, ama ne olduğunu görmedim.

  YanıtlaSil
 18. Macunlanıp boyanması gerekir.
  Alttan kapıya giydirilip su almasını engelleyen bir malzeme var ama her yerde satılmıyor. Siz zımparalayıp macunladıktan sonra ahşap görünümlü yapışkanlı folyolardan da yapıştırabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 19. Merhaba,
  Amerikan tipi kapimda bir yumruk catlagi var.. Delik degil catlak, fakat kapinin kendine ozgu bir desen ve dokusu var (tirtikli). Tamir olma sansi var midir? Benim disimda herhangi bir usta yapabilir mi? Ayni olur mu?
  Kerem Ulucam

  YanıtlaSil
 20. Kerem,
  Tamir olsa bile izi belli olur. (Macun, boya)

  YanıtlaSil
 21. merabalar. ahşap kapımız kapanmıyor. şişme yaptığından değil ama sanırım. kapatıyorken zorlanıyoruz. kapının kasaya sürten kısımlarının biraz inceltilmesi gerekiyor. kağıt zımpara işimi görür mü?

  YanıtlaSil
 22. Zımparanın yeteceğini zannetmiyorum ama nerenin takıldığını görüyorsanız orayı zımparalayıp kuru sabun sürün. Ya da sürten yeri hafifçe kesin sonra zımparalayın.

  YanıtlaSil
 23. Merhaba. Benim sorunum kapı çerçeveleriyle alakalı. İnternetten araştırma yaptım ama bu konuyla ilgili birşey bulamadım.Sanırım elektrik süpürgesinin çarpmasıyla kapı çerçevesinde yaklaşık 4 cm uzunluğunda bir parça kopmuş. Bu sorunun nasıl halledebilirim. Tamir macunları işe yarar mı acaba. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 24. Kerem,
  Kırık büyük olduğundan epoksi macunlarını kullanabilirsin. Fiyatı biraz yüksektir, ama istediğin şekli verip çok sağlam bir yüzey oluşturabilirsin. Ayrıca zımpara yapılabilir, boyanabilir.

  YanıtlaSil
 25. Abi çok acil annem gelmeden yapmam lazım alçı sürüp duvar boyası var aynı renk yapsam olurmu ??? Acil abi bittim ben

  YanıtlaSil
 26. Bertuğ,
  Alçı da olur ama kuruması gerekir. Duvar boyası da kapıya tutar.

  YanıtlaSil
 27. merhaba benim yatak odasının 3 gözlü sürgülü gardolabımın ortasındaki aynalı olanın ortadan ikiye ayrıldı kırıldı aynaya bir şey olamadı bunu tamir edebilirmiz..tşk..

  YanıtlaSil
 28. Görmeden bir şey söyleyemem.

  YanıtlaSil
 29. ya bizim kapımızda oval biçiminde enine 11 boyuna 7 santimlik ovalimsi bir kırık var ama kırılan parça tam düşmemiş ne yapmam gerekir

  YanıtlaSil
 30. Ahşap dolap üzerine vida deliği açarken darbelide unuttuğum delicimle dolabın arkasını patlattım. Büyüklük portakal büyüklüğünde... Tamiri nasıl mümkündür.

  YanıtlaSil
 31. (Yorumlara isim yazalım.)
  Renkli ahşap tamir macunu ile tamir edin. Spatula ile sürün. Kuruyunca üzerine ince bir kat daha yapın.

  YanıtlaSil
 32. Adım Ahmet.Ahşaba dolgu için epoksi macunu nereden bulabilirim. Bir de tam olarak epoksi macun mu demeliyim yoksa başka bir şey mi. Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 33. Ahmet,
  Epoksi macun çok sağlamlık gerektiren işler için kullanılabilir. Fiyatı yüksektir. Basit bir onarım işi için su bazlı ahşap tamir macununu kullanabilirsin. Renkli olanları da var. Hırdavatçılarda ve büyük yapı marketlerde ikisi de var. Çift karışımlı macun de bilirler.

  YanıtlaSil
 34. Murat,

  Merhabalar, ahşap banyo kapısının alt kısmı su nedeniyle kabarmış hatta yer yer dökülmeler oluşmuştur. Bunun onarımı ve bir daha aynı sorunun yaşamamak için bir çözümü var mıdır ? Daha önce kapı altı giydirme modellerden bahsedilmişti. Acaba bu ürünleri nerden bulabilirim Teşekkürler

  YanıtlaSil
 35. Murat,
  Aradığın büyük yapı marketlerde olabilir. Bir de su alan alt kısımlara ahşap desenli veya şeffaf pvc kaplamalar yapıştırabilirsin.

  YanıtlaSil
 36. Merhabalar,
  Yağlıboyalı klasik eski ahşap kapı, kapı kolu aynasının tesbit edileceği kısım ayna ebadında zamanla kırılıp döküldü, bir yüzünden gömme kilit olduğu gibi gözüküyor yani, dolayısıyla kapı kolunun aynasının kapıya tespiti mümkün değil.Tamiri mümkün mü acaba ? teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 37. Mustafa bey,
  Epoksi macunları kullanın. Kolayca şekil alır, kuruyunca çok sağlam olur.

  YanıtlaSil
 38. mrb. sandalyenin ayagi kapiya sertce degdi ve kapi 4 parmak genisliginde icine dogru girdi onu nasil kapata bilirim.

  YanıtlaSil
 39. (Yorumlara isim yazalım.)
  Yukarıdaki anlatıma göre yapabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 40. Abi çok acil yardım gerek... Bunu nasıl tamir edebilirim? Arkası tahmin edebiileceğin gibi daha dışa doğru kabarık daha kötü gibi. Tekme attım buradan.Çok sağol yardım için.
  https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/v/1512488_10152104546322488_777021188_n.jpg?oh=644c590904e205124075b7f75ef09308&oe=52CDFA8B&__gda__=1389282934_eaea8ea2875a30291d6d4e9cbb0f16c4

  YanıtlaSil
 41. (Önce düzeltin.)Biri önden tutsun diğeri arkadan hafifçe iteklesin.
  Çok oynuyorsa çatlayan yerlere ince kalacak şekilde sprey yapıştırıcı sür, üzerine de spreyini sık.
  Sonra renkli ahşap macununu spatula ile incecik sür. Beyaz veya kırık beyaz rengine benziyor.

