Kırık Ahşap Sandalye Yapıştırmak, Kırık Ahşap Koltuk Yapıştırmak


    Ahşap sandalye ve koltuklar için genellikle halk arasında beyaz tutkal kullanılır. Fakat bu yapıştırıcı ağır yüklere dayanıklı değildir. Bununla sabit ve küçük ahşap çeşitlerini yapıştırmak daha doğru olur.
    Kırılan ahşap sandalye ve koltuk ayakları için asıl kullanılması gereken ağır yüklere dayanıklı olan deniz tutkalıdır. Tercihen montaj (montage) yapıştırıcısı da kullanılabilir.

Deniz Tutkalı ile Sandalye, Koltuk Yapıştırmak 

    Deniz tutkalı kopan parçaya ya da boşluğa sürülerek mengene (işgence) ile sıkıştırılır ya da üzerine ağırlık konur. Poliüretan esaslı olduğundan parçalar şişerek birbirinden ayrılmak isteyecek. Bu yüzden iyi sıkıştırmak ya da iyi bir ağırlık koymak kuvvetli bir yapışma için gereklidir. 30 dakikada yapıştırıcı kurumaya başlar. Sıkıştırma işlemi genellikle 4 saat yeterlidir. İyi bir yapışma için 24 saat beklenebilir.

(Montage)Montaj Yapıştırıcısı ile Sandalye, Koltuk Yapıştırmak 

    Silikon gibi kartuş şeklinde ya da diş macunu gibi tüp şeklinde yapı marketlerde ve bazı hırdavatçılarda bulunur. Solventli ve solventsiz türleri mevcuttur. Solventli olanı ahşapda daha kuvvetlidir. Yapıştırıcı yüzeye sürüldükten sonra yapıştırılıp hemen çekilir. 5 dakika (solvent) gazının uçması beklenir. Daha sonra tekrar yapıştırılarak 24 saat kuruması beklenir. Sıkıştırmaya gerek yoktur. Sabitlemek ve kurumaya bırakmak yeterlidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuzu ve Cavabını Bulmak İçin :
* Adınızı yorumlara yazıp son yorumlar kısmına bakabilirsiniz.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır.
* Sayfada yorum çok fazla ise sayfanın altındaki " daha fazlasını yükle " ye tıklayın ki yorumların devamı görünsün.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.

(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com