Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

KIRIK AHŞAP KOLTUK YAPIŞTIRMAK, KIRIK AHŞAP SANDALYE YAPIŞTIRMAK, KIRIK AHŞAP KOLTUK NASIL YAPIŞTIRILIR?, KIRIK AHŞAP SANDALYE NASIL YAPIŞTIRILIR?

Ahşap sandalye ayağı kırıldı

KIRIK AHŞAP SANDALYE, KOLTUK NASIL YAPIŞTIRILIR?


    Ahşap sandalye ve koltuklar için genellikle halk arasında beyaz tutkal kullanılır. Fakat bu yapıştırıcı ağır yüklere dayanıklı değildir. Beyaz tutkal ile küçük, ağırlı kaldırmayan eşyalar, ahşap sehpalar, oyuncaklar sabit ve küçük ahşap çeşitlerini yapıştırmak daha doğru olur.
    Kırılan ahşap sandalye ve koltuk ayakları için ağır yüklere dayanıklı olan deniz tutkalı, montaj (montage) yapıştırıcısı ya da iskelet tutkalı kullanılabilir.

Deniz Tutkalı ile Ahşap Sandalye, Koltuk Yapıştırmak 


    Deniz tutkalı (Poliüretan tutkal) kırık sandalye veya koltuğun kopan parçasına sürülerek mengene (işgence) ile sıkıştırılır ya da üzerine ağırlık konur. Poliüretan esaslı olduğundan parçalar şişerek birbirinden ayrılmak isteyecek. Bu yüzden mümkünse mengene ile iyice sıkıştırmak gerekir. Çoğu zaman üzerine ağırlık koymak yeterli olmaz. 30 dakikada yapıştırıcı kurumaya başlar. Sıkıştırma işlemi genellikle 4 saat yeterlidir. İyi bir yapışma için 24 saat beklenebilir.

(Montage)Montaj Yapıştırıcısı ile Ahşap Sandalye, Koltuk Yapıştırmak 


    Montaj yapıştırıcları silikon gibi kartuş şeklinde ya da diş macunu gibi tüp şeklinde yapı marketlerde ve nalburlarda bulunur. Solventli ve solventsiz türleri mevcuttur. Solventli olanı ahşapda daha kuvvetlidir. Yapıştırıcıyı kırık ahşap koltuk veya sandalyenize sürüldükten sonra yapıştırılıp hemen çekin. 5 dakika (solvent) gazının uçması beklenir. Daha sonra tekrar yapıştırılarak 24 saat kuruması beklenir. Sıkıştırmaya gerek yoktur. Sabitlemek ve kurumaya bırakmak yeterlidir. Deniz tutkalına göre kıvamı daha katıdır. Krem gibi. Büyük boşlukları doldurmak için idealdir.

İskelet Tutkalı İle Kırık Ahşap Sandalye, Koltuk Yapıştırmak


    İskelet tutkalı beyaz tutkala benzer. Fakat pembe renklidir, kuruyunca şeffaflaşır ve biraz daha kuvvetlidir. Kırılmış ahşap bir sandalye veya koltuk ayağı için kullanılabilir. İskelet tutkalını kırık parçaya sürüp yapıştırın, 24 saat kurumasını bekleyin. İskelet tutkalı poliüretan tutkal ve montaj yapıştırıcısından daha zayıftır fakat ekonomiktir. Bu nedenle kırık ahşap sandalye veya koltuklarınızı yapıştırırken vida veya çivi ile desteklemeniz yerinde olacaktır. Elinizde mevcut beyaz tutkal varsa kırık sandalyeler için aynı uygulamayı yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır, ayrıca son konuşulanlar kısmından yorumunuzu bulabilirsiniz.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.
(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com