  YanıtlaSil
 42. Hızlı cevabınız için teşekkür ederim de pek anlayamadım. Elimizden geldiğince ittik arkadan diyelim, düzeldiği kadar düzelttik sonra sprey yapıştırıcı ne oluyor araları mı dolduruyor, ne yapmış oluyor? Hani iz belli olmasın diye macun, zımpara vs. gibi bir şeylerle yapabilir miyiz? İnanın çok sıkıntılı bir durumdayım yardımın için çok teşekkür edeirm. En sonunda ne kadar iz kalır ne olur ve daha ayrıntılı yazarsanız sevinirm.

  Sercan

  YanıtlaSil
 43. Sercan,
  Düzeltince sağlam ve sabit kalıyorsa yapıştırıcıya gerek yok (birleşim yerlerini sağlamlaştirir.)
  Sağlamsa ahşapla aynı ahşap tamir macunu sür. İz kalırsa üzerini boyaman gerekir.

  YanıtlaSil
 44. merhaba ben aysen,evimdeki amerikan kapılarımın 3 tanesi kapanmıyor.yani kapatmak için evi inletiyorum.dillerinde mi bir sorun var yoksa yuvasında mı bilemiyorum bir türlü tutmuyor. ne yapmam konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil
 45. Ayşen Hn.
  Kilit dilinin yuvasıyla ilgili olabilir. Yuvada aşınmış yerlere bakın ona göre bir fikir yürütülebilir. Kilit yeri tam hizalanmamış olabilir.

  YanıtlaSil
 46. Merhaba evimdeki laminat parke üzerinde, bazı tadilat çalışmaları nedeniyle derin yaralar açıldı (2-3 cm genişliğinde). Laminat parkedeki bu yaraları macun ile kapatabilir miyim? Renk uyumunu nasıl yapacağım? Macunu renklendirebilir miyim?
  Ali

  YanıtlaSil
 47. Ali Bey,
  Macundan başka çare yok. Bildiğiniz gibi laminat parke üzerine renkli-renksiz vernik yapılamıyor. Bu nedenle su bazlı renkli ahşap tamir macunlarından mümkün olan en yakın rengi bularak tamir yapmanız gerekiyor.

  YanıtlaSil
 48. merhaba ismim okan kapıdaki deliği dediğiniz şekilde gazete ile doldurdum. 0.75-1 cm kalınlıkta yer bıraktım macun için. macunu çektim herşey on numara kurumaya bıraktım kuruyunca meret çatladı. boya kapatır çatlakları dedim olmadı. bu işlemi 2 sefer denedim hep çatlıyor macun çatlamaması için ne yapmam lazım bi yardımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil
 49. Okan Bey,
  Her macun farklı kalitededir ve derzler gibi uygulama derinliği farklı olabilir. Yani belli bir derinlikden sonra çatlaması normaldir. Macun için yaklaşık 2-3 mm derinlik daha iyi sonuç almanı sağlayacaktır. (2 kat sür. Birinci kat birkaç mm.olsun, iyice kurusun ikinci kat ise çok daha ince olsun, kuruyunca üzerini hafifçe zımparalayıp boya. Yine boyada da katlar arası kuruma süresine dikkat et.
  Kolay gelsin.

  YanıtlaSil
 50. Kilitli kalan ahsap kapinin kilitini kirmak icin butun ahsapa zarar verdik. kilit kasasini tutan ahsap kisimda 10 cm lik bolum hasarli, nasil tamir edebiliriz?

  YanıtlaSil
 51. (Yorumlara isim yazalım.)
  Epoksi macunları kullanın. Örn.Bison Epoksi Stick, Pattex Tamir Express. Boyanabilir, işlenebilir.

  YanıtlaSil
 52. mustafa
  öncelikle merhaba çok tesekkür ederim şimdiden böyle faydalı bir etkınlık için yeni aldıgım evde 2 kapıda yumruk göçükleri var ve bu kapılar tahta bunları sızın dedıgınız sekilde gazete ve macunla kapatabilir miyim ?

  YanıtlaSil
 53. Mustafa Bey,
  Büyük delikleri gazete parçaları ile doldurun kalan kısımları ahşap tamir macunu ile tamir edip kuruyunca boyayın.

  YanıtlaSil
 54. Ust pervazı şişen ve kapanamayan bır tahta kapı için ne yapabılırız? Tesekkurler

  YanıtlaSil
 55. (Yorumlara isim yazalım.)
  Sürten kısımları yontmayı deneyin, az sürtüyorsa kuru sabun sürün.

  YanıtlaSil
 56. bu kapıyı nasıl tamir ederim. http://www.resimupload.net.tr/?di=3KEQ

  YanıtlaSil
 57. İsminizi yazıp, resim linkini de kontrol eder misiniz.

  YanıtlaSil
 58. İsmim süleyman. resim linkini yeniledim. http://hizliresim.com/P3dZa9 alternatif http://imgim.com/4181incim9594223.jpg umarım bu sefer silinmezler. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
 59. Süleyman Bey,
  Aralara beyaz tutkal sürüp, Küçük mengeneler ile birkaç yerinden sıkıştırmanız gerekiyor. Bu mengeneler bir karış boyuna falan Bauhaus'larda var. (Ya da benzer bir şeyle sıkıştırın. 1 gün beklesin.) Çizgiler belli olursa beyaz ahşap macunu kullanın.

  YanıtlaSil
 60. Ahmet Çağlar
  Merhaba amerikan tipi salon kapimda yumruk göçüğü bulunmakta.Ev sahibime mahcup olmak istemiyorum ama yeni kapı içinde şu anda imkanım yok.Acaba nasıl bir onarım yapabiliriz.Yardımcı olursanız sevinirim.İyi günler dilerim.

  YanıtlaSil
 61. Ahmet Bey,
  Yukarıdaki anlatımdaki gibi yapın. Tek fark panel kapı boyası ile boyayacaksınız. Mutlaka biraz iz kalacaktır.

  YanıtlaSil
 62. Ahmet Çağlar
  Cevabınız içinteşekkürler.Sprey köpük sıkıp kurumasını bekleyeceğim üzerinede ince bir kat macun çekmeyi biliyorum ve ardından dediğiniz gibi panel kapı boyası ile boyayacağım.Anlatılandan bu şekilde bir sonuç çıkardım.Yanlış bir uygulama yapmıyorum değil mi? İlginize şimdiden teşekkür ediyorum.

  YanıtlaSil
 63. Ahmet Bey,
  Uygulamanız doğru. (Taşan köpükleri kuruyunca kesin.)
  Kolay gelsin.

