Sitemize hoş geldiniz... www.techrehber.com

BOYANACAK ALAN NASIL HESAPLANIR?, DUVAR BOYAMA ALANI NASIL HESAPLANIR?, EVİN BOYAMA ALANI NASIL HESAPLANIR?


    Klasik yöntemle bütün duvarların eni ve boyu tek tek çarpılarak metrekaresi hesaplanır bu da toplanarak bütün duvarların toplam metrekaresi bulunurdu. Üstelik bir de pencere ve kapıları ayrı ayrı hesaplayıp bunu toplam boyama alanından düşmeniz gerekecek. Gereksiz çaba ve zaman kaybı..
    Pratik olarak çok az hata payı ile duvar boyama alanını şu şekilde hesaplayabilirsiniz. Zemin kaç metrekare ise duvar boyama alanı bunun yaklaşık üç katıdır. Yani zemin 30 metrekare ise boyama alanınız yaklaşık 90 metrekaredir. Tek tek duvarları hesaplasanız da buna yakın bir sonuç bulacaksınız. Boya alırken bu basit formül işinize yarayabilir. Pencere ve kapıları da tek tek hesaplamanıza hiç gerek yok.
    Ayrıca genellikle (iyi bir boya ise) 2,5 lt lik bir duvar boyası 10-15 m² lik bir odayı, 7,5 lt. lik bir duvar boyası 25-30 m² lik bir salonu 15 lt.lik bir boya ise 90 m² lik bir evi çift kat boyayabilir.            Tavan boyalarında ise 17,5 kg. lık iyi bir tavan boyası  90 m² lik bir evin tavanlarını iki kat boyayabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır, ayrıca son konuşulanlar kısmından yorumunuzu bulabilirsiniz.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.
(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com

Hakkımızda


Blogs lists and reviews
blog search directory Follow me on Blogarama