Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

Yapıştırıcılar Hakkında Genel Bilgiler, Yapıştırıcılar Nasıl Kullanılmalı?


    Yapıştırıcıların kimyaları birbirine benzediği gibi bazı yapıştırıcılarda kimyasal olarak tamamen birbirinden farklıdır. Bu nedenle yapıştırma işi çoğu zaman sür-birleştir den ibaret değildir.

İyi Bir Yapıştırma İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
  • Yapıştırma yapılacak nesneye özel bir yapıştırıcı seçilebilir. (Örneğin: Vinil için özel bir yapıştırıcı veya cam için özel bir yapıştırıcı gibi.)
  • Uygulamada ortam sıcaklığına dikkat edilmelidir. Yapıştırıcının üzerinde uygun ortam sıcaklığı yazmıyorsa 5 derece nin üzeri uygun olabilir. Mümkünse soğuk ortamlarda yapıştırma yapılmamalıdır. (Bu yapıştırıcının tamamen yapıştıktan sonra sıcağa veya soğuğa dayanıklılığı ile karıştırılmamalıdır.)
  • Yapıştırma tekniği her yapıştırıcıda farklıdır. En kuvvetli yapışma için yapıştırıcının etiketine veya ambalajı üzerindeki talimatlara uyulmalıdır. (Bekleme süresi, karışımı v.b)
  • Yapıştırılacak yüzey temiz olmalı, yağ ve tozdan arındırılmalıdır.
  • Uygulanacak yüzeyde eski yapıştırıcı kalıntısı varsa temizlenmelidir.
  • Son kullanım tarihi geçmiş yapıştırıcılar kullanılmamalıdır.
  • Gerekli güvenlik önlemleri alınmalı. Bazı yapıştırıcılar yakıcı ve tahriş edici olabilir.  Gerekiyorsa eldiven, gözlük gibi güvenlik ekipmanları kullanılabilir.
  • Her şeyden önce yapıştırıcı ambalajının üzerindeki talimatlara uyulmalı veya satın alınan yerden gerekli bilgiler alınmalıdır.