  YanıtlaSil
 64. slm hocam benım normal oda kapısı var gövde kısmında baya buyuk bır delık var bunu ben nasıl kapata bılırım orjınalı gıbı olur.kapı eskı menekşe vernıklı.

  YanıtlaSil
 65. Ali,
  Boşluğu gazete kağıdı ile kapat, üzerine 2-3 kat meşe rengi vernik yap. Biraz iz kalır.

  YanıtlaSil
 66. Yeni amerikan kapi yaptrdik, kapi kolu olarak simdi yeni moda kapi kolunu secmistik fakat gerizekalilar normal geçmişten günümüze ol an kapi kollarından takmislar simdi onu soksek 4 tane çivi izi oluyor kapinin hem on hem arkasında.sizce o izler kapatilip diğer kapi kollarından takilabilirmi...buse...

  YanıtlaSil
 67. Buse Hn.
  Çivi izini kapatmak kolay. Renkli ahşap tamir macunu veya renkli mobilya çizik giderme kalemleri ile kapatılabilir. Bunlar çivinin de üzerine uygulanabilir.

  YanıtlaSil
 68. Mehmet
  merhaba evin banyo kapısı sudan dolayı yıpranmış çatlamış kabarmış kapının üzerindeki kontrplak kullanılamaz hale gelmiş nasıl bişey yapmamız gerekiyor şimdiden teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 69. (Yorumlara isim yazalım.)
  Ne kadar yıpranmış görmek lazım. Kapıyı zımparalayın, büyük boy ahşap tamir macunu yardımı ile tamamen alçı yapar gibi boşlukları doldurun. Öncesinde büyük delikler varsa gazete ile kapatın. Macun kuruyunca zımpara ve boya yapın. Tekrar şişmemesi için de üzerine vinil kaplama yapıştırın.

  YanıtlaSil
 70. ÖZLEM
  Merhaba Evimizi yeni aldık ve boyatacağız ama çok kararsızım yardımcı olabilir misiniz ...
  Salonum mobilyalar pudra pembesi yemek odam beyaz halım krem perdem krem duvarı çakıl taşı düşüyorum doğru seçim mi olur acaba. oturma odası mobilya mor başları beyaz tv ünitem beyaz perde krem halı gri-beyaz-mor karışımı duvar ne olabilir. yatak odası mor ağırlıklı beyazda var lila duvar uyum sağlarmı. mutfak lila perde ve halı. kum beji bu odalarda nasıl olur.

  YanıtlaSil
 71. Özlem,
  Renklerde doğru tercih yapmışsınız.

  YanıtlaSil
 72. Ya iki gunden daha hizli mesaj atman gerekiyo neyse hemen soyliyimde yumruk buyuklugunde bir kapi catlagini icibe çöken parcalari cikaripdami gazeteyle altibi doldurcaz

  YanıtlaSil
 73. (Yorumlara isim yazalım.)
  Göçük yer büyükse ve bir şey ile geri dışarı doğru çıkartamıyorsak büyük parçaları alırız. İçeriye gazete kağıdı doldururuz. Üzerine kapının renginde macun çekeriz. Su bazlı macun kuruyunca çeker. Kuruduktan sonra ince bir kat daha macun çekeriz bu da kuruyunca zımpara ve boya yaparız.

  YanıtlaSil
 74. merhabalar ismim erdal evin iç kapisi kilitli kalmisti kapiyi açmak icin tekme ile açmaya caliştim kapi kolunun üst tarafinda göçük meydana geldi cok büyük degil ne yapmam gerekiyor simdiden tşkler

  YanıtlaSil
 75. Erdal Bey
  Göçüğün parçaları düşmemiş ise geri çekmeye çalışın. Gelen gelsin düşen düşsün. Boşluk varsa gazete kağıdı ile doldurun. Üzerini su bazlı renkli ahşap tamir macunları ile onarıp boyayın.

  YanıtlaSil
 76. Çağdaş
  Merhaba akşam iç kapıyı açmaya çalıştım içerde anahtar olunca açılmadı bende tekme vurup açtım kapının duvar kısmındaki kilidini oldu yer kırıl yardımcı olabilirmisiniz

  YanıtlaSil
 77. Çağdaş,
  Epoksi macun ile tamir edebilirsin.

  YanıtlaSil
 78. Merhaba kapi kitliydi ve krarak actk kitip olan bölge kirildi kilit dista görünüyor bi el büyüklüğü kadar bunu nasil tamir edeblrm

  YanıtlaSil
 79. (Yorumlara isim yazalım.)
  Görmeden bir şey söylemek zor ama epoksi macun sağlamdır, kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 80. talha:kapıda yumruk büyüklügünde delik var buna nasıl bir işlem uygulayım tşk.

  YanıtlaSil
 81. Talha,
  Gazete ile boşluğu doldurun, üzerine ahşap macunu çekip boyayın.

  YanıtlaSil
 82. Emrah koç mrb amerikan oda kapilari cok zor kapaniyor yani kapiyi kapattiktan sonra tüm gucumle kolu cekmem gerekiyor dil sesini duyana kadar buda kollari tutan civatalarin yerleride laskalasti bu kapilarin rahat kapanmasi icin ne yapabiliriz birde o civatalarin yerini nasil tamir edebiliriz

  YanıtlaSil
 83. http://hizliresim.com/Yvq5va
  resimde görüldüğü gibi kapının duvara monte edildiği noktalarda boydan boya açılmalar oluyor.bir daha olmaması için sağlam bir şekilde nasıl tamir edebilirim.

  YanıtlaSil
 84. Emrah Bey,
  Sürten yerlere kuru sabun sürün. İşe yaramazsa sürten yerlerin yontulması gerekebilir.

  YanıtlaSil
 85. (Yorumlara isim yazalım)
  Kapı çatlakları için normalde su bazlı kapı macunu kullanılıyor, fakat tekrar çatlayabilir. Fazla dağıtmadan silikon veya Poliüretan mastik kullanın. Esnek ve dayanıklıdır. (İnce yerlere biraz zor sıkılır, fiyatı yüksektir.)

  YanıtlaSil
 86. Kapu delik ve bir ayak boyunda napabilirim nasil bir caresi var

  YanıtlaSil
 87. İçini gazete ile doldurup üzerini ahşap macunu ile tamir edin. Zımparalayıp boyayın.

  YanıtlaSil
 88. Merhaba ben sibel.kapımızın kasası üst taraftan su alarak şişti ayrıca kasanın yan taraflari da öyle, kapanmıyor ve boyaları dökülüyor.ne yapabiliriz?

