Sitemize hoş geldiniz... www.techrehber.com

Kağıt Bant Nedir?, Kağıt Bant Nerelerde, Nasıl Kullanılır?, Maskeleme Bandı Nedir, Nerede, Nasıl Kullanılır?

    Kağıt bant genellikle boya işlerinde boyanmayacak tarafı kapatmak için kullanılır. Maskeleme bandı olarak da bilinir. Boyanmayacak kısımları örter ve çıkarılmak istendiğinde yüzeye zarar vermez, boyayı sökmez. Genellikle uzun ömürlü değildir. İz kalmamasını istediğiniz bir şeyi geçici olarak tutturabilirsiniz. Bazı bantlar yapıştırıldıktan sonra yüzeyden kendiliğinden soyulmaya başlar. Fakat boya işi bittikten sonra kağıt bantın hemen çıkarılması tavsiye edilir. Aksi halde kuruyan boya bant ile beraber soyularak çıkabilir.
    Üretici firmaya göre uzunlukları değişkendir. 30,40,50 mt. olabilir. Eni ise 1,2,3,4,5 cm. olabilir. İç ve dış cephe boyama işlerinde en çok 5 cm. olanı tercih edilir. Siz boyayacağınız yüzeye göre daha incesini de tercih edebilirsiniz. Bazı markalarda farklı türleri ve iç-dış cephe için özel üretilmiş olanları vardır.
    Maskeleme bantının en çok kullanıldığı yerler: İç ve dış mekan boyalarında, süpürgeliklerde, kapı ve pencere pervazlarında, tavan-duvar kestirmelerinde, sanayide, geçici tutturma işlerinde.
www.techrehber.com
Hakkımızda


Blogs lists and reviews
blog search directory Follow me on Blogarama