Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

KIRIK DİKİZ AYNASI NASIL YAPIŞTIRILIR?, DİKİZ AYNASI İÇİN EN UYGUN YAPIŞTIRICILAR HANGİLERİDİR?, KIRIK DİKİZ AYNASI YAPIŞTIRMAK, EN İYİ DİKİZ AYNASI YAPIŞTIRICISI


  • Aracınızın kırılan dikiz aynası yapıştırmak için daha önce herhangi bir yapıştırıcı ile yapıştırmayı denediyseniz eski yapıştırıcı kalıntılarını ufak bir zımpara parçası ile temizleyin. 
  • Japon yapıştırıcısı (siyanoakrilat) veya sprey yapıştırıcıları kullanmayın. Çünkü bu tip yapıştırıcılar hızlı olmasına rağmen titreşime ve darbelere dayanıklı değildir. Arabanızın aynasını yapıştırmak için daha önce (siyanoakrilat) japon yapıştırıcısı kullandıysanız bunun kalıntılarını kaldırmak için siyanoakrilat sökücü kullanabilir veya zımpara yapabilirsiniz. Çift taraflı bantlar ise yine geçici çözümdür.
  • Kırık dikiz aynası için özel yapıştırıcıları çevrenizde bulmak zor olabilir. Çift komponentli (iki karışımlı) epoksi yapıştırıcıları da dikiz aynası için kullanabilirsiniz. Epoksi size vakit kazandırdığı gibi kuvvetli bir yapışma da sağlar. Piyasada birçok yapı markette epoksi yapıştırıcıyı bulmanız mümkün. Mümkünse renksiz olanları tercih edin. Bazı epoksi yapıştırıcılar : Pattex Epoksi Şeffaf, Bison Epoksi Şeffaf, Vodaseal Şeffaf Epoksi, Selsil Şeffaf Epoksi. Bu yapıştırıcılar genellikle şırınga içinde olsa da tüp içinde satılan türleri de mevcuttur.
DİKİZ AYNASI NASIL YAPIŞTIRILIR?

    Mümkünse aynanın arkasındaki plastiği hafifçe zımparalayın. Epoksi yapıştırıcınızı bir kabın içinde iyice karıştırdıktan sonra aynanızın arkasına sürün. Epoksi kuruyana kadar kağıt bant ile bantlayın. Epoksinin uygulanması tüm firmalarda aynı olsa da kuruma süreleri değişiklik gösterebilir. Yani ambalaj üzerinde 5-10-30 dakikada kuruma yazsa da tam kuruma 24 saatte gerçekleşir.
    Yapıştırıcı tamamen kuruyana kadar titreşim ve darbeden engellemek için mümkünse aracınız kullanmadığınız bir gün uygulama yapın.

1 yorum:

  1. bison markayı hep son olarak solemissiniz aslında bison iclerinde bence en iyisi

    YanıtlaSil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır, ayrıca son konuşulanlar kısmından yorumunuzu bulabilirsiniz.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.
(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com