  YanıtlaSil
 89. Sibel Hn.
  Kapıyı değiştirmek istemiyorsanız. Sürten yerlerin yontulup zımparalanması gerekir. Boyası dökülen yerler de zımparalanıp boyanmalı.

  YanıtlaSil
 90. adım mert bizim tuvaletin kapısı taşındığımızdan beri kapanmıyor biz ikinci oturanız eve. önceki oturan kişilerde iken de kapı kapanmıyormuş demin uğraştım kapının dili deliğe oturmuyor diğer kapılarda oturunca ses geliyor ama bu kapıdan gelmiyor ne yapmamız gerekir sorun kapıda mı dilinde mi acaba yardımlarınızı bekliyorum

  YanıtlaSil
 91. Mert,
  Biraz ince yağ kullanın işe yazmaz ise. Kapının boşda durduğunda dilinin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Kapı kasasındaki dilin yuvasında da yukarı-aşağı oynama yapılıp dilin tam denk gelmesini sağlayabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 92. ben mert yağ sürdüm işe yaramadı dil boştayken çalışıyor ama bi türlü yuvaya oturmuyor kapıyı iyice çekiyorum ama yinede oturmuyor dilde mi acaba sorun kapıda mı ?

  YanıtlaSil
 93. Merhaba ben Uğur,
  evimde 3-4 adet amerikan kapı tam ayarlanmamış sürterek kapanıyor. Şişme ve rutubet falan yok. Sadece üstten yada alttan sürtme var. Sürten yerleri ışıklı ortamda görebiliyorum. İnternetten araştırdım ve Saplı MOP kağıt (60 lık) zımpara kullanarak kapının sürttüğü yeri aşındırdım fakat yeterli olmadı. Sadece biraz rahatladı.Mop zımpara toz halinde aşındırıyor ve uzun sürüyor. Daha pratik çözüm varmı acaba. Menteşeleri keski ile aşındırayım ve menteşe geri gitsin dedim ama cesaret edemedim. Mop zımpara ile aşındırdığım yerleri nasıl boyamam gerekiyor. Kapının ilk boyasının su bazlı mı yada sentetik mi yapıldığını bilmiyorum. Sentetik bile olsa su bazlı boya kullanabilirmiyim? Yardımcı olursanız sevinirim. Şİmdiden ilginize teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

  YanıtlaSil
 94. Mert,
  Kapıyı kapatırken yukarıdan veya aşağıdan kasaya sürtmüyorsa dil yerine oturmuyordur. Yukarıda mı aşağıda mı kalıyor onu tespit edip dil yuvasını ona göre yukarı veya aşağı ayarlamak lazım. Yuvayı söküp biraz aşağı veya yukarı vidala.

  YanıtlaSil
 95. Uğur,
  Boya sentetik ise su bazlı olmaz. Ama sentetik her boyanın üzerine olur. Küçük bir kısmı boyarsan yama gibi durur, bu yüzden tamamen boyaman gerekebilir. Sürten yerlere kuru sabun sür.

  YanıtlaSil
 96. Merhaba. Kapı kilidini değiştirecektim ama yeni aldığım göbek yuvaya 1 cm kadar büyük geldi. Kapı eski yaklaşık 30 yıllık. Eski model kapı kilitleirnden bulamıyorum. Ne yapabilirim?

  YanıtlaSil
 97. Ekrem Bey,
  Uygun kilidi bulamıyorsanız çilingire gösterin uygun bir şeyler yapacakdır.

  YanıtlaSil
 98. Merhaba ben esra.. amerikan oda kapimin ustunde gocukler var yumruk sonucu oluştu ama o parçalar yerinde sadce iceri dogru goctu ve yanlarinda cizgi olarak kapının tahtalari gozukuyor gazete falan demissiniz yorumlarda fakat gazetelik bi oyuk yok ben ne yapabilirim ?? Simdiden teşekkür ederim. .

  YanıtlaSil
 99. Esra Hn.
  Göçük olan yeri dışarı doğru çekmeye çalışın olmuyorsa, çatlak boşluk yerleri yine ahşap macunu ile doldurmak gerekecek çok fazla yapacak bir şey yok.

  YanıtlaSil
 100. merhaba adım mert bizim kapı sanırsam önündeki mermeri yapan 1 santim falan uzun kesmiş ona çarpıyor o yüzden kapanmıyor bunu kapıcı mı yapar mermerci mi yapar ? yardımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil
 101. (Yorumlara isim yazalım)
  Küçük bir şey için uğraşacaklarını zannetmiyorum. Mermerci bulabilirseniz nasıl keseceğinizi sorun bence.

  YanıtlaSil
 102. Merhaba kapı kilidinin karşılığının bağlı bulunduğu ahşap parçalandı. Bu durumda ne yapabiliriM? Acil yardıma ihtiyacım var

  YanıtlaSil
 103. Gülşah Hn.
  Epoksi macun kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 104. 3 Yıldır tüm soruları cevaplamışsınız sizi takdir edemeden geçemedim. Çok teşekkür ederim verdiğiniz hizmet için.

  YanıtlaSil
 105. Ben teşekkür ederim, arada bir takdir edilmek güzel. :)

  YanıtlaSil
 106. merhaba adım mehmet bizim odanın kapısı düşük olduğu için kapanmıyor buna ne yapabiliriz? şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
 107. Mehmet Bey,
  Menteşeler kasadan sökülüp daha yukarıdan vidalanabilir.

  YanıtlaSil
 108. merhaba . bizim evin iç oda kapılarının duvarla birleşim yerinde duvarda boya çatlaması ve boya kavlaması var . sizce bunun nedeni nedir ve nasıl çözülür.

  YanıtlaSil
 109. Kemal Bey,
  Şiddetli kapatılan kapılarda boya (esnek)silikonlu değilse kapı kenarlarında çatlama olabilir. Boya yapacağınız zaman 1 kat binder astar ve 2 kat da su bazlı yarı mat veya ipek mat silikonlu boya uygulayın.

  YanıtlaSil
 110. merhabalar . öncelikle banyo kapımın kasasını poliüretanla yapıştırim derken kasaya bulaştırdım. ve üstünden süre geçti kurudu . bn internette aseton ile çıkar diye okudum ama ne kadar doğru bilmiyorum. dogru degilse sizin öneriniz nedir ???

  YanıtlaSil
 111. Mahmut Bey,
  Aseton ucuz, denenebilir. İnce bir kağıt zımpara ile de zımpara yapabilirsiniz küçük kalıntıları. Üzeri de boyanabilir.

