Kırık Ahşap Masa Ayağı, Zigon Sehpa Ayağı Nasıl, Ne ile Yapıştırılır?

    Masa, zigon ya da sehpa benzeri ahşap eşyanızın kırılan ayağını aşağıdaki yöntemlerden biri ile yapıştırabilirsiniz :
    Kullanabileceğiniz yapıştırıcılar: Beyaz tutkal, epoksi, Derby-Bally benzeri kontakt yapıştırıcılar, genel amaçlı montaj yapıştırıcısı, aktivatörlü sprey yapıştırıcı.
Beyaz tutkal: Yapıştırıcıyı her iki tarafa sürüp yapıştırın. Kıpırdatmadan 1 gün kurumasını bekleyin. mümkünse mengene ile sıkın.
Epoksi: Epoksi karışımını eşit miktarda bir kabın içinde karıştırdıktan sonra yüzeylere sürün ve yapıştırın. Epoksi hızlı kuruyan bir yapıştırıcıdır. Kıpırdatmadan yaklaşık yarım saat kurumasını bekleyin. Tam kuruma birkaç saat sürebilir.
Deby-Bally cinsi kontakt yapıştırıcılar: Yapıştırıcıyı her iki yüzeye de ince bir tabaka halinde sürün ve 5 dakika gazının (solvent) uçmasını bekledikten sonra yapıştırın. Kıpırdatmadan bir gün kuruması için bekleyin.
Poliüretan Deniz Tutkalı: Yapıştırıcıyı sürüp mengene ile 1 gün sıkın. Ağır yapıştırma işleri için idealdir. 
Genel Amaçlı Montaj Yapıştırıcısı: Yapıştırıcıyı bir yüzeye sürün, yapıştırıp geri çekin. 5 dakika gazının uçması için bekleyin tekrar yapıştırın. Kıpırdatmadan 1 gün kurumaya bırakın.
Sprey Yapıştırıcı: Spreyi bir yüzeye sıkın, yapıştırıcısını da diğer yüzeye sürün ve çok dikkatli bir şekilde ayarlamanızı yaparak bir defada yapıştırmaya çalışın. Yapışma süresi birkaç saniyedir.
    Hafif eşyalar için sprey yapıştırıcı, beyaz tutkal yeterlidir. Koltuk, kanepe gibi daha ağır mobilyaların kırılan ayakları için montaj yapıştırıcısı veya poliüretan tutkal, veya epoksi kullanın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuzu ve Cavabını Bulmak İçin :
* Adınızı yorumlara yazıp son yorumlar kısmına bakabilirsiniz.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır.
* Sayfada yorum çok fazla ise sayfanın altındaki " daha fazlasını yükle " ye tıklayın ki yorumların devamı görünsün.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.

(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com