FOTOĞRAF MAKİNESİ SEÇMEK ve FOTOĞRAFÇILIĞA BAŞLANGIÇ

    Bir fotoğraf makinesi almadan önce makineyi ne için kulla cağınızı belirlemelisiniz. Fotoğrafı hobi olarak mı çekeceksiniz, yoksa fotoğraf çekimi konusunda uzmanlaşmak mı istiyorsunuz? Öncelikle bu ayrıntılara göre bir seçim yaparsanız aldığınız makineden verim alırsınız.
    Daha önceden elinize makine almadıysanız ister profesyonel olmak isteyin, ister hobi olarak çekim yapmak isteyin orta sınıf bir makine ile başlamanız sizin için daha iyi olacaktır. Gerçekten iyi bir eğilim kaydeder ve bu işten zevk alırsanız o zaman dslr makineye geçmekte yarar var. Bir şirkette işe direk müdür olarak başlayamayacağınız gibi fotoğraf konusunda da orta sınıftan başlamanın yararı çok fazla.
    Teknoloji hızla gelişiyor. Bugün 1000 TL ye alacağınız kaliteli bir powershoot fotoğraf makinesi 6 ay sonra çok hızlı bir değer kaybı yaşayacaktır. Satmak isteseniz de aldığınız fiyata satamayacağınız için seçim yaparken sizi uzun süre idare edecek bir makine ile başlamanız gerekmektedir. Alacağınız makinede dikkat etmeniz gereken özellikler: Karanlık ortamda noise (bulanık çekim) yapıp yapmadığı, pil veya şarjının ne kadar gittiği, kaç x zoom yapabildiği, titreşim önleme sisteminin olup olmadığı gibi basit ama fotoğraf çekiminde sizi yarı yolda bırakmayacak özellikler olmalı. Bu özellikte orta sınıf bir fotoğraf makinesi sizin fotoğrafçılık için seçim yapacağınız zamana kadar idare edebilir. Gerçekten sevecekseniz bu işi o zaman size makineniz yetmeyecektir ve yeni makine alırken nelere dikkat edeceğinizi ne tür özellikler olmasını isteyeceğinizi kendiniz karar verebilir hale gelebileceksiniz.
    Makine için sabırsız olmayın fiyatları takip edin. Bugün ucuza gördüğünüz bir makine 2 gün sonra yarı fiyatına düşebilir.
Misafir Yazar Ömür Akıncı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuzu ve Cavabını Bulmak İçin :
* Adınızı yorumlara yazıp son yorumlar kısmına bakabilirsiniz.
* Yorumunuz hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın altınadır.
* Sayfada yorum çok fazla ise sayfanın altındaki " daha fazlasını yükle " ye tıklayın ki yorumların devamı görünsün.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.

(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com