  YanıtlaSil
 112. Melek mrb sineklik vida delikleri nasıl kapatılır lütfen yardım ed edin

  YanıtlaSil
 113. Melek Hn.
  Vida deliklerini kapatmak için hırdavatçılarda renkli, küçük, yuvarlak yapışkanlar var.

  YanıtlaSil
 114. Merhaba Bade ismim
  ahsap banyo kapısı cok ötüyor diye yagladik bu sefer de kapi aralik kalmiyor ardina kadar aciliyor.mentese kismina oje surduk care olur mu kurursa diye ama olmadi.ne yapalim dersiniz?

  YanıtlaSil
 115. meraba ben.kutay ahsap amerikan.kapimiz bir tekme sonucu bir yumruk boyutunda icine goctu ne.yapmaliyim

  YanıtlaSil
 116. Bade,
  Peçete ile yağı ve ruju iyice silin. Zamanla eski haline gelecektir.

  YanıtlaSil
 117. Kutay,
  Çok delik ise içine gazete doldurup üzerini kapının renginde ahşap macunu ile sıvayın. Sonra aynı renkte panel kapı boyası ile boyayın. Fakat yine de iz kalır.

  YanıtlaSil
 118. Amerikan kapı yumruk kadar azıcık içeri göçtü çözüm nedir acil yardım

  YanıtlaSil
 119. Abdulkadir Bey,
  Kapının renginde ahşap macunu çekip, kuruyunca aynı renk panel kapı boyası ile boyanması gerekiyor. Delik ise önce gazete kağıdı ile doldurun. (İzi belli olur.)

  YanıtlaSil
 120. Merhaba ben mert odamin kapısına yumruk attım da sinirden ve kapı içine çöktü napmam lazım acil yardım annem babam kendi paramdan kapı yaptıracak

  YanıtlaSil
 121. Mert,
  Çok delik varsa içini gazete ile doldur. Yüzeye ise kapının renginde ahşap tamir macunu uygula, daha sonra boyanması gerekiyor. Panel kapı boyası ise özel boyası var. Düz yağlı boya ise yine bununla boyaman gerekir. Kapıyı komple boyarsan iz daha az belli olur. 2-3 kat boya uygula.

  YanıtlaSil
 122. Kapı kasalarının alt kısımlarında eşya taşınmasından dolayı kaplamaları zarar görmüş. Bu tür yerler lokal olarak tamir edilebilirmi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umut Bey,
   Ahşap kapılar renkli ahşap tamir macunu ve çizik yerler de mobilya rötuş kalemleri iler tamir edilebilir.

   Sil
 123. Merhaba ben alev tv ünitesi ,masam beyaz koltuk takımı gece mavisi renginde berjerler beyaz genelinde açık mavi tonlamaları var parke biraz koyu kahve sizce duvar rengi ne yakışır ben çakıl taşı rengin 2 ton açık kullanım çok açık buz yeşil renk oldu koltuk rengine olurmu çünkü mobilya gelmedi

  YanıtlaSil
 124. Alev Kan,
  Çakıl taşını orjinal olarak da kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 125. Ayhan ;
  Merhaba;
  İyi çalışmalar;
  Evimin banyo ve lavabosunda kapılar ahşap. Hem kapılarda hem de kapıların çerçevelerinde alttan resimdeki gibi şişmeler , bozulmalar başladı. ( https://yadi.sk/i/z_iD5EjShp6bh )
  Resimdeki çerçevelerin alt kısımlarındaki boşlukları nasıl doldurabilirim? Ve kapıların sudan etkilenmemesi için ne yapabilirim?
  Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
 126. Ayhan Bey,
  Boşlukları doldurmak için akrilik mastik kullanın. Büyük boşlukları önce gazete kağıdı ile doldurun. Kapıların sudan etkilenmemesi için şeffaf vinil kaplama yapıştırın veya şeffaf vernik sürün.

  YanıtlaSil
 127. Oda min kapısı biraz eski model üzerimde 5 6 tane yumruk izi var kapının yüzü kontra plak sanırım marangoz kapının yüzünü değiştirebilir mi veya bunun tamiri ni yapan bi yer var mı bilgilendirirseniz sevinirim. ..

  YanıtlaSil
 128. Yusuf Bey,
  Kontra plak ise değiştirilebilir. Tamir yapan yeri bulmak zor. Üzerine ince bir kontra plak daha yapıştırılabilir.

  YanıtlaSil
 129. Merhaba kapiya sinirden klavye attim kucuk gocuk olustu tirnak bile girmiyor napa bilirimi

  YanıtlaSil
 130. (Yorumlara isim yazalım.)
  Aynı renk ahşap macunu ile tamir edilip boyanması gerekiyor.

  YanıtlaSil
 131. Acik kahve rengi Ahsap 3 pencere ve 5 kapiyi beyaza boyancak bunun icin ne tur zimpara boya ve macun kullanilmali salon İki kapi arasinda Kapanmada iki cm boslugu nasil kapatabilirim uygulamalar nasil olmali

  YanıtlaSil
 132. merhaba iyi günler adım ramazan..2 sorum var ..ilk sorum amerikan tipi kapının alt kısmında el büyüklüğünde bir göçük oluştu .göçen kısmın tahta parçaları elimde kapı düz değil hafif dalgalı çizgilere sahip(fotoda görebilirsiniz) şimdi tamir macunu sürsem macun düz olucak kapıda dalgalı ve fazla belli olur diye düşünüyorum bu tahta parçalarını nasıl yapıştırabilirim.. birde bu kapının boyasının türü nedir acaba biliyor musunuz?
  bunlarda kapının fotoğrafları
  https://hizliresim.com/pogk50

  https://hizliresim.com/kgkpMW

  2. sorumda bizim kapıları değiştireli çok olmadı daha ..kapıyı yapan usta belli ki iyi yapamadı ..oturma odasının kapısının kasasını yerleştirdikten sonra kapıyı menteşelere oturttu ancak ustanın kasalara sıktığı köpükler şişme yapmış olucak ki kapı kapanmıyodu kasa 1 cm falan küçük geliyodu kapıya ve ustada da kapının menteşe kısımlarını biraş yonttu ve anca öyle kapandı kapı.. ama menteşeler tam düz oturmadığı kapıyı açıp kapatırken menteşeler zorlanıyordu ve zamanla vidalar tahtayı genişletmeye ve sarkmaya başladı en son şu an böyle bunu nasıl düzeltebilirim bi yardımcı olursanız çok sevinirim
  bu da kapının fotoğrafı
  https://hizliresim.com/8bg5jk

  birde hangi malzemelere ihtiyacım var ve bunları nereden temin edebilirim söylerseniz çok sevinirim..kusura bakmayın çok fazla soru sordum

  YanıtlaSil
 133. merhaba adım ramazan sprey boyayla kapı boyanırmı sadece küçük bir kısmı tek ama

  YanıtlaSil
 134. Barış Bey,
  Sentetik boya kullanabilirsiniz.
  Kapıyı hafifçe ine ahşap zımparası ile zımparalayın. 24 saat ara ile 2-3 kat boya yapın. Sentetik boyanın lux gruplarından alın. Dyolux, Marshall Lux v.b. Kapı boşlukları için oraya uygun kauçuk, lastik aramalısınız. Boşluk doldurmak içinse sentetik macun kullanın.

