ARABA AYNASI NASIL YAPIŞTIRILIR?, KIRIK DİKİZ AYNASI NASIL YAPIŞTIRILIR?, ARABA İÇİN ÖZEL AYNA YAPIŞTIRICILARI HANGİLERİ?


    Öncelikle, aracınızın kırılan aynasını daha önce herhangi bir yapıştırıcı ile yapıştırmayı denediyseniz eski yapıştırıcı kalıntılarını ufak bir zımpara parçası ile temizleyin. Yapıştırıcı seçiminiz kesinlikle japon yapıştırıcısı (siyanoakrilat) olmamalı. Çünkü hızlı olmasına rağmen titreşime ve darbelere dayanma gücü zayıftır. Arabanızın aynasını yapıştırmak için daha önce (siyanoakrilat) japon yapıştırıcısı kullandıysanız bunun kalıntılarını kaldırmak için siyanoakrilat sökücü veya zımpara kullanabilirsiniz. 
    İyi bir yapışma için bulabilirseniz özel oto ayna yapıştırıcılarını kullanın. (Pattex Oto, Vodaseal Oto Ayna v.b.) Araba için özel ayna yapıştırıclarını bulamazsanız genel maksatlı çift karışımlı epoksi de kullanabilirsiniz. Epoksi seçimi size vakit kazandırdığı gibi kuvvetli bir yapışma da sağlar. (Piyasada birçok yerde epoksi yapıştırıcı adında bulmanız mümkün.)
    Çift karışımlı epoksiyi bir kabın içinde karıştırdıktan sonra yapıştıracağınız yüzeye tek da ya çift taraflı sürün. Epoksi kuruyana kadar kağıt bant ile bantlayın ve yaklaşık 10-15 dakika sertleşmesini bekleyin. Yapıştırıcı tamamen kuruyana kadar aracınızı kullanmamaya çalışın.  (24 saat iyi bir sonuç için en iyisidir.)
    Ayrıca kalın etli çift taraflı bant ile aynanızı ön cama yapıştırabilirsiniz. Satın alırken bu bantın (uv) güneş ışınlarına ve soğuk havaya dayanıklı olup olmadığına dikkat edin.

1 yorum:

  1. bison markayı hep son olarak solemissiniz aslında bison iclerinde bence en iyisi

    YanıtlaSil

Yorumunuzu ve Cavabını Bulmak İçin :
* Adınızı yorumlara yazıp son yorumlar kısmına bakabilirsiniz.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır.
* Sayfada yorum çok fazla ise sayfanın altındaki " daha fazlasını yükle " ye tıklayın ki yorumların devamı görünsün.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.

(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com