PERMOLİT PERMOLIFE NASIL BİR BOYA?, PERMOLIFE PANEL KAPI BOYASI NASIL?, PERMOLİT PERMOLIFE SU BAZLI BOYA NERELERDE KULLANILIR?

 PERMOLİT PERMOLIFE SU BAZLI BOYA


    Permolit Permolife'ı Türkiye'nin en büyük boya firmalarından Akçalı Boya A.Ş üretiyor.
    Permolife parlak ve yarı mat olarak iki ayrı parlaklıkta 0,75 lt. ve 2,5 lt. lik ambalajlarda üretiliyor. Yarı mat olanının üzerinde su bazlı panel kapı boyası ibaresi var. Parlak olanı ise genel maksatlı bir boya olarak piyasaya sürülmüş. Parlaklık dereceleri hariç, özellikleri neredeyse aynı olan bu boyalar birbirlerinin yerine de kullanılabilirler.

PERMOLİT PERMOLIFE NERELERDE KULLANILIR?

    İç ve dış mekanlarda ahşap, beton, duvar, metal, kapı ve pencerelerde kullanılabilir.

ÖZELLİKLERİ

    Parlak veya Yarı mat görünümlüdür. Silinme ve örtücülüğü yüksek, su bazlı, akrilik, rahatsız edici koku yapmayan bir boyadır. Sararmaya dirençlidir ve ağır metal içermez. Suya, evdeki genel temizlik maddelerine, yağmura, uv ışınlarına ve darbelere karşı dayanıklıdır. Atmosfere verilen uçucu organik  bileşik (UOB/VOC) miktarı Avrupa Birliği limitlerinin altındadır. Renklendirme işlemi (açık ve orta tonlarda) su bazlı akrilik renk tüpleri ile yapılabilir.

UYGULAMA NASIL YAPILIR?

    Uygulama yapacağınız yüzeye göre astarlı veya astarsız olarak kullanılabilir. Uygulama yapılacak yüzey bozuk veya zayıf ise su bazlı macun ile gerekli düzelme yapılmalıdır. Yüzey yağ ve kirden arındırılmalı ve çok parlak bir yüzey ise 1 kat geçiş astarı (dönüşüm astarı) uygulanmalıdır. Her boyada olduğu gibi eski boyası dökülen yüzeylere ve parlak yüzeylere önceden hafifçe zımpara yapılması tutunmayı arttıracaktır.
    İlk defa boyama yapılacak ahşap yüzeylerde renksiz ahşap koruyucu ile veya kendisi %10 inceltilerek astar gibi kullanılabilir.
    Böylece yüzeyin boyayı emmesi engellenebilir. Uygulama en az 2 kat halinde ve 6 saat ara ile yapılmalıdır. Boya kullanıma hazır olmasına rağmen istenirse %5 su ile inceltilebilir.
    En iyi sonuç için kadife rulo, kenarlar-köşeler içinde gerek görülürse küçük bir su bazlı kestirme fırça kullanılabilir.
www.techrehber.com

2 yorum:

  1. ben mevcut yatağı boyamak istiyorum. Suntalam üzeri kaplama bişey. mebran değil ama ona benziyor. açık renk meşe gibi. parlak beyaz boyayacağım. direk bu boyayı alıp boyasam sonuç alır mıyım. birde polisan x1 mi daha iyi sonuç verir yoksa permolit mi? yanıt için teşekkür ederim

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. X1 de olsa Permolife da olsa parlak ve mrd lam üzeri zımpara veya astar gerekiyor. Direkt boyarsanız çabuk deforme olur. Mdf ye zımpara yapmak da çok zordur. Yapabildiğiniz kadar sünger zımpara ile zımpara yapın. Sonra multiastar veya geçiş astarı uygulayıp boyanızı yapın.

      Sil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.