  YanıtlaSil
 135. Ramazan Bey,
  Basitçe japon yapıştırıcı ile yapıştırabilirsiniz. Panel kapılarının özel boyaları vardır. İkinci sorunuza cevap veremeceğim, resimleriniz açılmıyor.

  YanıtlaSil
 136. Ramazan Bey,
  Sprey ile kapı boyanabilir. Fakat sprey boya fazla alan boyamadığı için çok maliyetli olabilir. Kapınızın parlaklık derecesine uygun sprey seçmelisiniz. (Parlak, yarımat)

  YanıtlaSil
 137. merhaba adım ramazan..foto linki bende açılıyo ama yinede alternatif olarak burdan bakabilir siniz

  http://i.imgur.com/Jt4lhO3.jpg

  bu soruyu sormuştum

  2. sorumda bizim kapıları değiştireli çok olmadı daha ..kapıyı yapan usta belli ki iyi yapamadı ..oturma odasının kapısının kasasını yerleştirdikten sonra kapıyı menteşelere oturttu ancak ustanın kasalara sıktığı köpükler şişme yapmış olucak ki kapı kapanmıyodu kasa 1 cm falan küçük geliyodu kapıya ve ustada da kapının menteşe kısımlarını biraş yonttu ve anca öyle kapandı kapı.. ama menteşeler tam düz oturmadığı kapıyı açıp kapatırken menteşeler zorlanıyordu ve zamanla vidalar tahtayı genişletmeye ve sarkmaya başladı en son şu an böyle bunu nasıl düzeltebilirim bi yardımcı olursanız çok sevinirim

  birde biraz çabuk cevap verirseniz sevinirim bir kaç güne misafir gelicek o zamana kadar halletmek istiyorum.teşekkürler

  YanıtlaSil
 138. Merhaba Ramazan Bey,
  merbakar@gmail.com adresine mail atarsanız detaylı yardımcı olayım. Resimler yine açılmadı.

  YanıtlaSil
 139. Merhaba ben bora amerikan tipi kapima tekme attim kapi iki yumruk buyuklugunde icine goctu icine gocen parcalari kendime dogru cektim ama tekme attigim yerler hala catlak ve gocuk duruyor kapinin rengide beyaz ne yapmam gerekir

  YanıtlaSil
 140. Bora,
  Parçaları çektikten sonra beyaz ahşap tamir macunu ile üzerini macunlayın. Panel kapı boyası ile boyayın. Macun yerleri yine de belli olur.

  YanıtlaSil
 141. merhabalar bızım evın salon kapısında yumruk büyüklüğünde göçük meydana geldı ama kapım bu son model ahşap tarzlı panel kapılardan yanı nasıl tamır edebılırım kapı yüzeyi sütun gibi olması bıraz zor gibi gelıyo

  YanıtlaSil
 142. (Yorumlara isim yazalım.)
  Yukarıda tarif edildiği gibi delik yere biraz gazete kağıdı doldurun. Üzerini kapının renginde renkli ahşap macunu ile tamir edin, panel kapı boyası ile boyayın. (Yine de iz kalacaktır.)

  YanıtlaSil
 143. Adim Halise
  Kapıdaki ufak bir catlak var tamirini siz yapabilir misiniz. Veya bu konuda şişli kurtuluş tarafinda yardimci olabilicek tavsiye edebileceginiz bir yer varmi? Çok acil

  YanıtlaSil
 144. sevgili teknik servis ahşap olan tuvalet kapısın sudan dolayı dağılma ve çürüme meydana geldi lütfen yardımcı olurmusunuz .ne yapabilirim. KÜBRA

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kübra Hn.
   Ahşap macunu ile bozuk yerleri doldurun. Kuruyunca. Yapışkanlı şeffaf veya renkli folyo yapıştırın.

   Sil
 145. Hadise Hn.
  Sadece kendin yap tarzında teknik bilgi veriyoruz. Size yakın bir yerde maalesef bildiğim bir yer yok.

  YanıtlaSil
 146. iyi günler adım mehmet demircan.sokak kapısı çelikkapı kapının dili kapatırken kasaya fazlasıyla çarpıyor.acaba bu kapının düşmesiylemi kaynaklı yoksa kilit lemi ilgili.geçmiş zamanda birkaçkez aynı işlem oldu ama birmüddet sonre kendiliginden düzelmişti.bilgilendirirseniz sevinirim.şimdiden teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 147. Mehmet Demircan Bey,
  Önce dile yağlama yapın. Sorun büyük ihtimalle kilit ile ilgilidir.

  YanıtlaSil
 148. Merhaba evimdeki amerikan kapıların hemen hemen hepsi doğru dürüst kapanmıyor hatta bazıları hiç kapanmıyor kendimde elektrikçiyim az çok elim iş tutar ama buna kafam bir türlü basmıyor hatta bazı kapıların dil kenarlarını bile yonta yonta koparttım sonra bantla yapıştırmak zorunda kaldım nasıl bir çözüm önerirsiniz ? teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 149. Umut,
  Ahşap kısımlar hafifçe sürtüyorsa kuru sabun sürün. Kapı kasası kapıya tam uymuyordur, veya kilit dili denk gelmiyordur kapıcılar bakarsa daha iyi.

  YanıtlaSil
 150. merhabalar ben Çağla. Oncelikle sorulara cevap verdiginiz icin cok tesekkurler. Benim evin banyo kapıları ahşap,şişmiş. Tamam yorumlarda macunlamam gerektigini anladım ama sunu sorucam şişmeden dolayı yukseklik var ve goruntu simetrik degil. Zımpara yapa yapa mı bu şişliği normale cevircem peki?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çağla Hn.
   Iskarpela ile yontarak veya zımpara ile zımparalayarak şişliği gidermeye çalışın. Hafif sürten yerlere kuru sabun sürün.

