RICH MULTI SURFACE BOYA NASIL?, RICH MULTI SURFACE BOYA NERELERDE KULLANILIR?, RICH MULTI SURFACE BOYA NASIL KULLANILIR?, RICH MULTI SURFACE'İN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?


    Rich Multi Surface boya su bazlı akrilik olduğundan koku yapmaz, deri ile temasında zarar vermez.  Metal, duvar, ahşap, polyester, vernikli yüzey, kumaş, seramik gibi tüm emici ve emici olmayan tüm yüzeylerde kullanılabilir.
    Evde kapı-pencere boyamada, mobilya boyamada, demir parmaklıklarda, hobi malzemeleri boyamalarında kullanılabilir.
    Aşırı parlak ve kaygan yüzeylere uygulama yapılacaksa yüzeyi ince bir zımpara ile zımparalamak ve 1 kat geçiş astarı (dönüşüm astarı) uygulamak boyanın yapışmasını arttıracak ve alttaki rengi de daha iyi kapatmayı sağlayacaktır. Birkaç kat uygulama yapılacak ise katlar arası kuruma süresi beklenmelidir. (Ortam ısısına göre 1-3 saat beklenebilir.)
    Uygulama su bazlı boyalar için kullanılan parmak rulo ile ve kenarlar için de yumuşak uçlu bir fırça ile yapılabilir.
    Beyaz veya renkli olarak satılır. Renklendirme yapılacak ise sadece birkaç damla su bazlı akrilik renk tüpleri kullanılabilir. Sadece açık ve tonlar yapılmalıdır.

www.techrehber.com

10 yorum:

 1. krem mdf yüzeyin üzerine astar veya zımpara olmadan uygulanır denilmişti, ama çok inanamadım size sormak istedim. bu mümkün mü ? - orkun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Orkun,
   Astar ve zımparanın faydası her zaman vardır. Boya daha iyi tutunur.

   Sil
 2. kapı beyaz boyandığında (eski rengide beyaz) sarama yapıyormu diger yağlı boyalar gibi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu tip boyalar sararmaya yağlı boyadan daha dayanıklıdır.

   Sil
 3. çaydanlığı boyadıktan sonra tekrar kullana bilirmiyiz ısıya dayanıklımıdır

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Serda Çelik
   Uzun süre ısıya dayanacağını sanmıyorum.

   Sil
 4. Su bazlı boya uygulamasından sonra (mobilya için )yüzey direncini arttırabilmek yapılabilecek son kat işlemleri nelerdir.? (kolayca dökülme ve cizilmey önlemek amaçlı )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ufuk Bey,
   Boya iyice kuruduktan sonra akrilik vernik uygulanabilir.

   Sil
 5. Merhaba bende fırnlı aıgazımı boyadım siyah rengle iki kat vurdum mat siyah oldu yanlız silmek istedimde cıkıyor üzerine vernik atmam daha mı saglıklı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (Yorumlara isim yazınız)
   Her ne kadar genel amaçlı bir boya olsa dan bazı parlak yüzeylerde sorun yaşanabilir. İnce bir zımpara ya da astar gerekebilir. elinizde boyanız varsa zımpara yapıp tekrar boyayın. Sıcak olabilecek yüzeyler için ısıya dayanıklı boya gereklidir. Isınmayacak bir yerde ise Rich boya üzerine akrilik vernik uygulanabilir.

   Sil

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Hesabınız yoksa adsız seçeneğini seçtikten sonra isminizi yazarak yorumunuzu bırakınız
* Yorumların neredeyse tamamı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor yazısına tıklayınız.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.