Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

KIRIK AHŞAP MOBİLYA AYAĞINI İÇİN EN UYGUN YAPIŞTIRICI HANGİSİ?, KIRILAN AHŞAP MASANIN AYAĞI NASIL YAPIŞTIRILIR?, SEHPA AYAĞI YAPIŞTIRMAK, ZİGON AYAĞI YAPIŞTIRMAK


    Masa, zigon ya da sehpa benzeri ahşap eşyanızın kırılan ayağını aşağıdaki yöntemlerden biri ile yapıştırabilirsiniz :
    Kullanabileceğiniz yapıştırıcılar: Beyaz tutkal, epoksi, Derby-Bally benzeri kontakt yapıştırıcılar, genel amaçlı montaj yapıştırıcısı, aktivatörlü sprey yapıştırıcı.


Beyaz Tutkal ile Yapıştırmak
    Yapıştırıcıyı her iki tarafa sürüp yapıştırın. Kıpırdatmadan 1 gün kurumasını bekleyin. mümkünse mengene ile sıkın.
Epoksi ile Yapıştırmak
    Epoksi karışımını eşit miktarda bir kabın içinde karıştırdıktan sonra yüzeylere sürün ve yapıştırın. Epoksi hızlı kuruyan bir yapıştırıcıdır. Kıpırdatmadan yaklaşık yarım saat kurumasını bekleyin. Tam kuruma birkaç saat sürebilir. Kırılan ayak metal veya cama yapıştırılacaksa veya boyalı ise epoksi en iyi tercihlerden biridir.
Deby-Bally Cinsi Kontakt Yapıştırıcılar ile Ahşap Ayak Yapıştırmak
    Yapıştırıcıyı her iki yüzeye de ince bir tabaka halinde sürün ve 5 dakika gazının (solvent) uçmasını bekledikten sonra yapıştırın. Kıpırdatmadan bir gün kuruması için bekleyin. Çok Ağır veya büyük bir masa veya sehpa ise vida veya çivi ile daha sağlam olması için desteklenebilir.
Poliüretan Deniz Tutkalı ile Ahşap Ayak Yapıştırmak
    Yapıştırıcıyı sürdükten sonra yapabilirseniz mengene ile 1 gün sıkın. Mengene ile sıkamazsanız üzerine büyük bir ağırlık koyun. Deniz tutkalı ağır yapıştırma işleri için idealdir. Poliüretan olduğundan biraz şişebilir.
Genel Amaçlı Montaj Yapıştırıcısı Kullanmak 
    Yapıştırıcıyı bir yüzeye sürün, yapıştırıp hemen ayırın. 5 dakika gazının uçması için bekleyin tekrar yapıştırın. Kıpırdatmadan 1 gün kurumaya bırakın. Yapıştırılacak ahşap ayağın bir tarafı metal bir yüzeye temas ediyorsa veya yüzey boyalı ise montaj yapıştırıcısı en iyi seçenektir.
Sprey Yapıştırıcı ile Ahşap Sehpa, Masa Ayağı Yapıştırmak
    Çift komponentli sprey yapıştırıcılar daha çok hafif ahşap sehpalar için uygundur. Spreyi bir yüzeye sıkın, yapıştırıcısını da diğer yüzeye sürün ve çok dikkatli bir şekilde ayarlamanızı yaparak bir defada yapıştırmaya çalışın. Yapışma süresi birkaç saniyedir.
 
    Hafif eşyalar için sprey yapıştırıcı, beyaz tutkal yeterlidir. Koltuk, kanepe gibi daha ağır mobilyaların kırılan ayakları için montaj yapıştırıcısı, poliüretan tutkal, veya epoksi kullanın. Gerekirse vida veya çivi ile takviye yapın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır, ayrıca son konuşulanlar kısmından yorumunuzu bulabilirsiniz.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.
(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com