   Sil
 151. Merhabalar abi. Bizim kapida dort tane yumruk buyuklugunde kirik var. Kapi suntadan. Yumruklar arkadan cikmadi. Acil halletmem lazim ev sahibini atlatamiyoz artik. Acil yardim abi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tolgun,
   Yukarıda anlattığım gibi içini kağıt ile doldurup renkli ahşap macunu ile düzeltmek lazım. Ama iz kalır. Belki bütün yüzeye ince bir plaka sunta kestirilip üzerine yapıştırılabilir.

   Sil
 152. Merhaba ben kardolabın sürgü kapısını hızlı itekleyince yan tahtasînda montaj yerinde kabarma çatlaklık kabarma oldu onu tamir edebilirmiyiz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Renkli ahşap tamir macunları ile tamir edebilirsiniz.

   Sil
 153. gülsüm merhaba bnim evimde amerikan kapının yanlarından 20 cm lik bır kısmı kırıldı ve kilit kısmıda cıktı neyle tamır edebilirim eskisi gibi olması için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gülsüm Hn.
   Epoksi macun kullanabilirsiniz. Pattex Tamir Express olabilir.

   Sil
 154. Mrb köpeğim kapınin kasasını kemirdi ve nasıl tamir edebilirim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sermest,
   Kapının renginde su bazlı renkli ahşap tamir macunu ile üzerini kapatın. Çok belli olursa kapıyı komple boyamanız gerekebilir.

   Sil
 155. Mutfan kapısını kilitlemistim anattari kızım kaybetti esinde kapıyı ayagla vurunca açıldı ama kapının dil kısmındaki yeri biraz kırıldı ne yapa bilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buse Hn.
   Bison veya Pattex epoksi macun kullanabilirsiniz.

   Sil
 156. MehmetKAYA merhabalar benim ahsap cam dan vernikli asırı parlak kapılarım var bu kapıları panel kapı boyasıyla boyamak için dönüşüm astarı vurmam gerekirmi gerekirse hangi asrı vurmam lazım tabiki kapılarım cok desenli en ince ayrıntılarınıdamı zımpara atmam lazım bilgilendirirseniz minnettar kalırım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mehmet Bey,
   Panel kapı boyası ile hafif bir zımpara yaptıktan sonra boyanabilir. Fakat desenleri pek belli olmaz. Desenlerin belli olmasını istiyorsanız vernik tamamen gidene kadar zımpara yapın. (Astara gerek yok)

   Sil
 157. Oturduğumuz evin önceki kiracısı kapıya yumruk atmış. Ve yumruk attığı yeri alçıyla kapatmış. İsın kötü yanı kapının kendinden deseni var. Boyamak istiyorum nasıl boya alicam. Ve o kendinden olan deseni bıcakla yapmaya kalksam ne kadar basarili olur?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bıçakla olacağını sanmıyorum. Bauhauslardan veya internetten ahşap desen aparatı alıp deneyebilirsiniz. 10 tl civarında.

   Sil
 158. Anıl
  Ben apartta kalıyorum amerikan kapıya yumuruk attım kapida delik oldu macunu nasıl sıkmam gerekiyor ve o macunu nerden nasıl bulabilirim bide boyanın aynı rengini nasıl tutturacam

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anıl,
   Renkli ahşap tamir macunu ve boyayı hırdavatçılarda bulabilirsin. Macun doldurmaz ise önceden kağıt ile doldur. Macunu sık, spatula ile düzelt. Üzerini 2-3 kat boya. Kapının komple boyanması gerekiyor. Yine de iz kalır.

   Sil
 159. İyi günler benim köpegim var da kapiyi bayagi kemirmis nasil düzeltebiliriz acaba cevaplarsaniz cok memnun kalirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kübra Hn.
   Kapı vernikli ise zımpara yapıp ayni renk vernik uygulayın. Panel kapı veya yağlı boyalı ise aynı renkte ahşap macunu ile tamir edin. Macun kuruyunca zımpara yapıp yağlı ise yağlı boya panel kapı ise panel kapı boyası ile boyayın. Çok fazla hasar varsa kapıyı komple boyamanız gerekebilir.

   Sil
 160. Merhaba benim mutfak dolaplarımın alt kısımları döküldü yapışkanlı folyo ile kaplama yapacağım ancak derinlik farkı var o dökülen kısımları nasıl onarabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kityperni,
   Önce ahşap tamir macunu ile doldurun, kuruyunca folyonuzu yapın.

   Sil
 161. Merhabalar ismim Kerem. Öncelikle uzun bi süredir soruları en kısa zamanda cevapladığınızı gördüm faydalanan herkes adına teşekkür ederim. Benim sorum şu olucak dışardan tekmelenerek açılmış bi kapı var kilit bölgesinde çatlak ve kırıklar meydana gelmiş foroğtafları aşağıya ekliyorum tamiri mümkün müdür? Mümkünse bir ustaya yaptırmak istiyoruz nasıl birine gitmeliyiz marangozlar bu işten anlar mı ?
  http://i.hizliresim.com/J28p5n.jpg
  http://i.hizliresim.com/4lWLdq.jpg

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merem Bey,
   Marangozların bunun gibi küçük işlere geleceğini zannetmiyorum. Üstelik gelse bile ona vereceğiniz paraya yeni bir kapı alırsınız. Kilitçi yardım edebilir size. Kilidi sökün veya söktürün. Kırılan bölgeye epoksi macun uygulayın. Bu macun dolgu yapıp sağlam şekilde tutmasını da sağlayacaktır. Üzerini 1 2 tane küçük işkence ile sıkıştırın. Yeni göbeği kilitçiye taktırın.

   Sil
 162. İyi günler ben Mehmet Nadir evim 9 katta ve şiddetli rüzgar akımı nedeniyle kapılar çarpıyor.Amerikan kapı dediğimiz tip bu kapıların kasalarında çatlaklar olduğunu gözlemledim hatta birkaçı yukarıdan aşağıya doğru neredeyse ayrılacak şekilde açılmış öncelikle bu çatlakları onarmak ve sonrasında boyamak istiyorum. Bu ayrılmaya varan çatlaklar için hangi malzemeyi kullanmalıyım. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mehmet Bey,
   Normalde çatlakları ahşap tamir macunu ile kapatıp boyamanız gerekiyor. Fakat çatlaklar geniş ise poliüretan mastik ile doldurup kuruduktan sonra boyarsanız. Bu çatlakları yapıştırmış da olursunuz.
   Kolay gelsin.

