Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

DÜŞEN FAYANS NASIL YAPIŞTIRILIR?, KIRIK FAYANS NASIL YAPIŞTIRILIR?, BANYODA YERİNDEN ÇIKAN SERAMİKLERİ TAMİR ETMEK

düşen fayansları yapıştırmak
    Fayans-seramik yapıştırıcıları çok büyük ambalajlarda satıldığından 1-2 tane düşen fayansı yapıştırmak için farklı bir yapıştırıcı kullanmanız gerekebilir.

Duvardaki Düşen Duvar Fayanslarını Yapıştırmak İçin


    Pencerelere ve banyolarda kullandığınız silikonu düşen fayansların arkasına nohut büyüklüğünde nokta-nokta sürerek veya boydan boya "S" şeklinde sürerek yapıştırabilirsiniz. Silikon neredeyse her zeminde kullanılabilen mükemmel bir yapıştırıcıdır.
    Aynı şekilde solventli montaj yapıştırıcısını da silikon gibi sürerek düşen fayanslarınızı yapıştırabilirsiniz.
    Yerinden çıkan fayansı çıktığı şekilde yapıştırın ki kot farkı olmasın. Hatta yapabilirseniz duvardaki eski yapıştırıcısı kalıntılarını keski ve çekiç yardımıyla bir miktar inceltin.
    Düşen fayansı duvarınıza yapıştırdıktan sonra yapıştırıcı veya silikon kuruyana kadar bir gün kenarlarından kağıt bant ile tutturun.

Zemindeki Çıkan Seramikleri Yapıştırmak İçin


     Yerdeki seramiklerin üzerine yük bindiğinden kırılabilir. Özellikle seramik altında kalan en ufak bir boşluk yük binmesi sonucu kırılmaya neden olabilir. Bu nedenle seramiğin altında boşluk bırakmayacak bir yapıştırıcıya ihtiyaç var.
    Zeminde kırılan seramikler için macun kıvamlı hazır fayans yapıştırıcılarını kullanabilirsiniz. Bu yapıştırıcıları piyasada kullanıma hazır fayans yapıştırıcısı adı altında bulabilirsiniz. Yapıştırıcıyı su ile inceltmeden direk olarak fayansın altına bir taraklı mala ile sürün ve yapıştırın. Eski yapıştırıcı kalıntılarını yine keski ve çekiç yardımıyla inceltirseniz kot farkı olmaz. Kuruyana kadar bir gün üzerinde yürünmemesi gerekiyor.
    Eğer hazır seramik yapıştırıcısı bulamazsanız toz yapıştırıcı da olur. Bu yapıştırıcıyı su ile karıştırıp yoğurt kıvamından biraz daha yumuşak bir şekilde hazırladıktan sonra yine taraklı mala ile seramik arkasına sürün ve yapıştırın. Üzerinde yürümeden bir gün kurumasını bekleyin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır, ayrıca son konuşulanlar kısmından yorumunuzu bulabilirsiniz.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.
(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com