Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com...Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com.....Sitemize hoş geldiniz.....www.techrehber.com

KIRIK LAPTOP YAPIŞTIRMAK, KIRIK FOTOĞRAF MAKİNESİ YAPIŞTIRMAK, KIRIK YAZICI YAPIŞTIRMAK, KIRIK CEP TELEFONUNU YAPIŞTIRMAK


    Plastik aksamlı elektronik cihazınızın parçası kırıldıysa (laptop, fotoğraf makinesi, yazıcı, web cam, cep telefon vb.) yapıştırırken dikkat etmeniz gerekiyor, çünkü bazı yapıştırıcılar cihazınıza zarar verebilir ve taşan yapıştırıcı kalıntısı leke yapabilir.
     Örneğin japon yapıştırıcısı hızlı yapıştırmasına rağmen darbelere çok dayanıklı olmuyor ve esnek olmadığından hareketli bölgelerde çabuk kopmalara neden olabiliyor. Bu nedenle jel japon yapıştırıcısı daha uygun bir çözüm olabilir. Ayrıca sıvı japon yapıştırıcıları (sıvı siyanoakrilat) yapıştırdığınız yüzeyde çıkmayan kalıntı bıraktığı için bir sonraki yapıştırmanız da düzgün olmaz.          Yapıştırıcıların çoğu kimyasallara dayanıklı olduğu için bu kalıntıları kimyasal temizleyicilerle çıkarmayı boşa denemeyin. Cihazınızda çıkmayan izler oluşmasına neden olabilir. Japon yapıştırıcısı için siyanoakrilat sökücü işe yarayabilir. Daha donmamış, halâ yumuşak, yapıştırıcı kalıntıları için sentetik tiner kullanabilirsiniz.

 İşte size birkaç uygun yapıştırıcı ve uygulama talimatı:
  • Pattex Tamir Extreme (Şeffaftır)
  • Pattex (Metal-Plastik-Cam) (Şeffaftır)
  • Bison Plastik (Şeffaftır)
  • Jel japon yapıştırıcıları (3m, Tesa, Vodaseal, Pattex v.b bir marka olabilir.)
    Önce yüzeyin eski yapıştırıcı kalıntılarını temizleyin, kuru ve tozsuz olmasını sağlayın. Yukarıdaki yapıştırıcıları kullanırken her iki yüzeye de sürün 5 dakika bekleyin sonra yapıştırın. (Kuruma süresi 24-48 saat)
  • Bison Plastic
    Yapıştırıcıyı direkt kırık bölgeye sürüp yapıştırın ve 1 gün kurumasını bekleyin.
(İz bırakmayan kağıt bant ile (boya bantı) yapıştırıcı kuruyana kadar geçici olarak bantlayabilirsiniz.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır, ayrıca son konuşulanlar kısmından yorumunuzu bulabilirsiniz.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.
(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com