   Sil
 163. Merhaba ismim selim aptalca bir sınır yüzünden kapıya yumruk attım şimdi düşünüyorum ne yapabilirim diye kapıda haliyle göçük oldu neyle nasıl yapabilirim kırılan parçaları çıkarıp orayı tamamen boşalttıktan sonra ıcını bir şeylerle doldurup daha sonra macun üzerine kırılan parçaları yapıstırsam sonrasında cızıklerıde macunla kapatabilir miyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Selim Bey,
   İçeriyi gazete kağıdı ile doldurun.
   Üzerine az miktarda macun sürerek kağıdın tutunmasını sağlayın. Kırık parçalar büyük ise üzerine yapıştırın. Kalan boşlukları yine macun ile kapatıp boyayın. Boyayı önce kırık bölgeye sürün 2 kez. Sonra tüm kapıyı boyayın. Aradığınız bir malzeme olursa size gönderebiliriz. İletişim: merbakar@gmail.com

   Sil
 164. tuvalet kapısı ıslandığı için kenarlarında ahşaplar dökülmeye başladı yapılabilecek bir şey var mı?yardım ederseniz sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (Yorumlara isim yazalım.)
   Gerekiyorsa macun ile düzeltin. Üzerine yarı mat veya mat vernik uygulayın. (Sprey de olabilir.)

   Sil
 165. merhaba kolay gelsin ben Mete bu siteyi yeni keşfettim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. İki sorum olacak birincisi banyo kapısı kapanmıyo dili çalışıyo yuvası denk geliyo yuvanın içini çok az oydum oturmuyorsa diye yine kapanmıyo eski kapı zaten tamirini geçtim emaneten tutacak bi yönteminiz varsa sevinirim.
  İkincisi sürgülü banyo dolabının bir kapağı açıp kapatırken sürtüyo ne yapabilirim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mete Bey,
   Dolabınızın sürten kısmı ahşap ise kuru sabun, metal ise makine yağı kullanın. Kapıda ise bakmadan bir şey söylemek zor. Dil de arızalı olabilir, demir de eğilmiş olabilir.

   Sil
 166. Selam ben emir banyo kapisının ortasını kirmak zorunda kaldım 50 cm kilitli kaldım kapı amarikan pvc nasıl tamir ederim teşekkurler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Emir,
   50 cm. kırık büyük bir alan. Üzerine ince sunta yapıştırıp boyanabilir. Büyük bir yama gibi olacaktır. Tabi en iyi çözüm kapının yenilenmesi.

   Sil
 167. Merhabalar... Benim terasımdaki çatı su olukları altındaki ahşap malzemeler yağmurdan ve güneşten zamanla çürümüş. Beyaz renkli. Çürümüş olan bölgeleri nasıl tamir ederim ve nasıl boyarım. Kolay gelsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dökülen yerleri tamamen çıkartın, Sentetik macun ile boşlukları doldurun. Macun tamamen kuruyunca, sentetik boya ile boyayın.

   Sil
 168. Merhaba ben Kapıya tekme attım ve kapı içeriye doğru çöktü kırık bir Parça yok ama içeri çöktü ne yapabilirim teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Küçük vantuz gibi bir şeyle çekmeye çalışın, olmuyorsa üzerini macunlayıp boyayın.

   Sil
 169. Merhabalar kolay gelsin beni. Salonum geniş mobilyalarım 2 tane ikili koltuk biri mor biri gri 1 tanede tekli berjer var pufla siyah renkli ahşap rengi bir masam var yuna sandalyeleri mor gri acaba duvarlarımı ne renk yapmalıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sirin Karanfil,
   Gri kullanabilirsiniz.

   Sil
  2. Marka ve ton olarak tavsiye ettiğiniz bir gri tonu varmı acaba cevabınız için tesekkurler

   Sil
  3. Sirin Karanfil,
   Polisan marjinal gri ya da mümkünse makinadan daha açık bir gri yaptırabilirsiniz.

   Sil
 170. Mutfağında dolaplarım üst taraf beyaz alt taraf koyu kahve perdelerimde zebra kahve tonu mutfagimi ne renge boyamam lazım acaba birde antremle salonum birleşik arada kapı yok orayı da griylemi boyamam lazım yoksa orayı daha açık bi ton canlı bi renkmi yapayım acaba sirin ben bu arada tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sirin Karanfil,
   Antre daha açık bir renk olabilir. Damla sakızı, kırık beyaz.
   Mutfak için de bej tonları kullanılabilir. Kumsal v.b

   Sil
 171. O kadar hızlı cevap veriyorsunuz ki sizi tebrik ederim çok teşekkürler son olarak 4 yaşında bir oğlum var onun için oda dizayn edicem araştırmalarıma göre yeşil renk hem Zinde tutuyormuş hemde çocuk odaları için tavsiye edilen bir renkmis renk marka tavsiyenizi almak ıstiyorum birde kendi yatak odam için mobilyalarım kahve ne renk kullanmam lazım acaba .çocuk odası ve yatak odası çıkışında da bir holüm var ve merdiven alt kata inen çok tesekkurler kolay gelsin sirin ben

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sirin Karanfil,
   Buz beyazını tavsiye ederim, açık yeşildir. Her markada var bu renk. Diğer renkler fıstık veya tomurcuk biraz koyu olabilir. Eğer buz beyazı çok açık gelirse makinadan biraz daha koyulaştırın. Kahve yatak odasına kum beji, kumsal uygun olabilir. Polisan ve Marshall'da var. Hol içinde daha açık bir renk damla sakızı veya deniz kumu v.b. benzeri bir renk olabilir.

   Sil
 172. merhaba ben sinan..balkon kapısının alt tarafı yağmur suyu aldığı için çürümüş ve dökülüyor malum havalar soğuduğu için oradan soğuk giriyor.çürüyen ve dökülen yer biraz büyükçe.orayı nasıl bir uygulama ile kapatabilirim acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sinan Bey,
   Ahşap macunu ile tamir edip boyayabilirsiniz.

   Sil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır, ayrıca son konuşulanlar kısmından yorumunuzu bulabilirsiniz.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.
(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com

Hakkımızda


Blogs lists and reviews
blog search directory Follow me on Blogarama